ظریف, ترامپ, محمدجواد ظریف

ظریف, ترامپ

ظریف: بار دیگر دولت ترامپ منزوی و رسوا در صحنه جهانی خواهد شد- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

#ظریف: بار دیگر دولت #ترامپ منزوی و رسوا خواهد شد دیشب وزیر خارجه آمریکا به خیال خودش سازوکار بازگرداندن قطعنامه‌های لغو شده شورای امنیت را فعال کرد

21/08/2020 11:50:00 ق.ظ

ظریف : بار دیگر دولت ترامپ منزوی و رسوا خواهد شد دیشب وزیر خارجه آمریکا به خیال خودش سازوکار بازگرداندن قطعنامه‌های لغو شده شورای امنیت را فعال کرد

وزیر امور خارجه به مخالفت‌های صورت گرفته با تلاش غیرقانونی آمریکا برای اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران اشاره کرد و نوشت: یک بار دیگر دولت ترامپ منزوی و رسوا در صحنه جهانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، متن فارسی«گزاره برگ نامه» اخیر وزیر امورخارجه کشورمان به رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد تلاش آمریکا برای اعمال مجدد تحریم‌های ملل متحد، علیه ایران منتشر شد.«محمد جواد ظریف» در این گزاره برگ نامه، علاوه بر بیان دلایل عدم حقانیت آمریکا برای «احیای مفاد قطعنامه های لغو شده علیه ایران» به مواردی که این کشور را رسماً هر گونه حقی برای استفاده از سازوکار حل اختلاف منتفی کرده، اشاره می کند.

فرمانده سپاه اولین دوز واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim شبکه ایرانی العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخی به بمباران فرودگاه «ضبعه» سوریه بود درگیری و شعارهای ضد حکومتی در جشن هواداران پرسپولیس | DW | 31.07.2021

وزیر امور خارجه در این گزاره‌برگ نامه به نقض های قطعنامه 2231 شورای امنیت توسط آمریکا و فقدان حسن نیت و همچنین تلاش‌های ایران با حسن نیت در اجرای کامل برجام اشاره و تاکید می‌کند: «مردم ایران از شورای امنیت انتظار دارند تا آمریکا را به دلیل آسیب‌های جبران‌ناپذیری که - صرفا به دلایل بزرگنمایی شخصی یا منافع سیاسی داخلی- به مردم ایران تحمیل کرده است، وادار به پاسخگویی کند.

ادامه مطلب: خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

ظریف:ولی همزمان، ایران به همراه روسیه، چین، اتحادیه اروپا، آلمان، فرانسه و انگلیس در نامه‌های جداگانه‌ای اقدام دولت ترامپ را غیرقانونی، بدون اثر و کان لم یکن معرفی کردند تاریخ شورای امنیت چنین وضعیتی را بیاد ندارد

مایک پمپئو بار دیگر بر توانایی آمریکا برای بازگرداندن همه تحریم‌ها علیه ایران تاکید کردمایک پمپئو بار دیگر بر توانایی آمریکا برای بازگرداندن همه تحریم‌ها علیه ایران تاکید کرد پیش از این نیز آقای پمپئو گفته بود که ایالات متحده مصمم است، اطمینان یابد رژیم ایران قابلیت رساندن آسیب بیشتر به جهان را نداشته باشد.

وزیر اطلاعات: حمایتهای بزرگوارنه رهبر معظم انقلاب نبود، دولت چند بار زمین زده شده بودوزیر اطلاعات: حمایتهای بزرگوارنه رهبر معظم انقلاب نبود، دولت چند بار زمین زده شده بود این دولت با بی مهری های بسیاری روبرو شده است. بیشتر این هجمه‌ها به این دولت صورت گرفته و کارکردهای دولت نقد شده و بسیاری مصادره شده است

وزیر اطلاعات: در مبارزه با تروریسم حرف اول را می‌زنیم/اگر حمایت‌های رهبری نبود، دولت چندین بار زمین می‌خورد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimوزیر اطلاعات گفت:‌ در زمینه امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم وزارت اطلاعات حرف اول را با فاصله زیاد می زند و گاهی این مصادره می‌شود و نقش وزارت اطلاعات نفی می‌شود.

عکس روز: چشم‌انداز فراخ رشته‌کوه‌های آلپ از منظری دیگر | DW | 19.08.2020با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. در تاریخ تعیین‌شده اهالی آلپ همراه با دام‌هایشان به مناطق مرتفع تا ارتفاع دو هزار متری می‌روند و ۷ هفته آنجا می‌مانند. پس از آن یک بار دیگر دور هم جمع می‌شوند تا برای تاریخ برگشت تصمیم بگیرند. در تصویر گاوی که زخمی شده از ارتفاع دو هزار متری به ارتفاع ۱۳۷۰ متری بازگردانده می‌شود.

رهبر معترضان بلاروس: رژیم دیگر هیچ مشروعیتی ندارد | DW | 19.08.2020رهبر مخالفان لوکاشنکو می‌گوید که حاکمیت او دیگر هیچ مشروعیتی ندارد. سران کشورهای اتحادیه اروپا امروز قرار است موضع روشنی در قبال ناآرامی‌های بلاروس اتخاذ کنند. پوتین نسبت به دخالت خارجی هشدار داده است.

رئیس جمهور: تلاش برای ساخت واکسن و پیش خرید از دیگر کشورها در جریان استرئیس جمهور در جلسه روسای کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا پس از ارائه گزارش روسای کمیته های آموزش و درمان ستاد از روند نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در کنکور سراسری در کشور، از اقدام کمیته درمان و وزارت بهداشت در غربالگری دانش آموزان در برگزاری کنکور، قدردانی کرد.