ظریف: بار دیگر دولت ترامپ منزوی و رسوا در صحنه جهانی خواهد شد- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ظریف: بار دیگر دولت ترامپ منزوی و رسوا خواهد شد دیشب وزیر خارجه آمریکا به خیال خودش سازوکار بازگرداندن قطعنامه‌های لغو شده شورای امنیت را فعال کرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایرنا، متن فارسی«گزاره برگ نامه» اخیر وزیر امورخارجه کشورمان به رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد تلاش آمریکا برای اعمال مجدد تحریم‌های ملل متحد، علیه ایران منتشر شد.

«محمد جواد ظریف» در این گزاره برگ نامه، علاوه بر بیان دلایل عدم حقانیت آمریکا برای «احیای مفاد قطعنامه های لغو شده علیه ایران» به مواردی که این کشور را رسماً هر گونه حقی برای استفاده از سازوکار حل اختلاف منتفی کرده، اشاره می کند. وزیر امور خارجه در این گزاره‌برگ نامه به نقض های قطعنامه 2231 شورای امنیت توسط آمریکا و فقدان حسن نیت و همچنین تلاش‌های ایران با حسن نیت در اجرای کامل برجام اشاره و تاکید می‌کند: «مردم ایران از شورای امنیت انتظار دارند تا آمریکا را به دلیل آسیب‌های جبران‌ناپذیری که - صرفا به دلایل بزرگنمایی شخصی یا منافع سیاسی داخلی- به مردم ایران تحمیل کرده است، وادار به پاسخگویی کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ظریف:ولی همزمان، ایران به همراه روسیه، چین، اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس در نامه‌های جداگانه‌ای اقدام دولت ترامپ را غیرقانونی، بدون اثر و کان لم یکن معرفی کردند تاریخ شورای امنیت چنین وضعیتی را بیاد ندارد

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مایک پمپئو بار دیگر بر توانایی آمریکا برای بازگرداندن همه تحریم‌ها علیه ایران تاکید کردمایک پمپئو بار دیگر بر توانایی آمریکا برای بازگرداندن همه تحریم‌ها علیه ایران تاکید کرد پیش از این نیز آقای پمپئو گفته بود که ایالات متحده مصمم است، اطمینان یابد رژیم ایران قابلیت رساندن آسیب بیشتر به جهان را نداشته باشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر اطلاعات: حمایتهای بزرگوارنه رهبر معظم انقلاب نبود، دولت چند بار زمین زده شده بودوزیر اطلاعات: حمایتهای بزرگوارنه رهبر معظم انقلاب نبود، دولت چند بار زمین زده شده بود این دولت با بی مهری های بسیاری روبرو شده است. بیشتر این هجمه‌ها به این دولت صورت گرفته و کارکردهای دولت نقد شده و بسیاری مصادره شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر اطلاعات: در مبارزه با تروریسم حرف اول را می‌زنیم/اگر حمایت‌های رهبری نبود، دولت چندین بار زمین می‌خورد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimوزیر اطلاعات گفت:‌ در زمینه امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم وزارت اطلاعات حرف اول را با فاصله زیاد می زند و گاهی این مصادره می‌شود و نقش وزارت اطلاعات نفی می‌شود.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

عکس روز: چشم‌انداز فراخ رشته‌کوه‌های آلپ از منظری دیگر | DW | 19.08.2020با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. در تاریخ تعیین‌شده اهالی آلپ همراه با دام‌هایشان به مناطق مرتفع تا ارتفاع دو هزار متری می‌روند و ۷ هفته آنجا می‌مانند. پس از آن یک بار دیگر دور هم جمع می‌شوند تا برای تاریخ برگشت تصمیم بگیرند. در تصویر گاوی که زخمی شده از ارتفاع دو هزار متری به ارتفاع ۱۳۷۰ متری بازگردانده می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رهبر معترضان بلاروس: رژیم دیگر هیچ مشروعیتی ندارد | DW | 19.08.2020رهبر مخالفان لوکاشنکو می‌گوید که حاکمیت او دیگر هیچ مشروعیتی ندارد. سران کشورهای اتحادیه اروپا امروز قرار است موضع روشنی در قبال ناآرامی‌های بلاروس اتخاذ کنند. پوتین نسبت به دخالت خارجی هشدار داده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهور: تلاش برای ساخت واکسن و پیش خرید از دیگر کشورها در جریان استرئیس جمهور در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا پس از ارائه گزارش روسای کمیته های آموزش و درمان ستاد از روند نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در کنکور سراسری در کشور، از اقدام کمیته درمان و وزارت بهداشت در غربالگری دانش آموزان در برگزاری کنکور، قدردانی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »