طرح‌های قبلی تثبیت کانون‌های ریزگرد خوزستان شکست خورده‌اند

29/01/1401 11:48 ق.ظ

نماینده اهواز: *طرح‌های قبلی تثبیت کانون‌های ریزگرد خوزستان شکست خورده‌اند *برای تثبیت کانون‌ها از توان مردم و کشاورزان بومی مناطق استفاده نکردیم *اجرای طرح‌های تثبیت کانون‌های گرد و غبار به همکاری سازمان‌های مرتبط نیاز دارد

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح‌های قبلی تثبیت کانون‌های گرد و غبار شکست خورده‌اند، بر لزوم استفاده از کمک مردمی در تثبیت کانون‌ها تاکید کرد. وی افزود: طرح‌هایی پیش از این برای مهار کانون‌های گرد و غبار وجود داشت که این طرح‌ها اکنون شکست‌خورده هستند؛ به این دلیل که برای تثبیت کانون‌ها از توان مردم و کشاورزان بومی مناطق استفاده نکردیم.

گرچه ممکن است بخش اعظمی از زمین‌های کانون‌های گرد و غبار متعلق به منابع طبیعی باشد اما مهار این کانون‌ها کار مشترک دولت و مردم را می‌طلبد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان برای احیای اراضی کانون‌های ریزگرد از ظرفیت مردم و سازمان‌های دولتی استفاده کرد، گفت: اجرای طرح‌های تثبیت کانون‌های گرد و غبار به همکاری سازمان‌های مرتبط نیاز دارد و البته مردمی که به شکل سنتی کشت انجام می‌دادند نیز باید برای استفاده از الگوی کشت مناسب در این زمین‌ها راهنمایی شوند.

وی با اشاره به لزوم تامین حق‌آبه کانون‌های جنوب و جنوب شرق اهواز افزود: به منظور تامین حق‌آبه این مناطق، در چند سال اخیر کارهایی انجام شده از جمله کانالی که برای این کار در نظر گرفته شده و می‌توان حق‌آبه مشخصی از طریق سازمان آب و برق برای آن در نظر گرفت تا مردم بتوانند در فصل‌های پاییز، کشت سنتی گندم را انجام دهند و در دیگر فصل‌ها نیز با راهنمایی وزارت جهاد کشاورزی، درختکاری کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

ریزگرد یکی از ۱۱ مخاطره اصلی کشور/ لزوم آموزش همسایگان برای مدیریت کانون‌های گرد و غباررییس سازمان حفاظت محیط زیست: * ریزگردها یکی از ۱۱ مخاطره اصلی کشور است *دشمن در حال برنامه ریزی برای ایجاد نارضایتی عمومی از بروز ریزگردهاست *خسارت‌های ناشی از پدیده گرد و غبار ۲۰ فروردین از نظر بهداشتی بسیار عجیب بود ما شمارو آوردیم که حلش کنیم... عیسی کلانتری که نتونست... شما حل کنید. دشمن تویی ،دشمن این فرشِ ! عمو جون. دشمن کار اش دشمنی یِ،تو اگه دوستی و کاری از دستت بر نمیاد ،بزن ب چاک یه کار بلد بیاد ،اراجیف نگه بجای کار کردن. یار نِه ای بار مباش !

'مرکز تحقیقات ریزگردها' غیرفعال، کانون‌های خاک خوزستان فعال!'مرکز تحقیقات ریزگردها' غیرفعال، کانون‌های خاک خوزستان فعال! 'اولین مرکز تحقیقات ریزگردها در دانشگاه شهید چمران اهواز راه‌اندازی شد'؛ این خبری است که تیرماه سال ۹۰ در رسانه‌ها منتشر شد اما مرکز حدود دو سه سالی است که به دلیل مشکلات مالی غیرفعال شده است. یا غرب_ایران در خاک یا جنوب_ایران در خاک و مسئولین_مربوطه در خواب !

کاهش بارش و افزایش دما،علت افزایش کانون‌های گرد و غبار کشوررییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش ۸۸ درصدی بارش و افزایش ۲.۵ درجه‌ای دمای هوا در فروردین امسال گفت: این موضوع باعث می‌شود که اغلب مناطقی که می‌بایست در این ماه از سال سبز می‌شدند، اکنون منشا تولید گرد غبار باشند. راهکار چیه؟؟ واقعا نمیخواین فکر کنید که روی بارورسازی ابرها یا هر چیز دیگه ای فکر کنید

مهدی شجاعی؛ مداحی که به صورت کارمند پذیرش کلینیک مهرگان سیلی زدنام این مرد «مهدی شجاعی» است. فردی که به گفته یک منبع آگاه، هم به عنوان مدافع حرم در جنگ‌های سوریه مشارکت کرده و هم در مقام مسئول حراست پالایشگاه «بید بلند۲» مداح مراسم مذهبی در بهبهان است. اطلاع_رسانی گزارش DehkordiMaryam 👇 DehkordiMaryam از قرار تمام خصوصیات یه بیوجود رو داره ! اصلا تاحالا شده یه حراستی ادم حسابی ببینین؟!؟

سرمربی بایرن‌مونیخ: پس از شکست تیمم ۴۵۰ بار تهدید به مرگ شدم | DW | 16.04.2022یولیان ناگلسمان، سرمربی تیم فوتبال بایرن‌مونیخ می‌گوید که پس از حذف تیمش از لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا ۴۵۰ پیام در اینستاگرام با مضمون تهدید به مرگ دریافت کرده است. بعضی از فوتبال پرستهای متعصب از مذهبی های متعصب خطرناک‌ترن 😂😂