طوفان شن؛ آسمان عراق و خوزستان ایران نارنجی شد | DW | 02.05.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بر اثر طوفان شن و گرد و غبار در عراق شماری از پرواز‌ها لغو و تعداد زیادی بر اثر مشکلات تنفسی راهی بیمارستان‌ها شده‌اند. در استان خوزستان نیز با اعلام 'اخطار نارنجی' مدارس، دانشگاه‌ها و بانک‌ها تعطیل شدند.

بر اثر طوفان شن و گرد و غبار در عراق شماری از پرواز‌ها لغو و تعداد زیادی بر اثر مشکلات تنفسی راهی بیمارستان‌ها شده‌اند. در استان خوزستان نیز با اعلام"اخطار نارنجی" مدارس، دانشگاه‌ها و بانک‌ها تعطیل شدند.گرد و غبار آسمان پنج استان عراق در بخش‌های مرکزی و غربی را فرا گرفته است. لایه‌ای از خاک بر روی خیابان‌‌ها، اتومبیل‌ها نشسته و حتی به درون خانه‌ها راه یافته است.

مشکلات تنفسی حداقل ۶۰ نفر را در نجف راهی بیمارستان کرده است. دستکم ۵۰ تن نیز روز یکشنبه در کربلا با مشکلات تنفسی به بیمارستان مراجعه کرده‌اند. در استان انبار واقع در غرب عراق هم ۳۰ مورد مراجعات مشابه گزارش شده است. در فرودگاه‌های بغداد و نجف پروازها به دلیل"محدودیت دید" متوقف شده‌اند و دید افقی در این مناطق به کمتر از ۵۰۰ متر رسیده است.با آغاز فصل گرما بادهایی از شمال غربی دشت‌های دجله و فرات در عراق را در می‌نورددد که باعث بروز گرد و غبار شدید در این کشور می‌شود. یکی از کارشناسان وزارت محیط زیست عراق گفته است که"در دهه‌های آینده با ۲۷۲ روز گرد و غبار در سال روبرو خواهیم بود".طوفان شن و گرد و غبار در عراق بر استان‌های همجوار این کشور در ایران نیز تاثیر گذاشته‌ است.

با ورود گرد و غبار در عصر یکشنبه، اداره هواشناسی خوزستان"اخطار نارنجی" صادر کرد و مدارس، دانشگاه‌ها، اداره‌ها و بانک‌ها در روز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت در این استان تعطیل اعلام شدند. استان ایلام نیز درگیر گرد و غبار شدیدی شده و میزان دید افقی به کمتر از ۵۰ متر رسیده است. غلظت گرد و غبار در برخی از مناطق این استان به بالای ۸ هزار میکروگرم بر متر مکعب رسید. حد مجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پل راه‌آهن در کورسک روسیه بر اثر انفجار بمب تخریب شدروسیه اعلام کرد که یک پل راه‌آهن در منطقه کورسک که در مرز اوکراین قرار دارد روز یکشنبه بر اثر انفجار بمب تخریب شد. ای جان اوکراین هم کتلت سازی راه انداخته
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تاکید بر لزوم هماهنگی تهران و دوشنبه برای تامین امنیت در منطقهدر گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و تاجیکستان مطرح شد: تاکید بر لزوم هماهنگی تهران و دوشنبه برای تامین امنیت در منطقه 🤣🤣🤣🤣 لعنت بر حکومت کومونیست ایران
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

ادعای «جبهه آزاده‌گان افغانستان» مبنی بر ترور 7 نظامی طالبان در کابل«جبهه آزاده‌گان افغانستان» مدعی شده است با حمله به ایست بازرسی نیروهای طالبان در منطقه کمپنی شهر کابل 7 نظامی این گروه را به قتل رسانده است.جبهه آزاده‌گان،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کمبود ذرت و سویا در بازار آزاد/ تاثیر روانی جنگ اوکراین بر بازار داخلینایب رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: تفاوت فاحشی بین نرخ دولتی و آزاد سویا و ذرت وجود دارد از این‌رو این نگرانی احساس می‌شود در روزهای آینده در تامین ذرت و سویا با بحران مواجه شویم. قیمت ذرت در بازار آزاد کیلویی 9 تا 10 هزار تومان است و قیمت سویا نیز به کیلویی 12 هزار و 500 تومان رسیده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تاثیر تحریم‌های غرب بر روسیه چقدر جدی است؟ | DW | 30.04.2022رئیس جمهوری روسیه ادعا می‌کند تحریم‌های غرب تاثیر قابل توجهی ندارند اما کارشناسان و برخی مقام‌های روسی خلاف آن را می‌گویند. شهردار مسکو تائید کرده بر اثر تحریم‌ها دست‌کم ۲۰۰هزار شغل در پایتخت روسیه در خطر قرار گرفته‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سیلاب و روان‌آب‌ خیابان‌های یزد را در بر گرفت/ خسارت 400 میلیارد تومانی باران بی‌سابقه- اخبار یزد - اخبار استانها تسنیم | Tasnim🎥 باران بی‌سابقه در یزد خسارت زد مدیرکل مدیریت بحران یزد: بارش بی‌سابقه باران در مدت زمان کوتاه در یزد، تا به این لحظه بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت برآورده شده و ما پیگیر فرآیند جبران خسارت‌های وارد شده هستیم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »