طرح مسجد روی لباس تیم کلن؛ هواداری به عضویتش پایان داد، باشگاه استقبال کرد

23/05/1399 02:20 ب.ظ

طرح مسجد روی لباس تیم کلن؛ هوادار به عضویتش پایان داد، باشگاه استقبال کرد بیشتر بخوانید🔽

باشگاه فوتبال کلن آلمان به‌طور علنی از تصمیم یک هوادار مبنی بر خاتمه عضویتش در بین هواداران کلن به‌خاطر لباس‌های جدید این تیم استقبال کرد.

طبق گزارش دویچه وله، به‌طور معمول از دست دادن یک هوادار می‌تواند باعث نگرانی هر باشگاه فوتبال شود اما باشگاه کلن که در بوندس‌لیگا حضور دارد در این مورد یک رویه دیگری را در پیش گرفت. توئیت حساب کاربری باشگاه کلن به انگلیسی در توئیتر و شرح ماجرا

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تمدید محدودیت ها و دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی استان تهران/لغو طرح ترافیکتمدید محدودیت‌ها و دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران استاندار تهران با اشاره به لغو طرح ترافیک تا پایان مردادماه از تمدید محدودیت‌ها و دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران تا پایان مرداد خبر داد.

پیشنهاد لغو طرح ترافیک تا پایان مرداد/ حذف اثر انگشت در مرحله دوم انتخابات مجلسپیشنهاد لغو طرح ترافیک تا پایان مرداد معاون وزیر کشور از پیشنهاد کمیته انتظامی اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا برای لغو طرح ترافیک و حضور یک سوم کارمندان در محل کار خود تا پایان مرداد ماه خبر داد.

اولتیماتوم فیفا به پرسپولیس؛ فرصت 30 روزه برای پرداخت مطالبات برانکو/ خطر بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالات بیخ گوش سرخپوشان- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimخطر بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی بیخ گوش سرخپوشان کمیته انضباطی فیفا در جدیدترین اخطار خود به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد تنها ٣٠ روز برای پرداخت مطالبات برانکو و دستیارانش فرصت دارد

شورای نگهبان طرح مالیات بر خانه های خالی را به مجلس ارجاع داد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimسخنگوی شورای نگهبان از ارجاع طرح دوفوریتی اصلاح ماده (54 مکرر) قانون مالیات های مستقیم به مجلس خبر داد.

بورسی شدن۸۲ درصد از ارزش دارایی‌های صندوق‌های بازنشستگیمعاون وزیر کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که ۸۲ درصد ارزش دارایی های صندوقهای بازنشستگی ما بورسی شده است و امیدواریم تا پایان دولت به بورسی شدن ۹۰ درصد برسیم.

حمله سایبری به سامانه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimحمله گسترده سایبری به سامانه‌های امنیتی رژيم صهیونیستی رژیم صهیونیستی می‌گوید هدف یک حمله_سایبری قرار گرفته که سامانه‌های امنیتی این رژيم را هدف قرار داده و هدف از آن جمع‌آوری اطلاعات مهم و حساس بوده است

باشگاه فوتبال کلن آلمان به‌طور علنی از تصمیم یک هوادار مبنی بر خاتمه عضویتش در بین هواداران کلن به‌خاطر لباس‌های جدید این تیم استقبال کرد.

روی لباس جدید، افق شهر همراه یک مسجد نقش بسته است به‌طوریکه هوادار معترض معتقد است که نمی توانند با این موضوع کنار بیاید و احساس نزدیکی کند.

طبق گزارش دویچه وله، به‌طور معمول از دست دادن یک هوادار می‌تواند باعث نگرانی هر باشگاه فوتبال شود اما باشگاه کلن که در بوندس‌لیگا حضور دارد در این مورد یک رویه دیگری را در پیش گرفت.

این باشگاه فوتبال آلمان روز سه‌شنبه گذشته در حساب توئیتری خود این ماجرا را علنی کرد و از تصمیم هوادار معترض در خاتمه عضویتش استقبال کرد.

توئیت حساب کاربری باشگاه کلن به انگلیسی در توئیتر و شرح ماجرا

در کنار عکس کلیسای جامع کلن، رودخانه راین و سایر نقاط دیدنی شهر، پیراهن جدید این تیم منقش به تصویر مسجدی است که در بافت پارچه پیراهن محو شده است.

افتتاحیه مسجد اعظم کلن؛ صحنه تقابل مخالفان و موافقان اردوغان

این هوادار ادعا کرده است که تصمیم به نقش بستن این ساختمان روی پیراهن، باشگاه کلن را به یک «سازمان مذهبی» تبدیل کرده است و او نمی‌توانند با مسلمانان و مساجد احساس نزدیکی کند. این تیم قرار است به زودی با این لباس‌های صورتی بازی کند.

کلن در غرب آلمان قرار دارد و شمار قابل توجهی از مسلمانان در این شهر زندگی می‌کنند. این باشگاه پیش از این گفته بود که اضافه کردن طرح مسجد به پیراهن این تیم نشانه‌ای از دربرگیری این شهر است.

اما مسجد مرکزی کلن در سال ۲۰۱۸ به‌طور رسمی از سوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه افتتاح شد و حتی کمک های دولتی از ترکیه دریافت می کند.

مدیرعامل باشگاه کلن در گفت‌وگویی با مجله بیلد آلمان گفته بود: «این مسجد نمادی از جامعه بزرگ ترکیه در کلن است که در بین آن‌ها هواداران پرشور و سرسخت باشگاه حضور دارند. و این نماد بی‌تردید بخشی از افق شهری کلن است.»

وی تاکید کرد این موضوع بدون توجه به جایگاه سیاسی مسجد و کمک‌هایی که به آن می‌شود [از سوی ترکیه] است.