ظاهرا طرح اصلاح قانون انتخابات برای انتقام‌گیری از جمهوریت است/ در صورتیکه از جمهوریت نظام مراقبت نکنیم، اسلامیت آن هم آسیب می‌بیند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ظریفیان در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: ظاهرا طرح اصلاح قانون انتخابات برای انتقام‌گیری از جمهوریت است/ در صورتیکه از جمهوریت نظام مراقبت نکنیم، اسلامیت آن هم آسیب می‌بیند

غلامرضا ظریفیان فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب مجمع ایثارگران در خصوص طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس به خبرنگار ایلنا گفت: به‌نظر می‌رسد همان گروهی که از ابتدای انقلاب هم به‌دنبال این مسئله بودند، اکنون فرصت خوبی پیدا کرده‌اند که تکلیف خود را با جمهوریت نظام روشن کنند.

وی ادامه داد: پیش از این هم بزرگان این‌ها به نوع دیگری می‌گفتند که امام خمینی تقیه کرده و جمهوریت را در کنار اسلام قرار داده است، در حالیکه ایده و اندیشه امام راحل یک ایده کاملاً روشن بود که در بیان ایشان هم متجلی شد و فرمودند «جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم‌تر و نه یک کلمه بیشتر»، امام تقیه نکردند بلکه از دیدگاه اسلام معتقد بودند که جمهور است که سرنوشت خود را تعیین می‌کند.

ظریفیان در ادامه اظهار داشت: من فکر می‌کنم عده‌ای تصمیم گرفته‌اند از جمهوریت انتقام بگیرند و آن را آنچنان ضعیف، نحیف و غیرمفید کنند که اساساً چیزی از جمهوری جز یک فرم و شکل ناقص باقی نماند، اما متوجه نیستند که در عرصه حکومت اگر اسلام در ظرف جمهوریت نباشد، این اسلام است که آسیب می‌بیند و این‌ افراد به این نکته واقف نیستند و فکر می‌کنند که در حال کم‌رنگ کردن جمهوریت به نفع اسلام هستند، در حالیکه اینگونه نیست.

وی افزود: در واقع اگر این کالبد جمهوریت و مناسبات نظام از اسلام در عرصه حکومت گرفته شود، محتوای آن هم آسیب می‌بیند. لذا معتقدم که امام این مساله را با دقت نظر بیان کردند نه براساس تقیه. در نتیجه گروهی که این طرح را دنبال و حمایت می‌کنند، باید متوجه باشند که اسلام و جمهوریت نظام نباید به نفع یکدیگر حذف یا کمرنگ شوند.

این تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با بیان اینکه این طرح نوعی انتقام‌گیری از جمهوریت است، بیان داشت: به نظر من برخی از کسانی که این طرح را آوردند، شاید متوجه نباشند، اما سابقه جریانی که این طرح را آورده به گونه‌ای است که به‌نظر می‌رسد در حال یک انتقام‌گیری از جمهوریت نظام است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

elyashazrati طرح اولیه اصلاحیه ماده54قانون مالیاتهای مستقیم، یک تبصره3بودکه به هرکدملی اجازه داشتن یک واحد مسکونی میداد اما با بازگشت ناگهانی بی اجازه از صحن علنی به کمیسیون اقتصادی، این تبصره حذف و فقط کل خانواده 1 واحد اجازه داد.چرا بقیه اعضای خانوار حق مسلم مصرح قانون اساسی، محروم میشود؟

فعلا دارید به کشور و نظام آسیب میزنید با همین جمهوریت

دقیقا کدوم جمهوریت؟!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آنکارا: ترکیه همواره از مواضع اتخاذ شده از سوی آذربایجان حمایت می‌کندوزارت امور خارجه ترکیه در رابطه با اعلام آتش‌بس در قره‌باغ اعلام کرد که آنکارا همواره از مواضع اتخاذ شده از سوی آذربایجان در این خصوص حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ برای اولین بار از زمان ترخیص از بیمارستان در انظار عمومی ظاهر شدطرفداران چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا در حیاط کاخ سفید شعار «چهار سال دیگر» سر می‌دادند. این خودش تنهایی تا حالا ۱۰۰ هزار نفرو مریض کرده ادامه فیلم جمع آوری آرای انتخابات🤣🤣🤣 اصلا ترامپ ماسک نزده بود تو مراسم، که کلی هم سر و صدا کرد. تو هم یورو نیوز ؟؟؟؟!!!!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خبرهای خوش از واکسن ایرانی کرونا / تزریق نیروهای جدید به بیمارستانها از هفته آیندهوزیر بهداشت با اشاره به شرایط بسیار سخت کرونا و اهمیت رعایت موارد بهداشتی و دستورالعمل ها از سوی مردم، در عین حال درباره واکسن کرونا ایرانی گفت: خبرهای خوشی از واکسن دارم و به مدیرکل روابط بین الملل دستور دادم به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده ایم. به این ترتیب پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند. مثل مستعان؟؟؟ بسه شامورتی بازی 🤣🤣
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عبور نرخ رسمی دلار از ۳۱ هزار تومان؛ سکه ۱۶ میلیون تومانی هم معامله شدبانک مرکزی ایران در جریان معاملات روز یکشنبه بازار ایران، نرخ رسمی عرضه دلار را با جهش هزار و ۲۰۰ تومانی به رکورد ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان رساند؛ همزمان نرخ آزاد دلار و بهای طلا و سکه نرخ‌های بی‌سابقه جدیدی را ثبت کردند. مبارک آغایمان سید علی نایب برحق امام زمان (عج)
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

استقبال سازمان ملل از «آتش‌بس انسانی» میان آذربایجان و ارمنستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایتالیا از «آتش‌بس انسانی» میان آذربایجان و ارمنستان استقبال کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »