طوفان «بلبل» جان ۲۰ نفر را در هند و بنگلادش گرفت

10/11/2019 09:55:00 ب.ظ

طوفان «بلبل» جان ۲۰ نفر را در هند و بنگلادش گرفت بیشتر بخوانید⬇️

بنگلادش, هند

طوفان «بلبل» جان ۲۰ نفر را در هند و بنگلادش گرفت بیشتر بخوانید⬇️

دو میلیون نفر از ساکنان بنگلادش به دلیل شرایط جوی مجبور به ترک محل سکونت خود شدند.

بنا به گزارش ها ۱۲ نفر در ایالت های بنگلال غربی و اودیسای هند کشته شدند. این در حالی است که شمار کشته شدگان در بنگلادش به هشت نفر رسیده است.مقامات بنگلادش همچنین اعلام کرده اند که پنج نفر به دنبال گذر طوفان «بلبل» از این کشور مفقود شده اند. شمار مصدومان در بنگلادش به دستکم ۲۰ نفر رسیده است.

طوفان همچنین به حدود چهار هزار واحد مسکونی در بنگلادش آسیب وارد کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

طوفان موجب تخلیه دو میلیون نفر در هند و بنگلادش شدبیش از دو میلیون نفر در بنگلادش و هند بخاطر رسیدن طوفان بولبول از مناطق مسکونی‌شان تخلیه شده‌اند. این طوفان عصر دیروز به جزیره ساگر، در بنگال غربی هند رسید و پیش‌بینی شده که موج‌هایی به ارتفاع ۲ متر داشته باشد. به گزارش رسانه‌ها تا این لحظه ۲ نفر بر اثر این طوفان کشته‌ شده‌اند.

شمار کشته شدگان حمله تروریستی اخیر در تاجیکستان به 6 نفر رسید

شمار قربانیان اعتراضات عراق به 319 نفر رسید

بازداشت ده‌ها نفر در پی اعلام رای دیوان عالی هند در پرونده مسجد بابریمسلمانان ۱۴ درصد جمعیت یک میلیارد و سیصد میلیون نفری هند را تشکیل می‌د هند .

طی اعتراضات اخیر عراق 301 نفر کشته شدند

ماه گذشته 75 نفر توسط رژیم اسد در ادلب کشته شدند

شدت بادهای طوفان «بلبل» به ۱۲۰ کیلومتر در ساعت می رسیده است.خدمات رسانی در بسیاری از بندرها و فرودگاههای نزدیک به طوفان در هند و از جمله فرودگاه پر رفت و آمد بین‌المللی کلکته متوقف شده است.شمار کشته شدگان حمله اعضای گروه تروریستی داعش به پاسگاه «سلطان آباد» در نزدیکی دوشنبه پایتخت تاجیکستان به 6 نفر افزایش یافت.کمیساریای عالی مستقل حقوق بشر عراق اعلام کرد که تعداد کشته شدگان در اعتراضات اخیر این کشور به 319 نفر افزایش یافته است.

طوفان همچنین منجر به تعطیلی فرودگاه ها و بنادر در بنگلادش شد. بنا به گزارش ها ۱۲ نفر در ایالت های بنگلال غربی و اودیسای هند کشته شدند. شاه کمال، وزیر حوادث بنگلادش به خبرگزاری فرانسه گفته است که ساکنان تخلیه شده از مناطق به ۵۵۰۰ پناهگاه منتقل شده‌اند. این در حالی است که شمار کشته شدگان در بنگلادش به هشت نفر رسیده است.2019 استانبول/ خبرگزاری آناتولی به گزارش رسانه‌های تاجیکستان، شمار کشته شدگان حمله اعضای گروه تروریستی داعش به پاسگاه «سلطان آباد» در نزدیکی دوشنبه پایتخت این کشور به 6 نفر افزایش یافت. مقامات بنگلادش همچنین اعلام کرده اند که پنج نفر به دنبال گذر طوفان «بلبل» از این کشور مفقود شده اند. خانم بانرجی نوشته بود:"لطفا وحشت نکنید، خونسردی خود را حفظ کنید و با مسئولان همکاری لازم را برای گرفتن کمک انجام دهید و در عین حال آماده باشید و مراقب بوده و در مکان‌های امن باشید". شمار مصدومان در بنگلادش به دستکم ۲۰ نفر رسیده است. در این بیانیه به جزئیات بیشتری اشاره نشده است.

طوفان همچنین به حدود چهار هزار واحد مسکونی در بنگلادش آسیب وارد کرد. این طوفان می‌تواند بادهایی با سرعت ۱۲۰ تا ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد و موج‌های عظیمی در دریا و رودخانه‌ها ایجاد کند. همچنین در درگیری مذکور یک مرزبان و یک کارمند وزارت کشور تاجیکستان کشته شدند". هم‌رسانی این مطلب: .