ظرفیت تولید دارو در ایران چهار تا پنج برابر نیاز کشور است

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ظرفیت تولید دارو چهار تا پنج برابر نیاز کشور است. این اقدام حرکت بسیار مهمی بود.

20/01/2020 05:42:00 ب.ظ

رئیس سازمان غذا و دارو: ظرفیت تولید دارو در ایران چهار تا پنج برابر نیاز کشور است اکنون این توانمندی را داریم که هر داروی جدیدی که پزشکان ما احساس نیاز به آن کنند را ظرف دو سال تولید کنیم

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ظرفیت تولید دارو چهار تا پنج برابر نیاز کشور است. این اقدام حرکت بسیار مهمی بود.

وی افزود: اتفاقی که برای آمریکایی‌ها و اردوگاه ظلم و کفر جهانی افتاد،  قابل پیش‌بینی نبود. آنان تصور نمی‌کردند که حرکتشان در به شهادت رساندن سردار سلیمانی می‌تواند خطرساز باشد اما پایگاه و جایگاه‌شان را در منطقه و بلکه در دنیا متزلزل کرد. این اتفاق کوچکی نبود که واقعا رخ داد. از آن مهمتر واکنش و سیلی محکم بود چراکه نیروهای مسلح و سپاه پاسداران برای اولین بار در طول تاریخ به  جنایت فجیع آمریکایی‌ها پاسخ دادند که این اقدام الگو می‌شود و مطمئن باشید از این به بعد به دلیل شکستن ابهت پوشالی آمریکا از این ضربات در دنیا بیشتر دریافت خواهد کرد.

اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای دونالد ترامپ به روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پایان داد بازداشت بهمن خاوری؛ اتهامات «آدم ربایی» و «تحریک به قتل»

شانه‌ساز با بیان اینکه امروز می‌خواهیم از شهدای داروسازی تجلیل کنیم،اظهارکرد: امروز بیش از پیش به فرهنگ شهدا نیاز داریم و مردم هم با بصیرت این پیام را دریافت کردند. حرکاتی در دو سه هفته اخیر از سوی ملت ایران انجام شد و واقعا برای دشمن قابل پیش‌بینی نبود، بسیار مناسب بود. همانطور که بسیاری از مفسران آمریکایی گفتند شهید سلیمانی برای امریکا بسیار خطرناک‌تر از سردارسلیمانی شد. در عین حال اگر امروز یاد گرفتیم که مقاومت کنیم و در مقابل دشمنان زانو نزنیم، به دلیل همین فرهنگ عاشورایی است که در عصر حاضر، شهدا برای ما بازگو و تعیین کردند. شاید اگر هشت سال دفاع مقدس را نداشتیم، امروز اصلا بلد نبودیم که می‌توان مقاومت کرد و جلوی توطئه‌ها و حرکات ضد انسانی و ضد بشری دشمنان ایران و اسلام ایستاد و در همین ادوار هم می‌توانیم برای سایر ملت‌ها الگوبخش باشیم.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه جامعه داروسازی در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در سال‌های جنگ‌ خدمات ارزنده‌ای را به کشور ارائه کرد، گفت: در سال‌های جنگ ما با یک سری صنایع وابسته در حوزه داروسازی مواجه بودیم که صرفا کار بسته‌بندی محصولات وارداتی را انجام می‌داد. در آن زمان به میزان ۲۰ تا ۲۵ درصد اسمی تولیدکننده دارو بودیم؛ آن هم یک سری اشکال خاص دارویی که خیلی هم حیاتی نبود و به نیاز جبهه‌ها پاسخ نمی‌داد.

شانه ساز تاکید کرد: بزرگان و پیشکسوتان داروسازی در سال‌های جنگ تلاش زیادی کردند و نه تنها نیازهای کشور و جبهه‌ها را با دست خالی تامین کردند، بلکه زمینه توسعه، رشد و بالندگی صنعت داروسازی را در کشور فراهم کردند. بسیاری از اشکال دارویی که به عنوان اورژانس و فوریت در جبهه و جنگ نیاز بود، در آن زمان تولید نمی‌شد. ظرفیت تولیدمان چهار تا پنج برابر نیاز کشور است. این اقدام حرکت بسیار مهمی بود. باید توجه کرد تعلل در تامین نیازهای دارویی مجروحان می‌توانست کمر جبهه‌ها را بشکند اما با لطف خدا و تلاش داروسازان این نیازها برطرف شد و توانستیم سال‌های جنگ را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم.

شانه ساز ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات داروسازان در دوران جنگ پاسخگویی نیاز بیماران و مجروحان حملات ناجوانمردانه شیمیایی رژیم بعث عراق بود که هیچ تجربه‌ای در دنیا قبل از آن وجود نداشت و اگر چیزی هم بود بسیار مخفی، پنهان و دور از دسترس بود. در این زمینه  واقعاً اساتید بزرگواری بودند که با کمک جوانان توانستند راه شناسایی عوامل شیمیایی و درمان آن‌ها را به دست آورند.

وی همچنین گفت: نهایتاً حضور داروسازان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل از دیگر اقدامات داروسازان بود. کسانی بودند که حتی تا حد فرمانده گردان و فرمانده بهداری سپاه و... هم پیش رفتند و خدمات بسیار ارزشمندی را انجام دادند. این خدمات و فرهنگ همچنان در بین داروسازان کشور ادامه دارد؛ خدماتی که در حال حاضر از سوی داروسازان ارایه می‌شود، خدماتی یگانه است.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: دشمنان به صورت منسجم حرکت می‌کنند و تمام انرژی خود جمع کرده‌اند که بتوانند ملت ما را از طریق تحریم غذا و دارو و تجهیزات پزشکی از پا درآورند و اگر به این هدف شومشان نرسیدند، به دلیل روحیه تلاش، ایثارگری و شجاعتی بوده که در جامعه داروسازی کشور وجود دارد. امسال و سال‌های قبل توانایی داروسازی کشور در تمام منطقه مثال‌زدنی است؛ توان و دانشی که در سایه توسعه دانشکده‌های داروسازی ایجاد شد. میزان تولید، قیمت یکسان دارو در تمام کشور و... دستاورد بزرگی است که از برکت طرح ژنریک و جنگ تحمیلی است.

وزارت خارجه: سرکوب آمریکایی‎های ستمدیده و محدویت رسانه‌ها به‌سرعت متوقف شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim مایک پنس: ما نژادپرستی در آمریکا را اصلا تحمل نمی‌کنیم اعزام گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس در پی تشدید خشونت‌ها | DW | 29.05.2020

شانه ساز تاکید کرد: امروز یکی از حوزه‌هایی که توانسته است اقتصاد مقاومتی رو بسیار بسیار پیشتر از بخش‌هایی که در کشور علیرغم اینکه دانش بنیان است و  بسیار سخت و دشوار است، محقق کند و بسیاری از شعارها و منویات و فرمان مقام معظم رهبری را در حوزه اقتصاد مقاومتی جامعه عمل بپوشاند، جامعه داروسازی کشور است. به عنوان یک کارشناس می‌گویم که اکنون این توانمندی را داریم که هر داروی جدیدی که پزشکان ما احساس نیاز به آن کنند را ظرف دو سال تولید کنیم. اینکه چند درصد از داروها را وارد می‌کنیم، اقلام بسیار کم مصرفی است که تولید آنها توجیه اقتصادی ندارد و قیمت تمام شده آنها بسیار بالا می‌رود و یا داروهایی هستند که بسیار جدید هستند.

وی همچنین اظهار کرد: تمام این توانمندی که در کشور وجود دارد به دلیل همین شهدای حوزه داروسازی است که نمونه‌های بزرگی از خدمات داروسازی بوده‌اند و همچنان برای ما الگو هستند. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

به سلامتی انشاالله که راست باشه. ولی موندم با این قیمتها که اگه عرضه پنج برابره پس باید قیمتها از نصف هم کمتر بشه. یعنی یکچهرام یا یکپنجم یا حداقل نصف. خستە نباشی اسکل . مریض٢ سال علاف بشە کە چی تو براش دارو درست کنی ؟؟ يه روز ميگين مريضا از نبود دارو بخاطر تحريم ميميرند و يه روز ميگين هرچي دارو بخوايم هست؟؟ كدومو باور كنيم خب؟؟؟

پس یادداشت میکنیم: تحریم مشکلی برای دارو ایجاد نکرده نقطه سر خط

اختصاصی| کشور در شوک مصرف بالای گاز/ مصرف گاز بخش خانگی در مرز 600میلیون مترمکعب در روز- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimکشور در شوک مصرف بالای گاز/ مصرف گاز بخش خانگی در مرز ۶۰۰میلیون مترمکعب در روز در صورتی که مردم، مصرف بهینه گاز در بخش خانگی را مورد توجه قرار ندهند، ادامه این روند، ممکن است به افت فشار گاز و یا حتی قطعی گاز در برخی نقاط سردسیر و دور دست کشور منجر شود

۷۵ نفر «با حفر تونل» از زندانی در پاراگوئه گریختندوزیر کشور پاراگوئه در بیانیه‌ای گفته است که این تونل ممکن است پوششی برای همدستی مقامات زندان با فراریان باشد و بیشتر این زندانیان احتمالا از در اصلی خارج شده‌اند. فرار از زندان فصل٧ وقتی زندان کاه گلی باشه زنم توشون بوده هنوز در قرن ۱۸ هستند پاراگوئه ایی ها .

نشست برلین؛ جستجوی راه حل برای بحران لیبیطرف‌های درگیر در جنگ داخلی لیبی و حامیان بین المللی‌شان در برلین جمع شده‌اند تا برای برقراری آتش بسی پایدار در این کشور تلاش کنند.

حضور ظریف در نشست ۲۰۲۰ داووس لغو شدآسوشیتدپرس به نقل از بورگ برند، رئیس مجمع جهانی اقتصاد گزارش داده بود که مساله لغو حضور وزیر خارجه ایران در رابطه با «ابهامات موجود در منطقه و اتفاقات داخل ایران» است. نرفت چون حريف مسيح علينژاد نميشه هرچي رشته كنه مسيح پنبه ميكنه یکی دیگر از نشانه های آزادی بیان در اروپا تحقیر ازاین بدتر.برویدخودرا ترتیل غرق کنید.کاهنان معبد😂

جزییات پیشنهاد AFC به ایران برای حل مناقشه/ مهمانی در ۳ بازی نخست!دبیرکل AFC در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران راهکار حل مشکل میزبانی ایران در لیگ قهرمانان آسیا را به فدراسیون فوتبال اعلام کرده است. سه تا بازی را مهمان میکنند بعد میزبانی را می‌گیرند که باشگاه‌ها نتونن انصراف بدن یا اگه انصراف بدن جریمه شون طبق قانون فیفا باشه و نتونن اعتراض بکنن

استرالیا در آب و آتشدر حالی در استرالیا سیل جاری شده است که شعله‌های آتش در دیگر مناطق این کشور همچنان زبانه می‌کشد نتیجه جدی نگرفتن تغییرات اقلیمی ست!!! وهیچ نقدی تاکنون برمدیریت حکومت استرالیا نزده اید! واگرایران بود فقط حکومت مقصربود ولاغیر!