ظریف: ماکرون ناقل پیام ترامپ نبود/ به سعودی‌ها پیشنهاد می‌کنم طرح صلح هرمز را بررسی کنند

24/05/1399 10:32:00 ب.ظ

ظریف در مصاحبه با المیادین: هیچ‌گاه در امور داخلی لبنان دخالت نکردیم و نخواهیم کرد به سعودی‌ها پیشنهاد می‌کنم طرح صلح هرمز را بررسی کنند. ماکرون حامل پیام ترامپ نبود

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی تفصیلی با شبکه المیادین، به بررسی آخرین تحولات منطقه و جهان پرداخت. وی گفت: طبیعی نیست که ناوگان‌های خارجی از هزاران کیلومتر به نزدیکی لبنان می‌آیند و هدف آنها تهدید ملت لبنان است اما مقاومت ملت لبنان این تحرکات را شکست خواهد داد و این تحرکات بی‌فایده است.

ظریف بیان کرد: ما در دیدار با مقامات لبنان دو بحث داشتیم که یکی آمادگی ایران برای حمایت از لبنان است. ما آمادگی این را داریم که این حمایت‌ها و به ویژه حمایت‌های پزشکی را تداوم دهیم و در زمینه انرژی و سوخت و بازسازی نیز آمادگی حمایت از طریق بخش‌های خصوصی و دیگر نهادها هستیم. البته این مسأله نیازمند رضایت دولت لبنان است. مسأله دوم این است که کشورهای خارجی نباید در امور لبنان دخالت کنند. هیچ کسی نباید گمان کند که می‌تواند با توجه به مشکلات به‌وجود آمده، دیدگاه‌های خود را تحمیل کند و من به مقامات لبنانی تأکید کردم که آمادگی حمایت از لبنان را داریم.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در این باره که «برخی گروه‌ها در لبنان شما را به دخالت در این کشور متهم می کنند»، تأکید کرد: ما از تمام ملت لبنان و مقاومت لبنان حمایت می‌کنیم و هیچ‌گاه دیدگاه خود را بر هیچ گروهی تحمیل نکردیم. ما متحمل بسیاری از فشارها از سوی آمریکا و اسرائیل و غرب شدیم و دلیل این فشارها حمایت‌هایمان از لبنان و مقاومت است. ما آماده تحمل این فشارها هستیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

رای عدم اعتماد مجلس به مدرس خیابانی به نشانه میل به استیضاح روحانی

المیادین: ظریف به بیروت می رودالمیادین: ظریف فردا به بیروت می‌رود *شبکه لبنانی المیادین اعلام کرد که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران فردا جمعه عازم بیروت می‌شود *ظریف در این سفر قرار است با وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان دیدار و گفت وگو کند

کمک توییتر به ظریف؛ یک طرفه‌گویی آقای وزیر بدون دیدن انتقادها

ظریف: کشورهای خارجی نباید خواسته‌های خود را به لبنان تحمیل کنندوزیر امور خارجه ایران در سفر به بیروت گفت هیچ کشور خارجی نباید خواسته‌های خود را به لبنان تحمیل کند. - خبرگزاری آناتولی

درخواست از ماکرون برای انتقال خاکستر ژیزل حلیمی به آرامگاه مشهور پانتئونرژیس دبره، نویسنده فرانسوی: به همت ژیزل حلیمی متوجه شدم «آزادی زنان یعنی آزادی مردم».

انتخابات آمریکا؛ انتخاب کامالا هریس به نفع جو بایدن است یا به ضررش؟ - BBC News فارسیکامالا هریس تقریبا از وقتی که جو بایدن در ماه مارس اعلام کرد که یک زن را به عنوان نامزد معاونت ریاست‌جمهوری انتخاب خواهد کرد، پیشتاز این عرصه بود.