ظریف: حاضر بودیم نازنین زاغری را با طلب ۴۰۰میلیون پوندی از بریتانیا مبادله کنیم

24/09/2019 05:52:00 ق.ظ

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، گفت که بریتانیا پیشنهاد داد در ازای مداخله او برای کمک به آزادی نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-

ظریف, نازنین_زاغری

محمدجواد ظریف گفت که بریتانیا پیشنهاد داد در ازای مداخله او برای کمک به آزادی نازنین_زاغری ، شهروند ایرانی-بریتانیایی زندانی در ایران، پول مسدودشده ایران را آزاد کند. ظریف گفت این پیشنهاد ابتدا از سوی وزیر خارجه پیشین بریتانیا مطرح شده بود:

محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، گفت که بریتانیا پیشنهاد داد در ازای مداخله او برای کمک به آزادی نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-

به گزارش روزنامه گاردین، ظریف گفت این پیشنهاد ابتدا از سوی فیلیپ هموند، وزیر خارجه پیشین بریتانیا، قبل از ترک وزارت خارجه در ژوئیه ۲۰۱۶ مطرح شده بود. این مبلغ ۴۰۰ میلیون پوند بدهی بریتانیا به ایران در پرونده خرید تانک‌های چیفتن است.وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی گفت که در ازای پرداخت این بدهی، او آماده بود در دادگاه برای آزادی نازنین زاغری استدلال کند.

این پیشنهاد زمانی که بوریس جانسون وزیر خارجه شد روی میز بود، اما بعد جانشین او جرمی هانت آن را رها کرد.وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با اشاره به گفت و گوی خود با هانت در این باره، گفت: «جرمی هانت گفت این باج‌گیری است و من گفتم که این کار را من شروع نکردم. این کار را فیلیپ [هموند] شروع کرد.»

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

قورباغه دهن گشاد ج.ا. بامعرفت تر از این ریچارد رتکلیف به عمرم ندیدم، بخدا اگه مردای ایرانی بودن همون روز اول میرفتن یه زن دیگه میگرفتن،، امیدوارم هرچه زودتر نازنین آزاد شه و به آغوش خانواده اش برگرده. آیا این سوال برای شما هم بوجود نمیاید که چرا کشور بریتانیا در ازای یک شهروند غیرجاسوس !!! حاضر شده است ۴۰۰ میلیون پوند بپردازد؟

نوعی باج گیری وقاحت و نگرش کاسبکارانه ای وزیر وقتی میگوییم رژیم ایران یک رژیم مافیایی هست که شهروندان دو تابعیتی خود را به گروگان‌میگیرد تا از جهان اخاذی کند چپول ها رگ گردنشان کلفت میشود . اعتراف خود ظریف برای اخاذی از دولت کریمه انگلیس برای آزادی نازنین زاغری . اوباما ما با پرداخت پول نقد اینها را پر رو کرده است.

خلاصه رژیم تروریست ایران همین است در دلالی و کاسبکاری رژیم فاسد ملاها هیچ تردیدی نیست؛ سالهاست با گروگان گرفتن اتباع بیگناه خارجی و ایرانیان دارای تابعیت خارجی، سیاست باجگیری از دولتهای دیگر را دنبال می کند و متاسفانه جهان هم اقدامی برای توقف این رفتار مشمئزکننده و ضدانسانی نکرده است. نجاست یعنی تو یعنی ظریف یعنی کل سیستم که پول رو با زندگی یک انسان میسنجند!! تروریست آدم ربا دواعش مگر همینکارو نمیکنند؟!!

۴۵۰ خیرشو ببینی.. جمهوري گروگانگير اسلامي 😡😡😡

ظریف: مطمئن نیستم بتوانیم از جنگ جلوگیری کنیموزیر امور خارجه ایران دوشنبه 23 سپتامبر در مصاحبه با شبکه سی بی اس اعلام کرد که مطمئن نیست کشورش به امید نابودی جمهوری اسلامی رژیم ایران در سطح جهانی و بخوصوص در داخل ایران توسط ملت قهرمان و مقاومت ایران در محاصره کامل سرنگونی قرار گرفته، طبق معمول رژیم برای نجات به جنگ طلبی متوسل می شود، در عین حال باعث جنگ را کشور مقابل می داند، تا عذری برای سرکوب داخلی از یک طرف و بسیج از طرف دیگر داشته باشد.

ویدئو؛ نجات گوزن در بند توسط دوچرخه‌سوارانیک گروه دوچرخه‌سوار موفق به نجات گوزنی شدند که در جنوب اسپانیا در ساختمان آب‌گرفته‌‌ای گیر افتاده بود.

ظریف: ترامپ تحریم‌ها را لغو کند، همین هفته با روحانی دیدار می‌کندجواد ظریف می‌گوید ایران حاضر است در ازای لغو تحریم‌ها، اجازه دهد بازرسی دائمی از تاسیاست هسته‌ای انجام شود. منتظر باشند تا لغو کند !!! این لغو یا lift ظریف کونلیس خوبی هم نیست. از یک طرف به تیم ترامپ ناسزا میگه و از طرف دیگه التماس میکنه که تحریمها برداشته بشن! دلغک، اوباما احمق، ساده و خائن بودند. ترامپ تا حملهٔ شما تروریستهای سپاه به امنیت انرژی جهان را تلافی نکنه با کسی وارد مذاکره نمیشه امیدوارم

استقبال ترامپ از سخنان جانسون دربارۀ مذاکره برای توافق جدیدی با ایراندونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از اظهارات آقای جانسون استقبال کرد و گفت: او [بوریس جانسون] یک توافق جدید می‌خواهد چرا که توافق پیشین در آستانه منقضی شدن قرار داشت. تنها چند سال باقی مانده بود. یک ضرب المثل ایرانی میگه: 'دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید' چون شدم نزدیک و من حیران و دنگ خود بدیدم هر دوان بودند، لنگ همنشینی کلاغ و لک لک مثنوی ترامپ جانسون

می‌خواهیم تاریخ شروع جنگ ایران و عراق تبدیل به روز صلح شودوزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سالروز آغاز حمله صدام به ایران نوشت: ما می‌خواهیم ۹/۲۲ را تبدیل به یک روز صلح و نه جنگ کنیم.

ظریف: آمریکا با تحریم ها مذاکره با ایران را غیرممکن می کندپکن- ایرنا- «محمد جواد ظریف » وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی 'سی جی تی ان' چین گفت: آمریکا می خواهد با اعمال تحریم ها علیه ایران، مذاکره با تهران را غیرممکن کند.

بریتانیایی زندانی در ایران، پول مسدودشده ایران را آزاد کند.بتواند از وقوع جنگ جلوگیری کند اما به گفته او «هر کسی که این جنگ را آغاز کند، پایان دهنده آن نخواهد بود».این ویدئو که روز جمعه ۲۹ شهریور در فیس‌بوک منتشر شد تا به حال نزدیک به ۲۰۰ هزار بیننده داشته است.Aa جواد ظریف در گفتگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا گفت حسن روحانی حاضر به دیدار با ترامپ است، به شرط آنکه ایالات متحده تحریم‌های ایران را لغو کند.

به گزارش روزنامه گاردین، ظریف گفت این پیشنهاد ابتدا از سوی فیلیپ هموند، وزیر خارجه پیشین بریتانیا، قبل از ترک وزارت خارجه در ژوئیه ۲۰۱۶ مطرح شده بود. این مبلغ ۴۰۰ میلیون پوند بدهی بریتانیا به ایران در پرونده خرید تانک‌های چیفتن است. پیش از آن، خبرهایی درباره احتمال لغو این سفر به دلیل عدم صدور ویزا برای هیئت ایرانی که ظریف نیز جز آن بود، منتشر شد اما سرانجام آمریکا ویزای لازم را برای وزیر امور خارجه ایران و رئیس جمهور صادر کرد اما شماری از هیئت ایرانی به دلیل عدم صدور ویزا از این سفر بازماندند. وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی گفت که در ازای پرداخت این بدهی، او آماده بود در دادگاه برای آزادی نازنین زاغری استدلال کند. این پیشنهاد زمانی که بوریس جانسون وزیر خارجه شد روی میز بود، اما بعد جانشین او جرمی هانت آن را رها کرد. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، طی این سفر مصاحبه ای با شبکه سی. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی با اشاره به گفت و گوی خود با هانت در این باره، گفت: «جرمی هانت گفت این باج‌گیری است و من گفتم که این کار را من شروع نکردم.

این کار را فیلیپ [هموند] شروع کرد. اس، انجام داد.» ظریف با بیان این‌که «آزاد کردن پول ایران به معنای باج‌گیری نبوده است»، گفت: «من به عنوان وزیر امور خارجه موضعی در دادگاه در قبال مسائل شهروندان ایرانی ندارم.» او با بیان این‌که «ایران تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی‌شناسد»، گفت: «من در مورد خارجی‌ها که به جاسوسی متهم شده‌اند، موضع دارم؛ وقتی می‌گویم مبادله‌ای وجود دارد. او در پاسخ به پرسشی درباره جلوگیری ایران از وقوع جنگ گفت که مطمئن نیست کشورش بتواند از وقوع جنگ جلوگیری کند اما تاکید کرد که «هر کسی این جنگ را آغاز کند، پایان دهنده آن نخواهد بود». این به من در دادگاه جایگاه می‌دهد. راهی برای مداخله کردن. احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، طی روزهای اخیر در سخنانی تهدیدآمیز گفت: «آمریکایی‌ها می‌گویند حمله به آرامکو کار ایران بود، اینها حرف‌هایی است که مردم را سرگرم کنند، امروز ایران، محور مقاومت در منطقه است، اگر شما بخواهید تجاورکنید اسرائیل نصف روزه با خاک یکسان شده است».

» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی اشاره کرد که این موضوع در مکالمه اخیر با دومنیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، مطرح شد اما نتیجه‌ای در پی نداشت. ظریف گفت: «[راب این موضوع را مطرح کرد] و من گفتم پیشنهادی از طرف آن‌ها مطرح شد ولی به آن عمل نشد. وزیر امور خارجه ایران همچنین گفت که «دولت آمریکا» در نامه‌ای که به ویزای او پیوست کرده بود، او را «واجد شرایط دریافت ویزا» ندانسته اما این کار را بر اساس «چشم‌پوشی» انجام داده است. اساسا او اظهاراتی کرد و من رد کردم و خداحافظی کردیم.» نازنین زاغری برای دیدار خانوده به ایران رفته بود که در ماه آوریل ۲۰۱۶ بازداشت شد. ظریف، همچنین بار دیگر خروج ترامپ از برجام را مورد انتقاد قرار داد و آن را در تاریخ بی سابقه توصیف کرد. همسرش رچارد رتکلیف گفت: «بیش از سه سال نیم از بازداشت نازنین می‌گذرد و ما پیام‌های خصوصی زیادی از مقام ایرانی دریافت کردیم که زندانی شدن نازنین را به بدهی تسلیحاتی قدیمی مرتبط می‌کرد.

بنابراین خوشحالم که ظریف [در این‌باره] رک بود..» ریچارد رتکلیف قبلا درباره وضعیت سلامت روانی همسرش تحت شرایط سخت زندان ابراز نگرانی و ترس کرده است. ظریف هم‌چنین گفت ایران و ایالات متحده با وساطت سوئیس درباره مبادله زندانیان مذاکره کردند اما مذاکرات متوقف شده‌ است. او گفت: «پیشنهادی روی میز است. ما اسامی را از طریق سوئیس مبادله کردیم، بنابراین آماده‌ایم.

» وزیر امور خارجه ایران، گفت که در خصوص پرونده نازنین زاغری می‌توانست پیشنهاد مبادله را به دادگاه ایرانی ارائه دهد که منوط به تصمیم دادگاه است. او در حاشیه نشست مجمع سازمان ملل به خبرنگاران گفت: «۴۰ سال است که بریتانیا ۴۰۰ میلیون پوند به ما بدهکار است. نازنین بر اساس تصمیم دادگاه در زندان است. بریتانیا قرار است بر اساس رای دادگاه پول را به ما پرداخت کند. حالا آن‌ها از ما می‌خواهند حکم دادگاه را نقض کنیم اما آن‌ها نمی‌خواهند رای دادگاه را اجرا کنند.

طنز [ماجرا] را می‌بینید؟» با وخیم شدن روابط و افزایش تنشها با غرب، ایران بازداشت دوتابعیتی‌ها و خارجی‌ها را افزایش داده است. این ماه، دو شهروند بریتانیایی-‌استرالیایی و یک شهروند استرالیایی بازداشت شدند. یکی از بازداشت‌شدگان، کایل مور‌گیلبرت، مدرس بریتانیایی-‌استرالیایی در دانشگاه ملبورن استرالیا است که تقریبا سه سال است که در زندان اوین زندانی است. جولی کینگ، شهروند بریتانیایی-‌استرالیایی و مارک فرکین، دوست‌پسر استرالیایی‌اش ۱۰ ماه است در ایران زندانی هستند. مقام‌های بریتانیایی پذیرفتند که توافقی بین وزارت خزانه‌داری و وزارت خارجه برای پرداخت بدهی بر اساس رای دادگاه و به صورت تحویل دارو وجود داشت.

این پیشنهاد با مخالفت شدید گوین ویلیامسون، وزیر دفاع پیشین بریتانیا، روبه‌رو شد. او گفت پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار به وزارت دفاع ایران زمانی که ایالات متحده در تلاش برای مسدود کردن منابع مالی سپاه پاسداران است، از نظر سیاسی امکان‌پذیر نبود. وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای گفت: «ما هرگز هیچ‌ پیشنهادی را مبنی بر پرداخت پول به ایران در ازای آزادی شهروندان بریتانیی که خودسرانه بازداشت شده‌اند نپذیرفته و نمی‌پذیریم. آن‌ها باید بدون قید و شرط آزاد شوند. بریتانیا مورد باج‌گیری قرار نخواهد گرفت و اظهارات وزیر امور خارجه [ظریف] به بی‌اعتباری بیشتر دولت ایران می‌انجامد.

» .