ظریف: بار دیگر دولت ترامپ منزوی و رسوا در صحنه جهانی خواهد شد- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

21/08/2020 11:50:00 ق.ظ

#ظریف: بار دیگر دولت #ترامپ منزوی و رسوا خواهد شد دیشب وزیر خارجه آمریکا به خیال خودش سازوکار بازگرداندن قطعنامه‌های لغو شده شورای امنیت را فعال کرد

ظریف, ترامپ

ظریف : بار دیگر دولت ترامپ منزوی و رسوا خواهد شد دیشب وزیر خارجه آمریکا به خیال خودش سازوکار بازگرداندن قطعنامه‌های لغو شده شورای امنیت را فعال کرد

وزیر امور خارجه به مخالفت‌های صورت گرفته با تلاش غیرقانونی آمریکا برای اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران اشاره کرد و نوشت: یک بار دیگر دولت ترامپ منزوی و رسوا در صحنه جهانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، متن فارسی«گزاره برگ نامه» اخیر وزیر امورخارجه کشورمان به رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد تلاش آمریکا برای اعمال مجدد تحریم‌های ملل متحد، علیه ایران منتشر شد.«محمد جواد ظریف» در این گزاره برگ نامه، علاوه بر بیان دلایل عدم حقانیت آمریکا برای «احیای مفاد قطعنامه های لغو شده علیه ایران» به مواردی که این کشور را رسماً هر گونه حقی برای استفاده از سازوکار حل اختلاف منتفی کرده، اشاره می کند.

وزیر امور خارجه در این گزاره‌برگ نامه به نقض های قطعنامه 2231 شورای امنیت توسط آمریکا و فقدان حسن نیت و همچنین تلاش‌های ایران با حسن نیت در اجرای کامل برجام اشاره و تاکید می‌کند: «مردم ایران از شورای امنیت انتظار دارند تا آمریکا را به دلیل آسیب‌های جبران‌ناپذیری که - صرفا به دلایل بزرگنمایی شخصی یا منافع سیاسی داخلی- به مردم ایران تحمیل کرده است، وادار به پاسخگویی کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

ظریف:ولی همزمان، ایران به همراه روسیه، چین، اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس در نامه‌های جداگانه‌ای اقدام دولت ترامپ را غیرقانونی، بدون اثر و کان لم یکن معرفی کردند تاریخ شورای امنیت چنین وضعیتی را بیاد ندارد

مایک پمپئو بار دیگر بر توانایی آمریکا برای بازگرداندن همه تحریم‌ها علیه ایران تاکید کردمایک پمپئو بار دیگر بر توانایی آمریکا برای بازگرداندن همه تحریم‌ها علیه ایران تاکید کرد پیش از این نیز آقای پمپئو گفته بود که ایالات متحده مصمم است، اطمینان یابد رژیم ایران قابلیت رساندن آسیب بیشتر به جهان را نداشته باشد.

وزیر اطلاعات: حمایتهای بزرگوارنه رهبر معظم انقلاب نبود، دولت چند بار زمین زده شده بودوزیر اطلاعات: حمایتهای بزرگوارنه رهبر معظم انقلاب نبود، دولت چند بار زمین زده شده بود این دولت با بی مهری های بسیاری روبرو شده است. بیشتر این هجمه‌ها به این دولت صورت گرفته و کارکردهای دولت نقد شده و بسیاری مصادره شده است

وزیر اطلاعات: در مبارزه با تروریسم حرف اول را می‌زنیم/اگر حمایت‌های رهبری نبود، دولت چندین بار زمین می‌خورد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimوزیر اطلاعات گفت:‌ در زمینه امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم وزارت اطلاعات حرف اول را با فاصله زیاد می زند و گاهی این مصادره می‌شود و نقش وزارت اطلاعات نفی می‌شود.

عکس روز: چشم‌انداز فراخ رشته‌کوه‌های آلپ از منظری دیگر | DW | 19.08.2020با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. در تاریخ تعیین‌شده اهالی آلپ همراه با دام‌هایشان به مناطق مرتفع تا ارتفاع دو هزار متری می‌روند و ۷ هفته آنجا می‌مانند. پس از آن یک بار دیگر دور هم جمع می‌شوند تا برای تاریخ برگشت تصمیم بگیرند. در تصویر گاوی که زخمی شده از ارتفاع دو هزار متری به ارتفاع ۱۳۷۰ متری بازگردانده می‌شود.

رهبر معترضان بلاروس: رژیم دیگر هیچ مشروعیتی ندارد | DW | 19.08.2020رهبر مخالفان لوکاشنکو می‌گوید که حاکمیت او دیگر هیچ مشروعیتی ندارد. سران کشورهای اتحادیه اروپا امروز قرار است موضع روشنی در قبال ناآرامی‌های بلاروس اتخاذ کنند. پوتین نسبت به دخالت خارجی هشدار داده است.

رئیس جمهور: تلاش برای ساخت واکسن و پیش خرید از دیگر کشورها در جریان استرئیس جمهور در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا پس از ارائه گزارش روسای کمیته های آموزش و درمان ستاد از روند نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در کنکور سراسری در کشور، از اقدام کمیته درمان و وزارت بهداشت در غربالگری دانش آموزان در برگزاری کنکور، قدردانی کرد.

پامپئو: انتظار داریم که قطعنامه 2231 نیز مانند سایر قطعنامه‌های شورای امنیت اجرا شود به گزارش ایرنا، متن فارسی«گزاره برگ نامه» اخیر وزیر امورخارجه کشورمان به رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد تلاش آمریکا برای اعمال مجدد تحریم‌های ملل متحد، علیه ایران منتشر شد.Share via Email Print this page وزیر خارجه آمریکا با انتشار توئیتی بر توانایی ایالات متحده برای بازگرداندن همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران تاکید کرد.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات طی سخنانی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با گرامیداشت هفته دولت به ارزیابی از عملکرد دولت پرداخت و اظهار کرد: همه دولت‌هایی که بعد از انقلاب خدمتگزار مردم بودند، همه خدمت کردند و نمی‌شود خدمت آنها را نادیده گرفت اما شرایط در همه دولت‌ها یکسان نبوده و متفاوت بوده است؛ در برخی دولت ها شرایط بهتر بوده، طبعاً توفیقات بیشتری نصیب‌شان شده و در برخی دیگر از دولت ها شرایط خوبی فراهم نبوده و  توفیقات کمتری داشتند.خبرگزاری تسنیم حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات در برنامه تیتر امشب ضمن تبریک هفته دولت گفت: همه دولت‌هایی که بعد از انقلاب روی کار آمدند همگی خدمات ارزنده‌ای کرده‌اند و نمی‌توان خدمت هیچ دولتی را نفت و نادیده گرفت ولی شرایط در همه دولت ها یکسان نبوده و متفاوت بوده است.

«محمد جواد ظریف» در این گزاره برگ نامه، علاوه بر بیان دلایل عدم حقانیت آمریکا برای «احیای مفاد قطعنامه های لغو شده علیه ایران» به مواردی که این کشور را رسماً هر گونه حقی برای استفاده از سازوکار حل اختلاف منتفی کرده، اشاره می کند. وزیر امور خارجه در این گزاره‌برگ نامه به نقض های قطعنامه 2231 شورای امنیت توسط آمریکا و فقدان حسن نیت و همچنین تلاش‌های ایران با حسن نیت در اجرای کامل برجام اشاره و تاکید می‌کند: «مردم ایران از شورای امنیت انتظار دارند تا آمریکا را به دلیل آسیب‌های جبران‌ناپذیری که - صرفا به دلایل بزرگنمایی شخصی یا منافع سیاسی داخلی- به مردم ایران تحمیل کرده است، وادار به پاسخگویی کند.. انتهای پیام/ . وزیر اطلاعات افتتاح فازهای متعدد پارس جنوبی را از جمله خدماتی عنوان کرد که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ارائه شده است و گفت: بسیاری از پالایشگاه‌ها که بخشی از کارهایشان انجام شده بود، در این دولت راه اندازی شدند؛ حدود یک میلیون و پانصد هزار مسکن اعم از مسکن مهر قیمت به تکمیل رسید که تا پایان دولت به حدود ۲ میلیون مسکن می‌رسد.