طرح‌های سپیده قلیان از زندان؛ تابلوی هشتم، الهه درویشی

02/05/1399 07:37 ب.ظ

اگر جایی زنی کوتاه‌قامت با پوست سفید و چشمان درشت عسلی دیدید که دارد روی خاک نقاشی می‌کشد یا زیر گلوله و موشک، سینه‌اش را در آورده و به نوزادش شیر می‌دهد و قهقه می‌زند، او الهه است. تابلوی هشتم از طرح‌های سپیده قلیان👇 اطلاع_رسانی sepideqoliyan

۱۹ روایت از بازداشتگاه اطلاعات اهواز و زندان «سپیدار» این شهر تصویری دقیق و در عین‌ حال تلخ از تجربه اسارت ارایه داده است.

او در این روایت‌ها، علاوه بر دادن تصویری بی‌واسطه از چهره سرکوب، ما را درگیر سرنوشت نام‌هایی می‌کند که اسارت آن‌ها، هم‌چون زندگی‌شان، به حاشیه انکار و فراموشی رانده شده است.

روایت‌های ۱۹

ادامه مطلب:
iranwire »

طرح‌های سپیده قلیان از زندان؛ تابلوی هفتم، آمنه ظاهری

طرح‌های سپیده قلیان از زندان؛ تابلوی ششم، زهرا حسنی

طرح‌های سپیده قلیان از زندان؛ تابلوی ششم، زهرا حسنی

طرح‌های سپیده قلیان از زندان؛ تابلوی هفتم، آمنه ظاهری

روایت نرگس محمدی از ابتلا به کرونا در زندان: سرپایم کردند تا فیلم بگیرندنرگس محمدی فعال حقوق بشر زندانی در ایران در یادداشتی دوران دشوار ابتلا به کرونا در زندان زنجان را شرح داده و در آن به فیلمی که از لحظه معاینه او از تلویزیون ایران پخش شده هم اشاره کرده است.

طرح‌های ملی جهاد کشاورزی در هرمزگان، یزد و لرستان توسط رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimطرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی صبح امروز در استان هرمزگان، یزد و لرستان از طریق ویدئو کنفرانس توسط حجت‌الاسلام حسن روحانی به بهره‌برداری رسید.

«سپیده قلیان»، فعال مدنی و یکی از محکومان پرونده اعتراضات کارگری «هفت‌تپه» در کتابی با نام «تیلاپیا خون هورالعظیم را هورت می‌کشد»، در

۱۹

روایت از بازداشتگاه اطلاعات اهواز و زندان «سپیدار» این شهر تصویری دقیق و در عین‌ حال تلخ از تجربه اسارت ارایه داده است. او در این روایت‌ها، علاوه بر دادن تصویری بی‌واسطه از چهره سرکوب، ما را درگیر سرنوشت نام‌هایی می‌کند که اسارت آن‌ها، هم‌چون زندگی‌شان، به حاشیه انکار و فراموشی رانده شده است.

روایت‌های

۱۹

گانه کتاب، که پیش‌تر در این وبلاگ منتشر کردیم، با ده تابلو از زندانیان گمنامی تمام می‌شود که خانم قلیان در روایت‌ها به نام آن‌ها اشاره کرده است. در ادامه این وبلاگ هر روز یکی از تابلو‌ها را در این وبلاگ منتشر می‌کنیم. «ایران‌وایر» پیش‌تر نسخه کامل پی‌دی‌اف این کتاب را