ایلنا, مجلس شورای اسلامی, گشایش اقتصادی

ایلنا, مجلس شورای اسلامی

طرح‌ها و لوایحی که امروز ارائه می‌شود درگذشته هم بود و مقابلش جبهه می‌گرفتند/ مسئولان با مردم صادق باشند

یک نماینده سابق مجلس تاکید کرد مسئولان و دولت‌مردان باید با مردم روراست و شفاف باشند تا بتوانند عملکردی خوب برای خود دست و پا کنند.

22/08/2020 08:45:00 ق.ظ

بختیار در گفت‌وگو با ایلنا : طرح‌ها و لوایحی که امروز ارائه می‌شود درگذشته هم بود و مقابلش جبهه می‌گرفتند/ مسئولان با مردم صادق باشند

یک نماینده سابق مجلس تاکید کرد مسئولان و دولت‌مردان باید با مردم روراست و شفاف باشند تا بتوانند عملکردی خوب برای خود دست و پا کنند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم افزود: طرحی را با کمک سایر نمایندگان در مجلس به تصویب رساندیم که متأسفانه با پایان مجلس دهم به فراموشی سپرده شد ولی با کمال شگفتی شاهد هستیم همان طرح به عنوان ناجی اقتصاد ایران مطرح شده‌است.وی با اشاره به اذن مقام معظم رهبری در مورد طرح «توسعه صنایع پایین دستی نفت با استفاده از سرمایه مردمی موسوم به طرح پترو پالایشگاه‌ها» گفت: این طرح را در مجلس هم ارائه کردم و با نظر مساعد سایر نمایندگان به تصویب رسیده بود، می‌توانست تحریم‌ها را کم اثر کند ولی مورد کم عنایتی مقام‌های مسئول قرار گرفت و جدی گرفته نشد درحالی است که این طرح با اندکی تغییر دوباره به نام دیگران مطرح شده‌ است و متاسفانه تغییرات داده شده به طرح اصلی ضربه زده‌ است.

درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021 دوز سوم واکسن فایزر میزان پادتن را '۱۱ برابر' می‌کند | DW | 29.07.2021 اعتراضات خوزستان؛ جان باختن یک مجروح و تظاهرات در رباط کریم

نماینده سابق گلپایگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح مذکور یک مدل مناسب برای سوق دادن سرمایه مردم به سمت طرح‌های تولیدی است که با جذابیت‌های قانونی همچون: تنفس خوراک به میزان اصل و فرع سرمایه محقق می‌شود. این طرح راهکار مناسبی برای کنترل نقدینگی، مولدسازی اقتصاد، رفع مشکل تحریم‌ها، جلوگیری از خام فروشی نفت و تامین نقدینگی طرح‌های نیمه تمام پایین دستی نفت و گاز است.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

رئیس جمهوری تاجیکستان با بلندگو به مردم بدخشان افغانستان وعده کمک داد - BBC News فارسیامام علی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان، در صحبتی غیر معمول از طریق بلندگو با باشندگان ولسوالی شکی ولایت بدخشان افغانستان صحبت کرده است. مردم ولسوالی شکی از آقای رحمان خواسته‌ اند تا برای تهیه آب آشامیدنی، خدمات بهداشتی، تامین برق و خدمات مخابراتی این ولسوالی را کمک کند. در پاسخ آقای رحمان به باشندگان این ولسوالی وعده همکاری داده است.

تظاهرات همبستگی مردم اسرائیل با قربانی ۱۶ ساله تجاوز گروهی | DW | 21.08.2020هزاران تن از شهروندان اسرائیل برای همبستگی با دختری که گفته می‌شود توسط ۳۰ مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته به تظاهرات پرداختند. نخست‌وزیر اسرائیل در این رابطه از 'جنایت علیه بشریت' سخن گفته است.

مجلس با نوع فروش نفت در بورس مخالف است/ طرح‌هایی تصویب نکنیم که برای مردم و نظام مشکل ایجاد کند/ از راهکارهای قانونی استفاده خواهیم کردنایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بنا است دولت در زمینه فروش نفت کاری انجام دهد اقدام قطعی کند؛ چراکه در حال حاضر ما افرادی داریم که نفت را خریداری می‌کنند خب به صورت قطعی و نقدی به آنان فروخته شود.

نمکی: زانو می زنم و دست پزشکان را می بوسم/ مردم در محرم با پزشکان همکاری کنندوزیر بهداشت: زانو می‌زنم و دست پزشکان را می‌بوسم درحالیکه عده‌ای پول پارو می‌کنند، پزشکان اندوه جارو می‌کنند در ایام محرم مردم همکاری کنند و نگذارند خیز جدیدی این عزیزان را گرفتار کند فکر می‌کردیم تابستان آرام تری داریم اما نشد؛ باز نمی‌کنم که چرا نشد

گلایه جامعه از روند پرداخت بیمه‌ بیکاری/ وام‌های پرداختی به مردم با سودهای کلان بیشتر شبیه لطیفه است/ رئیس‌جمهور درباره یک میلیارد دلار برداشته شده از صندوق توسعه ملی گزارش دهدیک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: قریب یک میلیون نفر هنگام شیوع بیماری بیکار شدند که حدود ۹۰۰ هزار نفر برای بیمه بیکاری ناشی از کرونا ثبت‌نام کرده‌اند اما گزاراشات مردمی می‌گوید پرداخت‌های بیمه بیکاری مناسب نیست.

ریابکوف: روسیه برغم تهدید آمریکا به همکاری با ایران ادامه می‌دهدروابط ایران و روسیه ادامه خواهد داشت | سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای روسیه روز پنجشنبه بر عزم کشورش برای ادامه همکاری‌ها با ایران تاکید کرد