طوفان دوریان در جزایر باهاما دست‌کم ۵ قربانی گرفت | DW | 03.09.2019

12/06/1398 01:14:00 ب.ظ

طوفانی که سرعت آن بی‌سابقه توصیف شده بخش‌هایی از جزایر باهاما را در نوردید و خسارت‌های شدیدی بر جا گذاشت. بر اثر این طوفان که به سمت ایالت‌های شرقی آمریکا در حرکت است تا کنون چند نفر جان خود را از دست داده‌اند.

طوفانی که سرعت آن بی‌سابقه توصیف شده بخش‌هایی از جزایر باهاما را در نوردید و خسارت‌های شدیدی بر جا گذاشت. بر اثر این طوفان که به سمت ایالت‌های شرقی آمریکا در حرکت است تا کنون چند نفر جان خود را از دست داده‌اند. خبرگزاری فرانسه روز سه‌شنبه سوم سپتامبر (۱۲ شهریور) به نقل از نخست وزیر باهاما طوفان دوریان را...

خبرگزاری فرانسه روز سه‌شنبه سوم سپتامبر (۱۲ شهریور) به نقل از نخست وزیر باهاما طوفان دوریان را یک"تراژدی تاریخی" توصیف کرده است. سرعت طوفان دوریان هنگام رسیدن به باهاما ۲۸۵ کیلومتر در ساعت گزارش شده که تا کنون در این منطقه سابقه نداشته است. پلیس باهاما تا کنون کشته شدن پنج نفر در جزیره آباکو را تائید کرده است.

به گفته وزارت هوانوردی و گردشگری باهاما طوفان دوریان به سمت جنوب این مجمع‌الجزایر در حرکت است. باهاما در شرق ایالت فلوریدا و در اقیانوس اطلس قرار دارد. کارشناسان آمریکایی پیش‌بینی کرده‌اند که طوفان دوریان تا شامگاه سه‌شنبه در بخش‌های جنوبی باهاما ادامه خواهد داشت. کمک‌رسانی به شهروندان درگیر این فاجعه به دلیل شرایط نامساعد جوی و بارش سیل‌آسای باران به دشواری انجام می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ما متهمیم! | سینا رحیم‌پور

دیوار روزنامه‌نگاری خیلی کوتاه است؛ این مسئله روزنامه‌نگاری کشورهای در‌حال‌توسعه و به قولی پیرامونی است. در این کشورها، روزنامه‌نگار همواره متهم است مگر اینکه خلافش ثابت شود. کسانی که روزنامه‌نگاری را چه قبل و چه بعد از انقلاب تجربه کرده‌اند، به کوتاهی این دیوار باور دارند و تجربه زیسته‌شان می‌گوید که در بحران‌های سیاسی و اجتماعی، این روزنامه‌نگاران هستند که بیش از همه آسیب می‌بینند و هزینه می‌پردازند. زمینه‌های تاریخی این مواجهه هم به دوره مشروطه بازمی‌گردد. داستان ما از مشروطه و روزنامه‌نگارانی مانند شیخ ‌احمد روحی و میرزا ‌آقاخان کرمانی تا به امروز همین بوده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

طوفان دورین با گرفتن قربانی در باهاما سواحل آمریکا را در می‌نورددمقامات آمریکا به میلیون ها نفر از ساکنان ایالت های فلوریدا، جورجیا و کارولینای جنوبی دستور داده اند که مناطق محل سکونت خود را ترک کنند.

طوفان دوریان؛ درهم کوبیده شدن جزایر باهاما، وحشت میلیون‌ها آمریکایی | DW | 02.09.2019طوفان دوریان در مسیر فلوریدا از جزایر باهاما گذشت. دوریان با سرعت ۳۰۰ کیلومتری به جزیره آباکو در باهاما رسید. در فلوریدا، جورجیا و کارولینای شمالی و جنوبی وضعیت اضطراری اعلام شده. ترامپ دوریان را بسیار خطرناک توصیف کرد.

طوفان دریایی دوریان جزایر باهاما را تهدید می‌کندطوفان دریایی دوریان اکنون به طوفان درجه پنج تبدیل شده است. طوفان درجه پنج در مقیاس اندازه گیری شدت طوفان ها شدیدترین طوفان محسوب می شود.

باهاما آماده طوفان خطرناک درجه چهار دورین می‌شودجزایر باهاما آماده برخورد توفند دورین می‌شود که در ۴۸ ساعت گذشته شدیدتر شده و به درجه چهار رسیده است. به پیش بینی مرکز ملی طوفان آمریکا، انتظار می‌رود این طوفان 'بی‌اندازه خطرناک' امروز به این مجموعه جزایر برسد و بعد به سمت ساحل شرقی آمریکا حرکت کند.

انفجار در منطقه محل استقرار شرکت‌های خارجی در کابل ۱۶ کشته در پی داشتانفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده در منطقه سبز کابل دست‌کم ۱۶ کشته بر جای گذاشت.\r\n به گزارش رویترز، حمله طالبان به یک ساختمان در کابل، پایتخت افغانستان که محل استقرار شرکت‌های خارجی بوده است منجر به کشته

توفند دورین باهاما را در هم کوبیدبزرگترین و قدرتمندترین طوفان سالهای اخیر جزیره باهاما در مجموعه جزایر کارائیب را در هم کوبید و خسارات بی‌شماری برجای گذاشت. براساس گزارش‌ها سقف‌های ساختمانها بر اثر طوفان کنده شده و سیل گسترده در برخی مناطق به راه افتاده است. برخی تصاویر در شبکه‌های اجتماعی حاکی از خروش آب در منطقه و خانه‌های مخروبه است.