طلا در شیراز اجاره ای شد/ اعلام ور‌شکستگی برخی طلافروشان استان در ماه‌های اخیر

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بازار افزایش قیمت طلا در سال و ماه‌های اخیر و بدتر شدن وضعیت اقتصادی مردم در این روزها سبب شده تا بسیاری از خانواد‌ه‌ها برای شرکت در مراسم عروسی بستگان و نزدیکانشان و یا زوج‌های جوان به جای خرید طلا برای مراسم عروسی‌شان به اجاره کردن آن از طلافروشی‌ها روی بیاورند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طی دو هفته گذشته، اونس جهانی طلا متأثر از اتفاقات سیاسی به بالاترین قیمت خود در هفت سال اخیر رسید و همچنین نرخ ارز صعودی شد؛ به همین خاطر شاهد افزایش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی بودیم؛ اما در حال حاضر این شوک از بازار تخلیه شده و اونس جهانی نیز روند نزولی در پیش گرفته است.

سید محمد حسین مستغنی در گفت و گو با ایلنا می افزاید: متاسفانه رکودهای اقتصادی سبب شده مردم برای مراسمات طلا اجاره کنند.وی با بیان اینکه تنش‌های میان ایران و آمریکا سبب شد که بازارهای بورس جهان دستخوش تغییراتی شود، می‌گوید: این در حالی است که قیمت هر اونس طلا در این مقطع زمانی با رشد 60 الی 70 درصدی مواجه شد، به‌ طوری که این اتفاق در 25 الی 26 سال گذشته بی سابقه بود.

مستغنی با بیان اینکه افزایش و کاهش قیمت طلا بی‌شک بر بازار های داخلی کشور تاثیر می گذارد، می افزاید: در سال های گذشته مردم در هیجانات نرخ طلا اقدام به خرید و فروش طلا می کردند، اما این اتفاق در سال جاری رخ نداد و مردم نسبت به وضع بازار طلا هوشیار شده اند. وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم بر این باورند که افزایش قیمت در سال‌های اخیر سبب شده که واحدهای طلا فروشی نفع زیادی می برند، ادامه می‌دهد: نوسانات قیمت طلا باعث شده که دو الی سه واحد طلا فروشی در شیراز ورشکست شوند که این مهم بیانگر این موضوع است که نوسان قیمت به هیچ وجه به نفع هیچ شخص و صنفی نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نرخ ارز و طلا در بازار استانبول
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سکه، طلا و ارز در نخستین روز هفته چقدر قیمت خوردند؟نخستین روز هفته برای بازار طلا، سکه و ارز روز آرامی بود. قیمت‌ها نسبت به هفته گذشته تقریبا ثابت بوده و حتی در بازار سکه تاحدودی نسبت به چهارشنبه کاهشی هم بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طی ماه گذشته 188 غیرنظامی در حملات روسیه و رژیم اسد در ادلب کشته شدندطی ماه ژانویه گذشته در حملات سنگین نیروهای رژیم اسد و روسیه در مناطق کاهش تنش استان ادلب سوریه 188 غیرنظامی جان باختند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گروگانگیری در خیابان آزادی/ حضور تیم‌های یگان ویژه در محلرییس مرکز اطلاع‌رسانی ناجا از یک مورد گروگانگیری در خیابان آزادی خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تنیس باز ۲۱ ساله اولین قهرمانی در گرند اسلم را در ملبورن جشن گرفتسوفیا کنین، ۲۱ ساله پیش از این در مرحله نیمه نهایی اشلی بارتی، زن شماره یک تنیس جهان را شکست داده بود. چه لباس نامربوطی. 🤔
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تغییرات اندک در تعداد داوطلبان تایید صلاحیت‌شده انتخابات در استان تهرانرئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه هیات نظارت، صلاحیت یک هزار و ۲۶۰ نفر داوطلب انتخابات مجلس در استان تهران را تایید و ۲ هزار و ۴۹۵ نفر را رد کرد، گفت: تغییرات اندکی در تایید صلاحیت‌ها وجود داشته است. زحمت کشیدن اقایون اطلاعاتی وای وای اینایی که رد صلاحیت شدن و دوباره تایید شدن لابد ینی خیلی مخالف بودن وای وای بُدواَم برم رای بدم🤣🤣 حتی اگه اصلاحات، یک اصلاح درست حسابی کرده باشه هم رأي_نميدم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »