طرح‌ها و لوایحی که امروز ارائه می‌شود درگذشته هم بود و مقابلش جبهه می‌گرفتند/ مسئولان با مردم صادق باشند

22/08/2020 08:45:00 ق.ظ

یک نماینده سابق مجلس تاکید کرد مسئولان و دولت‌مردان باید با مردم روراست و شفاف باشند تا بتوانند عملکردی خوب برای خود دست و پا کنند.

ایلنا, مجلس شورای اسلامی

بختیار در گفت‌وگو با ایلنا : طرح‌ها و لوایحی که امروز ارائه می‌شود درگذشته هم بود و مقابلش جبهه می‌گرفتند/ مسئولان با مردم صادق باشند

یک نماینده سابق مجلس تاکید کرد مسئولان و دولت‌مردان باید با مردم روراست و شفاف باشند تا بتوانند عملکردی خوب برای خود دست و پا کنند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم افزود: طرحی را با کمک سایر نمایندگان در مجلس به تصویب رساندیم که متأسفانه با پایان مجلس دهم به فراموشی سپرده شد ولی با کمال شگفتی شاهد هستیم همان طرح به عنوان ناجی اقتصاد ایران مطرح شده‌است.وی با اشاره به اذن مقام معظم رهبری در مورد طرح «توسعه صنایع پایین دستی نفت با استفاده از سرمایه مردمی موسوم به طرح پترو پالایشگاه‌ها» گفت: این طرح را در مجلس هم ارائه کردم و با نظر مساعد سایر نمایندگان به تصویب رسیده بود، می‌توانست تحریم‌ها را کم اثر کند ولی مورد کم عنایتی مقام‌های مسئول قرار گرفت و جدی گرفته نشد درحالی است که این طرح با اندکی تغییر دوباره به نام دیگران مطرح شده‌ است و متاسفانه تغییرات داده شده به طرح اصلی ضربه زده‌ است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

رئیس جمهوری تاجیکستان با بلندگو به مردم بدخشان افغانستان وعده کمک داد - BBC News فارسیامام علی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان، در صحبتی غیر معمول از طریق بلندگو با باشندگان ولسوالی شکی ولایت بدخشان افغانستان صحبت کرده است. مردم ولسوالی شکی از آقای رحمان خواسته‌ اند تا برای تهیه آب آشامیدنی، خدمات بهداشتی، تامین برق و خدمات مخابراتی این ولسوالی را کمک کند. در پاسخ آقای رحمان به باشندگان این ولسوالی وعده همکاری داده است.

تظاهرات همبستگی مردم اسرائیل با قربانی ۱۶ ساله تجاوز گروهی | DW | 21.08.2020هزاران تن از شهروندان اسرائیل برای همبستگی با دختری که گفته می‌شود توسط ۳۰ مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته به تظاهرات پرداختند. نخست‌وزیر اسرائیل در این رابطه از 'جنایت علیه بشریت' سخن گفته است.

مجلس با نوع فروش نفت در بورس مخالف است/ طرح‌هایی تصویب نکنیم که برای مردم و نظام مشکل ایجاد کند/ از راهکارهای قانونی استفاده خواهیم کردنایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بنا است دولت در زمینه فروش نفت کاری انجام دهد اقدام قطعی کند؛ چراکه در حال حاضر ما افرادی داریم که نفت را خریداری می‌کنند خب به صورت قطعی و نقدی به آنان فروخته شود.

نمکی: زانو می زنم و دست پزشکان را می بوسم/ مردم در محرم با پزشکان همکاری کنندوزیر بهداشت: زانو می‌زنم و دست پزشکان را می‌بوسم درحالیکه عده‌ای پول پارو می‌کنند، پزشکان اندوه جارو می‌کنند در ایام محرم مردم همکاری کنند و نگذارند خیز جدیدی این عزیزان را گرفتار کند فکر می‌کردیم تابستان آرام تری داریم اما نشد؛ باز نمی‌کنم که چرا نشد

گلایه جامعه از روند پرداخت بیمه‌ بیکاری/ وام‌های پرداختی به مردم با سودهای کلان بیشتر شبیه لطیفه است/ رئیس‌جمهور درباره یک میلیارد دلار برداشته شده از صندوق توسعه ملی گزارش دهدیک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: قریب یک میلیون نفر هنگام شیوع بیماری بیکار شدند که حدود ۹۰۰ هزار نفر برای بیمه بیکاری ناشی از کرونا ثبت‌نام کرده‌اند اما گزاراشات مردمی می‌گوید پرداخت‌های بیمه بیکاری مناسب نیست.

ریابکوف: روسیه برغم تهدید آمریکا به همکاری با ایران ادامه می‌دهدروابط ایران و روسیه ادامه خواهد داشت | سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای روسیه روز پنجشنبه بر عزم کشورش برای ادامه همکاری‌ها با ایران تاکید کرد

علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره این‌که نمایندگان مجلس یازدهم، مجلس دهم را متهم به نادیده گرفتن مسائل و مشکلات اقتصادی می‌کنند و می‌گویند که آن نمایندگان طرحی برای حل این مشکلات ارائه ندادند، گفت: بسیاری از برنامه‌هایی که امروزه به عنوان طرح‌ها و لوایح مشکل‌گشا مطرح می‌شوند در گذشته هم وجود داشته و جای تعجب است که در بیشتر مواقع علیه آن‌ها جبهه‌گیری هم می‌شد اما با توجه به این موضوع ما شاهد هستیم که همان‌ها با اندکی تغییر به عنوان نسخه‌های شفابخش به خورد مردم داده می‌شود! این عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم افزود: طرحی را با کمک سایر نمایندگان در مجلس به تصویب رساندیم که متأسفانه با پایان مجلس دهم به فراموشی سپرده شد ولی با کمال شگفتی شاهد هستیم همان طرح به عنوان ناجی اقتصاد ایران مطرح شده‌است.رئیس جمهوری تاجیکستان با بلندگو به مردم بدخشان افغانستان وعده کمک داد ۵۸ دقیقه پیش منبع تصویر، SOCIAL MEDIA امام علی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان، در اقدامی غیر معمول از طریق بلندگو با باشندگان ولسوالی شکی ولایت بدخشان افغانستان صحبت کرده است.جهان تظاهرات همبستگی مردم اسرائیل با قربانی ۱۶ ساله تجاوز گروهی هزاران تن از شهروندان اسرائیل برای همبستگی با دختری که گفته می‌شود توسط ۳۰ مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته به تظاهرات پرداختند.موسی احمدی  در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره فروش سلفی نفت که چندی است مطرح شده و گفته می‌شود به زودی در بورس اجرایی خواهد شد، گفت: در رابطه با بحث سَلف نفت اتفاقاتی که در معاملات رخ می‌دهد از ۳ حالت خارج نیست، یا معاملات به صورت نقدی است پول می‌دهند نفت خریداری می‌کنند، یا به صورت نسیه است و اول نفت را می‌دهند بعد پولش را می‌گیرند و یا امروز پول نقد می‌گیرند تا یک الی ۲ سال دیگر نفت بدهند که در امر حقوقی به آن سَلف می‌گویند.

وی با اشاره به اذن مقام معظم رهبری در مورد طرح «توسعه صنایع پایین دستی نفت با استفاده از سرمایه مردمی موسوم به طرح پترو پالایشگاه‌ها» گفت: این طرح را در مجلس هم ارائه کردم و با نظر مساعد سایر نمایندگان به تصویب رسیده بود، می‌توانست تحریم‌ها را کم اثر کند ولی مورد کم عنایتی مقام‌های مسئول قرار گرفت و جدی گرفته نشد درحالی است که این طرح با اندکی تغییر دوباره به نام دیگران مطرح شده‌ است و متاسفانه تغییرات داده شده به طرح اصلی ضربه زده‌ است. نماینده سابق گلپایگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح مذکور یک مدل مناسب برای سوق دادن سرمایه مردم به سمت طرح‌های تولیدی است که با جذابیت‌های قانونی همچون: تنفس خوراک به میزان اصل و فرع سرمایه محقق می‌شود. در ویدئویی که از روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شده، شماری از باشندگان ولسوالی شکی در حالی که پرچم کشورهای افغانستان و تاجیکستان را در دست دارند در این سوی دریای آمو جمع شده و با استفاده از بلندگو از امام علی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان که در آن سوی دریا توقف کرده استقبال می‌کنند. این طرح راهکار مناسبی برای کنترل نقدینگی، مولدسازی اقتصاد، رفع مشکل تحریم‌ها، جلوگیری از خام فروشی نفت و تامین نقدینگی طرح‌های نیمه تمام پایین دستی نفت و گاز است. به گزارش خبرگزاری‌ها شامگاه پنچشنبه ۳۰ مرداد (۲۰ اوت) در بیش از ۳۰ منطقه اسرائیل هزاران نفر همبستگی خود را با قربانی تجاوز جنسی گروهی به نمایش گذاشتند. لینک کوتاه . در پاسخ، آقای رحمان به باشندگان این ولسوالی وعده همکاری داده است.