طغیان رودخانه کاجو راه ۴۰ روستای قصرقند را بست

08/07/1398 09:33 ق.ظ

فرماندار قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان: بارندگی و طغیان رودخانه کاجو در جنوب استان راه ارتباطی۴۰ روستای این شهرستان را از عصر روز گذشته تاکنون بسته است.

زاهدان- ایرنا- فرماندار قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی و طغیان رودخانه کاجو در جنوب استان راه ارتباطی۴۰ روستای این شهرستان را از عصر روز گذشته تاکنون بسته است. وی ادامه داد: معمولا با هر بارندگی شدید و طغیان رودخانه‌های فصلی برخی راه‌های روستایی قصرقند بسته می‌شود که بازگشایی آنها تا زمان کاهش سیلاب جاری شده در رودخانه‌ها امکان‌پذیر نیست.

فرماندار قصرقند افزود: برنامه‌ریزی‌ها برای خدمات‌رسانی به روستاییان درگیر سیلاب این شهرستان با کمک نیروهای هلال احمر درحال انجام است.

وی تاکید کرد: با توجه به تداوم بارندگی‌ها تا اواخر هفته جاری توصیه می‌شود در طول این مدت افراد از اسکان و تردد در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری کنند. به گزارش ایرنا شهرستان قصرقند در ۶۰۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان: مسیر فنوج به اسپکه در جنوب این استان دیشب براثر طغیان رودخانه‌های محلی بسته شد. با توجه به تداوم بارندگی‌ها تا پایان هفته احتمال مسدود شدن مسیرهای ارتباطی در جنوب استان وجود دارد.

۲مسیر در سیستان و بلوچستان براثر سیل همچنان بسته استزاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیرهای فنوج -کوتیج - رمش و چاه‌هاشم به چاه اسحاق در جنوب این استان بر اثر طغیان رودخانه‌های محلی همچنان بسته است.

عربستان در یمن زمین‌گیر شده است/ عملیات انصارالله ستون‌های دربار آل‌سعود را لرزاند/ مذاکره تنها راه حل ریاض استمیرابیان در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد: عربستان در یمن زمین‌گیر شده است/ عملیات انصارالله ستون‌های دربار آل‌سعود را لرزاند/ مذاکره تنها راه حل ریاض است

تردد اهالی37 روستای خوزستان با قایق /ترک تحصیل 20 درصد دانش آموزان «باوی» از ترس غرق شدن / فرماندار : کاری از ما ساخته نیست باید منتظر اقدام ارتش باشیم37 روستای شهرستان باوی در استان خوزستان به دلیل نداشتن پل عابر، با قایق تردد می‌کنند. سواری با لنج و قایق اگر برای تفریح باشد هیجان‌انگیز هم هست اما اگر همیشگی و بدون در نظر گرفتن موارد ایمنی باشد دردسر‌ساز می‌شود؛ مانند قایق سواری مردم منطقه که با شروع فصل پاییز و بارندگی مجبورند برای کار ودرس خطر را به جان بخرند و از این رودخانه عبور کنند. پول آن نماینده بی شرف کفاف ساخت ۱۰پل و شاید بیشترهم بدهد! یعنی دولتی به این عریض‌و طویلی نای ساختن دوپل برای کسانی که قرار است رای بدهند را ندارد! دیگه مسئولین بی لیاقت دارند شورش را درمی آورند!

روستای پالنگانسنند ج - ایرنا - پالنگان روستایی از توابع شهرستان کامیاران در ۴۷ کیلومتری شمال غربی این شهر و در دره تنگیور قرار دارد و یکی از روستاهای پلکانی و گردشگر پذیر استان کردستان محسوب می شود. عکاس: سید مصلح پیرخضرانیان

درگیری پلیس با تظاهرکنندگان در هنگ کنگبسیاری از تظاهرکنندگان لباس سیاه به تن داشتند و چهره خود را پوشانده بودند.

علت باز بودن پیچ‌های ریل مسیر زاهدان مشخص نیست/ پیچ دزدی در این منطقه سابقه ندارد/ راه آهن مسئول برقراری سلامت فنی مسیر ریلی است/ کیفیت واگن‌ها تعداد فوتی را کاهش دادنماینده مردم زاهدان با بیان اینکه در حال بررسی این موضوع هستیم که چرا در بخشی از نقاط این مسیر ریلی پیچ نبوده است، گفت: تا کنون گزارشی مبنی بر پیچ دزدی از این مسیر ریلی دیده نشده است. البته شاهد دزدی تابلوهای علایم جاده‌ای، فیبرنوری، سیم برق و ... هستیم اما تا کنون پیچ دزدی از مسیر ریلی در این منطقه ندیده‌ایم.