ظریف: اروپا آماده ریسک کردن برای حفظ برجام نبوده است/ تنها درباره اجرای برجام مذاکره می‌کنیم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ظریف در گفت‌وگو با راشاتودی: اروپا تاکنون آماده ریسک کردن برای حفظ برجام نبوده است متاسفانه کشورهای اروپایی نتوانسته‌اند پولشان را در جایی هزینه‌کنند که حرف آن را می‌زنند آینده ایران به برجام بستگی ندارد و ما آینده‌مان را چه با برجام و چه بدون آن می‌سازیم

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف، وزر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه راشاتودی درباره وضعیت برجام و این که آیا این توافق از بین رفته است یا خیر گفت: نه این طور نیست. چراکه من باور دارم برجام یک دستاورد مهم در دیپلماسی بود و خیلی زود است که درباره از بین رفتن آن صحبت کنیم.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به این که آیا توصیه او به اروپایی‌ها در چند وقت اخیر برای نپذیرفتن سلطه آمریکا و احترام به قوانین بین‌المللی، تاثیری داشته است، گفت که او کسی را موعظه نکرده و فقط درباه واقعیت‌ها صحبت می‌کند، اما اروپایی‌ها باید بدانند که میل آمریکایی‌ها برای نقض قوانین بین‌المللی، در هرجا و هر زمانی که بخواهند، با [نقض] برجام متوقف نخواهد شد.

وی با اشاره به این که با دقت درباره توافق هسته‌ای مذاکره شده است، گفت که آینده ایران به برجام بستگی ندارد و «ما آینده‌مان را چه با برجام و چه بدون آن می‌سازیم». و این‌ها تعهداتی هستند که باید به آن عمل کنند و ما بر سر آن مذاکره می‌کنیم. اگر می‌خواهند با آمریکا [در این باره] رایزنی کنند، این به خودشان ارتباط دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس دفتر روحانی: ایران درباره اقدامات جدید مربوط به برجام تصمیم می‌گیردمحمود واعظی، یکشنبه یکم سپتامبر 2019، با اشاره به گفت‌وگوی ایران و گروه 7 در پاریس، به شبکه یک
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مذاکرات فشرده عراقچی در پاریس/ ادامه رایزنی‌ها با دیگر طرف‌های برجاممذاکرات فشرده ایران و فرانسه در سطح کارشناسان ارشد دو کشور امروز در پاریس به سرپرستی سید عباس عراقچی و باحضور معاونین بانک مرکزی و وزارت نفت و سفیر کشورمان برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: اگر تا پنج‌شنبه به نتیجه نرسیم ایران از تعهد هسته‌ای در برجام می‌کاهدحسن‌ روحانی رئیس جمهوری ایران امروز سه‌شنبه 3سوم سپتامبر 2019، در سخنرانی‌اش در مجلس گفت که اگر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بازتاب سخنان امروز روحانی درباره رد مذاکره دوجانبه ایران و آمریکا در رسانه‌های جهانسخنان رییس‌جمهور ایران در جلسه امروز مجلس مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تردید درباره صلاحیت ۱۷ قاضی در دو استان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

صحبت درباره پرونده تخلف «حسن رعیت» در شهرداری ؛جلسه آینده/تهیه طرح حفاظت از حریم آثار هنری در فضاهای عمومی شهر / افزایش صددرصدی بودجه اربعین در شهرداریسخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی درباره نقش معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در پرونده تخلف حسن رعیت و امضای ایشان به عنوان شهردار منطقه یک در حالی که در سمت معاونت خدمات شهری قرار دارند گفت : در این باره بررسی چندانی انجام ندادم و در جلسه آینده پاسخ خواهم داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »