ظریف در مصاحبه با روزنامه آلمانی: تحریم‌ها صدها میلیارد دلار به ما ضرر زد

06/06/1398 03:32:00 ب.ظ

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز 26 اوت در حاشیه اجلاس سران گروه هفت، در مصاحبه‌ای با

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز 26 اوت در حاشیه اجلاس سران گروه هفت، در مصاحبه‌ای با بر اساس این گزارش ظریف تاکید کرد که ایران در عین حال که خواهان یک جنگ نیست، اما در صورت تهدید از خود دفاع خواهد کرد.

وزیر امور خارجه ایران به خبرنگار روزنامه «زوددویچه تسایتونگ» که پرسید برای نجات برجام چه راهی باقی مانده است، توضیح داد: «توافق هسته‌ای بر دو ستون متکی است. از یک سو ما متعهد شده‌ایم که از برنامه اتمی خود تنها استفاده غیرنظامی کنیم، از سوی دیگر، جامعه بین‌المللی متعهد شده است که مناسبات اقتصادی ایران را با بقیه جهان عادی سازی کند. ایران، به تعهدات خود عمل کرده است. این را آژانس بین المللی انرژی اتمی پانزده بار از جمله پنج بار پس از خروج آمریکا از برجام تایید کرده، اما مناسبات اقتصادی ایران با جهان عادی نشده است. در واقع این مناسبات امروز به شدت بدتر از دوران پیش از انعقاد توافق اتمی است.»

خبرنگار آلمانی در همین زمینه گفت: «اروپائی‌ها می‌گویند که همچنان به تعهدات خود پای‌بند هستند.» ظریف پاسخ داد: «شما می‌توانید ساختمان های خالی مانده‌ای را که شرکت‌های اروپائی در تهران اجاره کرده بودند ببینید. همه آن‌ها بار دیگر ایران را ترک کردند. آن‌ها حتی پیش از خروج آمریکا از برجام هم به صورت جدی کار خود را آغاز نکرده بودند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

کشته شدن 14 نیروی خیزش مردمی در درگیری با طالبان در هراتمنابع امنیتی در هرات افغانستان چهارشنبه 28 اوت اعلام کردند که در نتیجه‌ درگیری طالبان با نیروهای

سه تن در اثر آتش سوزی در یک قایق مسافربری در فیلیپین جان باختندپولیس ساحلی فیلیپین چهارشنبه 28 اوت تایید کرد که سه تن بر اثر آتش‌سوزی در یک قایق مسافربری در سواحل

ظریف با نخست وزیر ژاپن دیدار کردپکن- ایرنا- «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به دعوت همتای ژاپنی خود به این کشور سفر کرده است امروز چهارشنبه با «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن دیدار و گفت و گو کرد.

ظریف با همتای ژاپنی خود دیدار کردوزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به سه کشور شرق آسیا، در ژاپن با همتای خود دیدار کرد.

ظریف در ژاپن: به دنبال افزایش تنش‌ها نیستیموزیر خارجه ایران در توئیتی به زبان ژاپنی نوشت که برای تقویت روابط دوجانبه، کاهش تنش‌ها در خلیج فارس و تضمین مزایای توافق هسته‌ای «گفتگوهای سازنده‌ای» داشته است.

روحانی در پاسخ به منتقدان سفر ظریف: افکار برخی نامتعادل استبا افزایش انتقادهای اصولگرایان از سفر ظریف به فرانسه، حسن روحانی با بیان اینکه این سفر برای تامین