طوفان دوریان سفر رییس جمهوری آمریکا به لهستان را لغو کرد

08/06/1398 01:45:00 ب.ظ

دونالد ترامپ سفر به لهستان را لغو کرد جزئیات بیشتر🔽

طوفان دوریان؛ دونالد ترامپ سفر به لهستان را برای شرکت در ۸۰ امین سالگرد تهاجم آلمان نازی لغو کرد دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا به خاطر تهدید طوفان دوریان در ایالت فلوریدا، سفر به لهستان را برای شرکت در ۸۰ امین سالگرد تهاجم آلمان نازی لغو کرد.

آقای ترامپ در جمع خبرنگاران گفت: «اولویت اول ما تامین امنیت شهروندان آمریکایی است که در مسیر این طوفان قرار دارند.»

مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده به جای آقای ترامپ به لهستان سفر خواهد کرد. یک سپتامبر ۱۹۳۹، ارتش آلمان نازی به لهستان حمله کرد که این تهاجم آغازگر جنگ جهانی دوم در اروپا بود. رییس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت که خبر لغو سفرش را مستقیما با آندژی دودا، رییس جمهوری لهستان در میان گذاشته است و قرار شد تا این سفر به وقت دیگری موکول شود.

پیش از این، یک مقام بلندپایه ایالات متحده اعلام کرده بود که دولت لهستان قرار است در مورد همکاری‌های امنیتی و فن‌آوری اینترنت نسل پنجم، تفاهم‌نامه‌هایی را با واشنگتن امضاء کند. پیش‌بینی می‌شود طوفان دوریان که پس از درنوردیدن پورتوریکو و جزایر ویرجین در اقیانوس اطلس شمالی در روز چهارشنبه، مسیر ایالات متحده آمریکا را در پیش گرفته، آخر این هفته به سواحل فلوریدا برسد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

طوفان دوریان پس از پورتوریکو و جزایر ویرجین در راه فلوریداسازمان هواشناسی آمریکا اعلام کرده است که این طوفان در فلوریدا بادهایی با سرعت ۱۱۱ تا ۱۲۹ کیلومتر بر ساعت تولید خواهد کرد.

طوفان دریایی سهمگین «دوریان» فلوریدا را تهدید می‎‌کندبخش انگلیسی صدای آمریکا - «پورتوریکو» از طوفان دریایی «دوریان» جان سالم به در برد، اما انتظار می رود این طوفان در روزهای پیش رو با نزدیک شدن به شمال «باهاماس» و سواحل ایالات متحده به یک طوفان دریایی ب

یک طوفان دریایی سهمگین در راه فلوریدا استطوفان دریایی دورین در حال قوت گرفتن و حرکت به سوی سواحل جنوب شرقی آمریکاست و هواشناسان آن را 'بسیار خطرناک' ارزیابی کرده‌اند. سازمان ملی هواشناسی آمریکا برآورد کرده که دورین حوالی عصر یکشنبه به منطقه‌ای در حد فاصل ایالت‌های فلوریدا و جورجیا برسد.

پورتوریکو با نزدیک شدن توفان استوایی «دوریان» در وضعیت اضطراری به سر می‌بردپورتوریکو با نزدیک شدن توفان استوایی «دوریان» در وضعیت اضطراری به سر می‌برد بر اساس پیش بینی های هواشناسی، انتظار می رود توفان «دوریان»، هنگام عبور از غرب و مرکز پورتوریکو در روز چهارشنبه، قدرتی نزدیک به توفان های دریایی داشته باشد.

گردباد «دوریان» شاید با سرعت ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت به ساحل فلوریدای آمریکا برسدگردباد «دوریان» شاید با سرعت ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت به ساحل فلوریدای آمریکا برسد سازمان هواشناسی در آمریکا برای بررسی بهتر و راحت‌تر گردبادها، برای هرکدام یک نام انتخاب می‌کند. به طور معمول هر ساله ممکن است تا سه گردباد قدرتمند شکل گیرد.

آمریکا دو شبکه وابسته به دولت و نهادهای نظامی ایران را تحریم کردآمریکا اعلام کرد دو شبکه را به علت وابسته بودن به دولت و نهاد‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران تحریم‌ کرده است.