طرفداران فوتبال 'سلامت خود را به خطر می‌اندازند'

طرفداران فوتبال 'سلامت خود را به خطر می‌اندازند'

24/01/2020 10:26:00 ق.ظ

طرفداران فوتبال 'سلامت خود را به خطر می‌اندازند'

تحقیقاتی که به تازگی منتشر شده حاکی از آن است که طرفداران فوتبال هنگام مشاهده بازی تیم مورد علاقه خود در معرض استرس شدید جسمی قرار می‌گیرند و خود را در معرض خطر حمله قلبی قرار می‌دهند. بیشترین خطر هنگام تماشای مسابقات مرحله نیمه نهایی متوجه طرفداران فوتبال است.

مشاهده مسابقه فوتبال خطر حمله قلبی درمیان طرفداران تیم ها را افزایش می دهد.تحقیقاتی که به تازگی منتشر شده حاکی از آن است که طرفداران فوتبال هنگام تماشای مسابقات ممکن است سلامت خود را به خطر اندازند.در این تحقیقات که توسط دانشگاه آکسفورد در بریتانیا وضعیت جسمی طرفداران برزیلی فوتبال در جریان مسابقه مرحله نیمه نهایی جام جهانی سال ٢٠١٤ بین تیم ملی این کشور و تیم ملی آلمان بررسی شده است. به این منظور، در طول این مسابقه از گروهی از این افراد نمونه بذاق گرفته شد.

انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه باید در تاریخ گفته شود چه مصائبی بر دولت دوازدهم نازل شد سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان

تیم برزیل این مسابقه را ٧-١ به ملی آلمان باخت.آزمایش این نمونه ها نشان داد که در طول تماشای مسابقه، میزان هورمون کوریستول این افراد به شدت افزایش یافت و به حد غیرعادی رسید. افزایش این هورمون باعث بالا رفتن سریع فشار خون می شود و با فشار بر قلب، خطر حمله قلبی را در پی دارد.

این تحقیقات نشان داد که بین تماشاچیان زن و مرد در این مورد تفاوتی وجود نداشت هرچند باور عمومی این است که مردان بیش از زنان در طرفداری از تیم محبوب خود تعصب دارند.به گفته یکی از دست اندرکاران این پژوهش، افرادی که به شدت از یک تیم حمایت می کنند، دارای احساس شدید همبستگی و همسانی با آن هستند و این احساس هنگام تماشای مسابقه این تیم شدت بیشتری می گیرد. افرادی که وابستگی شدید به یک تیم به خصوص ندارند هم هنگام تماشای مسابقات فوتبال دچار تنش می شوند اما شدت آن به مراتب کمتر است. headtopics.com

به گفته کارشناسان بهداشت، بالا رفتن سطح کوریستول به مدتی نسبتا طولانی باعث افزایش فشار خون، آسیب به قلب و احساس نزدیک بودن فاجعه و در خطر بودن حیات فرد می شود.پیش از این نیز تحقیقات پزشکی موارد افزایش حمله قلبی در میان طرفداران فوتبال در زمان برگزاری مسابقات عمده را ثبت کرده بود و پژوهش جدید شدت این خطر را گوشزد می کند.

گروه پژوهشی آکسفور در بخشی این تحقیقات چهل تن از طرفداران تیم فوتبال برزیل را زیر نظر گرفتند و بذاق آنان را هنگام تماشای مسابقات فوتبال آزمایش کردند. نتیجه آزمایش این بود که خطر حمله قلبی به خصوص در هنگام مشاهده مسابقات مرحله نیمه نهایی از سایر موارد بیشتر است.

این پژوهش همچنین گفته است که طرفداران فوتبال به طور غریزی تمهیداتی را برای کاهش خطر حمله قلبی به اجرا می گذارند که شامل شوخی و طنز و همچنین در آغوش گرفتن یکدیگر در پایان مسابقه برای احساس آرامش و کاهش سطح هورمون کریستول است.پژوهشگران توصیه کرده اند که استادیوم های ورزشی پس از پایان مسابقه از نور ضعیف استفاده کنند و به پخش موسیقی آرامش بخش بپردازند.

ادامه مطلب: BBC Persian Sport »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

نخستین مربی زن و دگرباش جنسی در «سوپربول»، فینال فوتبال آمریکایینخستین مربی زن و دگرباش جنسی در «سوپربول»، فینال فوتبال آمریکایی حضور کیتی ساورز در بازی فینال بازتاب زیادی در نشریات و سایت‌های ورزشی داشته است و تعدادی از شرکت‌های تجاری نیز از او در آگهی‌های تجاری خود استفاده کردند. سلام. توی قرآن، جریانِ کاملِ قومِ لوط را بیان کرده است و بلایی که از طرفِ خداوند بر سرِ این قومِ فاسد، فرود آمد را کامل شرح داده است. وای به حالِ شما. یاعلی

ایران پیشنهاد کنفدراسیون فوتبال آسیا را پذیرفتبراساس گزارشها ایران و مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) درباره دیدارهای ۴ تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا یا حریفانشان به توافق رسیده‌اند. پیشتر گزارش شده بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده مسابقات فوتبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا به میزبانی ایران باید در یک کشور بی‌طرف برگزار شود.

نامه AFC‌ به فدراسیون فوتبال ایران: در دور برگشت میزبان مسابقات خواهید بود + عکس- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimکنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرد که نمایندگان کشورمان در ایران میزبان خواهند بود.

نامه رسمی AFC به ایران درباره میزبانی لیگ قهرمانان آسیانامه رسمی AFC به ایران درباره میزبانی لیگ قهرمانان آسیا: با تغییر برنامه مرحله گروهی تیم‌های ایرانی بازی‌های دور رفت (۱، ۲ و ۳) را به عنوان مهمان برابر حریفانشان برگزار می‌کنند و بازی‌های برگشت (۴، ۵ و ۶) را در خانه میزبانی می‌کنند. باز مدیران بی لیاقت این مردم را به بازی گرفتند!خدایا این مردم را از شر مدیران بی عرضه و نالایق مصون بدار!!!!!!!!! چقدر شما خوبید پس عبرت زیر به چه معناست؟ 'to allow time to reassess the security concerns in the country' میزبانی برگشت هم رو هواست به مردم حقیقت رو بگید دروغ از سرو کله همه جاری شده... ولی مشکل اینه فکر میکنن هنوز چهل سال پیش که تلویزیون ۲ تا کانال داره و فوق فوقش مردم بخوان خلاف کنن ویديو پلیر میپیچن دور پتو میرن خونه فامیل راکی۱ ببینن!ریدین به عزت و شرف ایران رفت... بی ناموسا کجای بیانیه AFC اومده گارانتی داده بهتون؟

بازیکنان استقلال علیه خطیر: دست از سر ما بردار!سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در آستانه دیدار حساس برابر نماینده کویت در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا سکوتش را شکست که حواشی گوناگونی را به دنبال داشت.

غفوری: حق هواداران‌ ایرانی است که در ورزشگاه حضور داشته باشند/ ناراحتیم از اینکه بازی در دبی برگزار می‌شود- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimغفوری: حق هواداران‌ ایرانی است که در ورزشگاه حضور داشته باشند ناراحتیم از اینکه بازی در دبی برگزار می‌شود [دیدار استقلال - الکویت کویت در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۷:۵۰ فردا (شنبه) در دبی امارات برگزار می‌شود] لیگ_قهرمانان_آسیا اون موقع که با حرفات کد میدادی که 'آره بیاین انگولکمون کنین' باید فکر اینجاهاشو میکردی شما اگه راست میگید بازی نکنید به قول این دوستمون شما خودت کم کد ندادی البته این چهار تیم هیچ کدامشون نباید بازی کنند و تن به ذلت بدن من یکی اگه بازی تو ایران باشه فقط نگاه می کنم ناراحتی شما پشیزی دیگر ارزش ندارد،چون با تصمیمتان (بازی در دبی)شما بی عزت رفتار کردید و نماینده ایران نیستید.