ظریف: مطمئنم اعضای شورای امنیت تلاش مذبوحانه‌ انتخاباتی آمریکا را ناکام می‌سازند

22/05/1399 08:46 ق.ظ

ظریف: غیرقابل پیش‌بینی بودن آمریکا هیچ ارتباطی با اجرای ماهرانه «تئوری بازی‌ها»ندارد واشنگتن در ۲سال گذشته،در فروپاشاندن قطعنامه‌ای که تمام ۹۰ صفحه برجام به آن پیوست شده،شکست خورد مطمئنم اعضای شورای امنیت تلاش مذبوحانه‌ انتخاباتی آمریکا را ناکام می‌سازند

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: اطمینان دارم که - در هفته‌ها و ماه‌های حساس بعدی- اعضای شورای امنیت تلاشِ مذبوحانه‌ انتخاباتیِ دولتِ مستأصلِ ایالات متحده برای نابودسازی موفقیت دیپلماتیک قرن بیست و یکم را ناکام می‌سازند. سرسختی و غیرقابل پیش‌بینی بودن ایالات متحده هیچ ارتباطی با اجرای ماهرانه تئوری بازی‌ها ندارد.

رژیم فعلی در واشنگتن، صرف نظر از سوءمدیریت COVID19 در کشور خود یا تضعیف نمودن صلح و ثبات در خارج از کشور، هیچ برنامه واقعی ندارد، مگر اینکه کورکورانه به تمام کسانی که حامی حاکمیت قانون ‌اند حمله کند.

نحوه برخورد ایالات متحده با قطعنامه 2231 شورای امنیت ملل متحد، که تائید کننده- و تفکیک ناپذیر از- برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، که معمولاً با عنوان توافق هسته‌ای ایران شناخته می‌شود، در این زمینه یک مثال روشن است.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، ایران، ایالات متحده، روسیه، چین، بریتانیا، فرانسه و آلمان با هدف رفع هرگونه نگرانی در مورد ماهیت منحصراً صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران و در عین حال رهایی مردم ایران از تحریم‌های غیرانسانی و ناعادلانه، به توافق مهمی دست یافتند. به‌عنوان بخشی از تعهدات ذیل برجام، ایالات متحده و نیز سایر کشورهای امضاء کننده، به­ طور مشترک بانی قطعنامه 2231 شورای امنیت ملل متحد شدند، که برجام جزء لایتجزای آن است و تمام 90 صفحه آن به قطعنامه پیوست شده است، بنابراین قطعنامه برجام را به مثابه حقوق بین‌الملل تثبیت می‌کند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

آمریکا پیش‌نویس جدید تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را به شورای امنیت ارائه کردآمریکا یک پیش‌نویس جدید قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را در چهار بند به اعضای شورای امنیت سازمان ملل ارسال کرد.

تخت‌روانچی: شورای امنیت با قطعنامه جدید آمریکا هم مخالفت می‌کندشورای_امنیت_سازمان_ملل با قطعنامه آمریکا موافقت می‌کند؟ | نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، قطعنامه جدید آمریکا برای تحریم تسلیحاتی ایران را نقض قطعنامه۲۲۳۱ دانست و گفت: بطور حتم شورای امنیت بار دیگر این اقدام را رد خواهد کرد

بعد از بازداشت نزدیکان و اعضای ستاد انتخاباتی؛ نامزد مخالفان در انتخابات بلاروس به لیتوانی گریختبعد از بازداشت نزدیکان و اعضای ستاد انتخاباتی؛ نامزد مخالفان در انتخابات بلاروس به لیتوانی گریخت وزیر خارجه لیتوانی اوایل سه شنبه در توییتی گفت که تسیخانونسکایا در لیتوانی و در امنیت است.

برکناری تمامی اعضای کمیسیون آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداریاعضای کمیسیون آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری پس از رسوایی های اخیر در پنهان کردن دوپینگ وزنه برداران برکنار شدند.

مایک پمپئو در میزگرد مجازی سیپک: امیدواریم تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در شورای امنیت سازمان ملل تمدید شود🔺مایک پمپئو در میزگرد مجازی سیپک: امیدواریم تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در شورای امنیت سازمان ملل تمدید شود ⚡️وزیر خارجه آمریکا می‌گوید انقضای تحریم تسلیحاتی رژیم ایران در ماه اکتبر خطر تروریستی برای همه جهان است، و آمریکا تلاش دارد جلوی آن را بگیرد.

شورای نگهبان ایران: رد‌صلاحیت‌شدگان انتخابات ریاست‌جمهوری دوباره ثبت‌نام نکنندسخنگوی شورای نگهبان ایران از کسانی که در دوره های قبل انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت شده اند خواست تا برای انتخابات دوره سیزدهم ثبت نام نکنند. - خبرگزاری آناتولی