طوفان دریایی دوریان جزایر باهاما را تهدید می‌کند

10/06/1398 05:12:00 ب.ظ

طوفان دریایی دوریان اکنون به طوفان درجه پنج تبدیل شده است. طوفان درجه پنج در مقیاس اندازه گیری شدت طوفان ها شدیدترین طوفان محسوب می شود.

طوفان دریایی دوریان اکنون به طوفان درجه پنج تبدیل شده است. طوفان درجه پنج در مقیاس اندازه گیری شدت طوفان ها شدیدترین طوفان محسوب می شود. طوفان دریایی دوریان که با وزش بادهایی به شدت نزدیک به ۲۶۰ کیلومتر در ساعت همراه است به سواحل جزایر باهاما در اقیانوس اطلس نزدیک می شود.

پیش از این تصور می شد که این طوفان پس از جزایر باهاما ایالت فلوریدای آمریکا را در خواهد نوردید اما آخرین پیش بینی های هواشناسی حاکی از این است که این طوفان به سمت ایالت های کارولینای جنوبی و کارولینای شمالی ایالات متحده در حال حرکت است.

طوفان دریایی دوریان اکنون به طوفان درجه پنج تبدیل شده است. طوفان درجه پنج در مقیاس اندازه گیری شدت طوفان ها شدیدترین نوع طوفان محسوب می شود. اداره هواشناسی آمریکا همزمان با نزدیک شدن طوفان دوریان به جزایر باهاما نسبت به تبعات «فاجعه بار» آن هشدار داده است. بنا به اعلام این مرکز نقطه مرکزی طوفان (چشم طوفان) در حال نزدیک شدن به جزایر آباکو در شمال باهاما است.

انتظار می رود طوفان دوریان با امواج سنگین، باد شدید و باران سیل آسا خسارات زیادی را در جزایر باهاما به بار آورد. اکثر گردشگران حاضر در جزایر باهاما پیش از تعطیلی فرودگاه اصلی این کشور، جمعه شب از این منطقه خارج شدند. کشور باهاما در شمال کوبا و شرق ایالت فلوریدای آمریکا قرار گرفته و از بیش از سه هزار جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

جدال سخت طوفان دوریان با درخت‌هااین طوفان پیش از این بدون ایجاد خسارت عمده‌ای از سواحل کارائیب گذشته بود.

طوفان «دوریان» در مسیر فلوریدا؛ رئیس جمهور آمریکا در فلوریدا اعلام وضعیت اضطراری کرد🔺طوفان «دوریان» در مسیر فلوریدا؛ رئیس جمهور آمریکا در فلوریدا اعلام وضعیت اضطراری کرد ⚡️طوفان دوریان که به عنوان یک طوفان «بسیار خطرناک» درجه چهار شناخته شده، در مسیر فلوریدا واقع شده و رئیس جمهوری آمریکا اعلام «وضعیت اضطراری» در این ایالت کرده است.

باهاما آماده طوفان خطرناک درجه چهار دورین می‌شودجزایر باهاما آماده برخورد توفند دورین می‌شود که در ۴۸ ساعت گذشته شدیدتر شده و به درجه چهار رسیده است. به پیش بینی مرکز ملی طوفان آمریکا، انتظار می‌رود این طوفان 'بی‌اندازه خطرناک' امروز به این مجموعه جزایر برسد و بعد به سمت ساحل شرقی آمریکا حرکت کند.

قدرت تخریب طوفان دریایی دورین بیشتر شدکارشناسان هواشناسی می‌گویند طوفان دریایی دورین احتمالا ویرانگرترین طوفان در فلوریدا در دودهه گذشته خواهد بود.

مانور دریایی ایران در منطقه ۲۰ درصد حاکمیت ایران در خزر | DW | 01.09.2019مانور دریایی ارتش ایران صبح روز یکشنبه دهم شهریور (اول سپتامبر) آغاز شد. در این رزمایش انواع یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی اعم از ناوشکن‌ها، ناو موشک‌انداز، هواپیمای بال ثابت و بالگرد و همچنین تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش شرکت کرده‌اند.

آیا می‌توان انرژی طوفان را به برق تبدیل کرد؟ | DW | 31.08.2019سال‌هاست که طوفان‌ها خرابی و رنج به بار می‌آورند. این پدیده‌ها در خود مقادیر عظیمی از انرژی را نهفته دارند که چندین برابر انرژی حاصل از نیروگاه‌‌ها برای بشر است. آیا عاقلانه نیست که از این انرژی بهره‌برداری کنیم؟