طوفان 'مِگی' در فیلیپین؛ دست‌کم ۶۷ کشته و ویرانی شدید | DW | 13.04.2022

24/01/1401 06:22 ب.ظ

طوفان گرمسیری در مناطقی از فیلیپین خسارات و ویرانی شدید برجای گذاشته و تاکنون جان ۶۷ نفر را گرفته است. شمار قربانی‌ها رو به افزایش است. چند روستا در اثر رانش زمین مدفون شده اند.

طوفان گرمسیری در مناطقی از فیلیپین خسارات و ویرانی شدید برجای گذاشته و تاکنون جان ۶۷ نفر را گرفته است. شمار قربانی‌ها رو به افزایش است. چند روستا در اثر رانش زمین مدفون شده اند. به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندید لموئل ترایا، شهردار شهر ابویوگ گفته است که در منطقه ساحلی پیلار در لی‌ته دست‌کم ۱۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در این منطقه روز سه‌شنبه ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) رانش زمین تمام خانه‌های ۴۰۰ ساکن این محل را فروکشید و به دریا کشاند. در روز چهارشنبه ۱۳ آوریل اعلام شد که در پی این فاجعه طبیعی ۱۵۰ نفر ناپدید شده‌اند. نیروهای امداد گفته‌اند، امیدی به نجات افرادی که زیر گل و لای مدفون شده‌اند نیست. شهردار ابویوگ گفته است: «صادقانه بگویم، ما فکر نمی‌کنیم کسی زنده مانده باشد.»

رانش زمین و نابودی روستایی که در این محل وجود داشته است به گفته نهاد دولتی حفاظت در برابر فجایع طبیعی، شماری از ساکنان استان‌های"نگروس اورینتال"،"داوائو اورینتال"،"داوائو د اورو" و"سمار" جان خود را از دست داده و حدود ۲۰۰ نفر مجروح شده‌اند. بیش از ۶۰هزار تن از شهروندان باید خانه‌های خود را ترک کرده و به محلی امن انتقال می‌یافتند.

حرکت آرام طوفان طوفان"مِگی" که در فیلیپین بر آن"آگاتون" نام گذارده‌اند، روز یکشنبه ۱۰ آوریل با وزش بادهای شدید تا ۱۰۵ کیلومتر در ساعت به سمت سواحل شرقی این کشور حرکت کرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

هیئت‌های مذهبی در همه صحنه‌های انقلاب اثرگذارند/ نگاه دولت در اداره کشور به ظرفیت‌های داخلی استرئیس‌جمهور شبکه هیئت‌های مذهبی را مجموعه‌ای اثرگذار و ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی از جوانان با اخلاص و دلداده به انقلاب و ارزش‌های اسلامی تشکیل شده که در تمام صحنه‌های انقلاب حضور موثر و تعیین‌کننده دارند و ظرفیتی بی‌بدیل برای کشور به حساب می‌آیند. ریدم تو کله همشون 😂😂😂😂 مداح_ها_گروهی_بیسواد_مفتخوار_وسربار_جامعه_هستند👺🤣

پنتاگون: ادعاها در مورد استفاده روسیه از سلاح‌های شیمیایی در اوکراین نگران کننده استسخنگوی پنتاگون در مورد ادعاهایی مبنی بر استفاده روسیه از تسلیحات شیمیایی در ماریوپل گفت که این اطلاعات در صورت صحت بسیار نگران کننده است. - خبرگزاری آناتولی

اردوغان: ترکیه در مسیر تبدیل شدن به یک ابرقدرت لجستیکی در جهان استاردوغان: ترکیه در مسیر تبدیل شدن به یک ابرقدرت لجستیکی در جهان است turkkhan1994 زارت😂ابر قدرت لجستیک در سوپر مارکت روغن نیست نان نیست

طوفان «مگی» در فیلیپین دست‌کم ۵۸ کشته و ۱۰۰ زخمی برجای گذاشتبا کشف اجساد بیشتر، شمار قربانیان رانش زمین و سیل در فیلیپین به ۵۸ نفر افزایش یافت.

هیات حاکمه سرپرستی افغانستان مسئول تامین امنیت سفارت و نمایندگی‌های ایران در این کشور استسخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تجمع ها در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و سرکنسولگری کشورمان در هرات تاکید کرد، تامین امنیت کامل سفارت و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در هرات و دیگر شهرهای افغانستان مسئولیت قطعی هیات حاکمه سرپرستی افغانستان است. تمام افغانها رو باید دیپورت کرد. الان باز یه عده مزدور خود فروخته میگن که حساب اینها با افغانهای فلان جداست و من و تو ما نشویم و فاطمیون و طالبان و اینجور مزخرفات افغانی ببینم جوری میزنمش که صدای سگ بده

آیا ۳۰ دقیقه ورزش در روز کافی است؟برای هر کسی که علاقه‌مند به سلامت و زندگی طولانی‌تر است، یکی از مهم ترین سوالات این بوده که دقیقا به چه میزان ورزش برای سالم ماندن نیاز داریم؟ آیا ۳۰ دقیقه در روز کافی است؟ آیا می‌توانیم با کمتر از آن سر کنیم؟ آیا باید همه ورزش را در یک جلسه انجام دهیم یا می‌توانیم آن را در طول روز پخش کنیم؟ 500 tonnes of beetroot left to rot due to collapse in demand, caused by Brexit, farmer says

در فلیپین شمار کشته‌شدگان ناشی از طوفان"مِگی" به دست‌کم ۶۷ نفر رسید. به گفته مقامات این کشور، تنها در حومه"بِی‌بِی سیتی" در استان لِی‌ته در مرکز این مجمع‌الجزایر، که بارندگی‌های شدید سبب رانش زمین شده و چندین روستا را در خود فرو برده است، ۴۸ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر مجروح شده‌اند. شمار زیادی از ساکنان ناپدید شده‌اند که می‌تواند رقم قربانیان را در روزهای آتی افزایش دهد.

به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

لموئل ترایا، شهردار شهر ابویوگ گفته است که در منطقه ساحلی پیلار در لی‌ته دست‌کم ۱۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. در این منطقه روز سه‌شنبه ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) رانش زمین تمام خانه‌های ۴۰۰ ساکن این محل را فروکشید و به دریا کشاند. در روز چهارشنبه ۱۳ آوریل اعلام شد که در پی این فاجعه طبیعی ۱۵۰ نفر ناپدید شده‌اند. نیروهای امداد گفته‌اند، امیدی به نجات افرادی که زیر گل و لای مدفون شده‌اند نیست. شهردار ابویوگ گفته است: «صادقانه بگویم، ما فکر نمی‌کنیم کسی زنده مانده باشد.»

رانش زمین و نابودی روستایی که در این محل وجود داشته است

به گفته نهاد دولتی حفاظت در برابر فجایع طبیعی، شماری از ساکنان استان‌های"نگروس اورینتال"،"داوائو اورینتال"،"داوائو د اورو" و"سمار" جان خود را از دست داده و حدود ۲۰۰ نفر مجروح شده‌اند. بیش از ۶۰هزار تن از شهروندان باید خانه‌های خود را ترک کرده و به محلی امن انتقال می‌یافتند.

حرکت آرام طوفان

طوفان"مِگی" که در فیلیپین بر آن"آگاتون" نام گذارده‌اند، روز یکشنبه ۱۰ آوریل با وزش بادهای شدید تا ۱۰۵ کیلومتر در ساعت به سمت سواحل شرقی این کشور حرکت کرد. در این فاصله از سرعت وزش باد کاسته شده و طوفان با حرکتی کند در حال پیشروی است. پیامد آن بارندگی شدید و مداوم بوده است.

ریسه آئوسترو، رئیس نهاد حفاظت در برابر فجایع طبیعی در بی‌بی‌سیتی می‌گوید: «بارندگی مداوم برای ما به چالش بزرگی برای یافتن قربانیان و آواربرداری بدل شده است.»

مجمع‌الجزایر فیلیپین هر ساله شاهد به طور متوسط ۲۰ طوفان است. بدترین مورد آن طوفان"هایان" در نوامبر ۲۰۱۳ بود که در پی آن ۶۳۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

تماشای ویدیو

سیل فیلیپین: عزا، ترس و اپیدمی

در همین زمینه: