طرح سناتورهای آمریکایی؛ احیای «برجام» در گروی محدودشدن روابط ایران و چین

11/03/1401 10:51 ق.ظ

طرح سناتورهای آمریکایی؛ احیای «برجام» در گروی محدودشدن روابط ایران و چین العربيه_فارسى

مارشا بلک‌بورن، عضو کنگره آمریکا طرحی را به سنای این کشور ارائه داد که بر اساس آن، دستیابی واشینگتن به هرگونه توافق نهایی با ایران، مشروط به ایجاد محدودیت ریک اسکات، بیل کسیدی، مارکو روبیو، تام تیلیس، مایک بران و تد کروز از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی هستند که این طرح را امضا کرده‌اند.

مارشا بلک‌بورن در اظهاراتی با تأکید بر «شکست برجام» تصریح کرد: «دولت بایدن نباید وارد توافق با رژیمی شود که بدان‌ها مشروعیت می‌بخشد در حالی‌که آن‌ها به تأمین مالی تروریسم، حمایت از دولت خطرناک کمونیستی چین و تسهیل نسل‌کشی ادامه می‌دهند.»

او در ادامه افزود: «این طرح مانع استفاده دولت بایدن از مالیات مردم آمریکا برای حمایت از این رژیم فاسد خواهد شد.» سناتور ریک اسکات هم در این زمینه خاطرنشان کرد: «ما می‌دانیم که ایران و چین کمونیستی از بزرگترین دشمنان ما هستند و نمی‌توان به‌ آن‌ها اعتماد کرد...مماشات جو بایدن و خواسته مبرم او برای احیای توافق هسته‌ای شکست‌خورده، به ایران و چین جسارت داده تا با همکاری یک‌دیگر، جایگاه مهمی در خاورمیانه به‌دست آوردند.»

او در ادامه افزود: «طرح ما – قانون پاسخگویی ایران چین – مانع بازگشت دولت بایدن به هرگونه توافق با ایران در آینده خواهد شد. مگر این‌که ضمانت دهد که منافع امنیت ملی آمریکا و متحدان ما حفظ خواهد شد.»

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

باشگاه چلسی با ثبت رکورد ۳.۲ میلیارد دلاری به تاجر آمریکایی واگذار شددولت بریتانیا اعلام کرده است که درآمد حاصل از این قرارداد به یک حساب مسدودشده منتقل می‌شود و سپس «برای حمایت از تلاش‌های امدادی و بازسازی در اوکراین در اسرع وقت» استفاده خواهد شد. EuropeNews جزئیات بیشتر🔽 چرا جنایت را شما کنید اسلاح شما بفروشید بم های تخریب گر شما بفرستید روس‌ها غرامت بدهد جهان نیاز به نظم نو دارد آماده نبرد با انگلیس و آمریکا آرزوی ما است و بس یاخچی بااااا، ملک طرف رو بدون رضایت صاحبش می‌فروشند، پولشو هم هرجور خودشون میخوان خرج می‌کنند. یه ضرب المثل ترکی هست که میگه: طرف زورش به خر نمیرسه، هی پالانش میکوبونه.

رونمایی از طرح بریتانیا برای اعطای ویزای کار به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتردولت بریتانیا روز دوشنبه از طرح جدید اعطای ویزا رونمایی کرد که هدف آن جذب جوانانی عنوان شده که دارای «پتانسیل بالا» برای اشتغال به کار در این کشور هستند.

یک مرد با گریم زنانه «به خاطر زمین» با کیک به مونالیزا حمله کردیک مرد با کلاه گیس و لباس زنانه بر روی ویلچر نشسته و ناگهان از روی آن بلند می‌شود و یک کیک خامه‌ای را به سمت تابلوی مونالیزا پرتاب می‌کند.

اسرائیل نسبت به سفر شهروندانش به ترکیه هشدار داد | DW | 30.05.2022اسرائیل به شهروندان خود نسبت به سفر به ترکیه هشدار داده است. دلیل هشدار، تهدیدهای مقامات جمهوری اسلامی است که می‌گویند انتقام صیاد خدایی را می‌گیرند. ترکیه یکی از مقصدهای محبوب گردشگران اسرائیلی است. اسقاطیل!وکابوس مداوم هلاکت...وحشتِ ابدی... و طومار اسراییل در هم خواهد پیچید

وزیر کشور به بی‌توجهی به گزارش‌های تخلفات متروپل اذعان کردوزیر کشور ایران روز دوشنبه، نهم خرداد، با اذعان به تخلفات صورت‌گرفته در ساخت برج متروپل آبادان گفت به گزارش‌های مبنی بر تخلف «توجهی نشده است». تازه هنوز مونده، اذعان کافی نیست، باید بخوره

همزمان با تهدید سپاه، اسرائیل به شهروندانش برای سفر به ترکیه هشدار دادفرمانده کل سپاه گفت «دشمن از قلب کاخ سفید و تل‌آویو او را ماه‌ها و سال‌ها، خانه‌به‌خانه و کوچه به کوچه تعقیب کرد تا در نقطه‌ای به شهادت برساند.» رژیم :تروریست ،بُزدل،وکودک کُشِ= اسراییل!پاسخ سهمگین 'جنایات' وگستاخی 'ابلهانه' خویش را ،داخل 'سرزمینهای اشغالی ۱۹۴۸' خواهدگرفت،'بی تردید'. با توجه به ضرباتی که تاکنون حکومتهای ایران و اسراییل به هم زده‌اند مشخص است که اسراییل دست بالا را در امور جاسوسی و عملیات در خاک ایران دارد

در روابط مالی و امنیتی بین تهران و پکن و پایان حمایت ایران از گروه‌های تروریستی می‌شود.

ریک اسکات، بیل کسیدی، مارکو روبیو، تام تیلیس، مایک بران و تد کروز از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی هستند که این طرح را امضا کرده‌اند.مارشا بلک‌بورن در اظهاراتی با تأکید بر «شکست برجام» تصریح کرد: «دولت بایدن نباید وارد توافق با رژیمی شود که بدان‌ها مشروعیت می‌بخشد در حالی‌که آن‌ها به تأمین مالی تروریسم، حمایت از دولت خطرناک کمونیستی چین و تسهیل نسل‌کشی ادامه می‌دهند.»

او در ادامه افزود: «این طرح مانع استفاده دولت بایدن از مالیات مردم آمریکا برای حمایت از این رژیم فاسد خواهد شد.»

سناتور ریک اسکات هم در این زمینه خاطرنشان کرد: «ما می‌دانیم که ایران و چین کمونیستی از بزرگترین دشمنان ما هستند و نمی‌توان به‌ آن‌ها اعتماد کرد...مماشات جو بایدن و خواسته مبرم او برای احیای توافق هسته‌ای شکست‌خورده، به ایران و چین جسارت داده تا با همکاری یک‌دیگر، جایگاه مهمی در خاورمیانه به‌دست آوردند.»

او در ادامه افزود: «طرح ما – قانون پاسخگویی ایران چین – مانع بازگشت دولت بایدن به هرگونه توافق با ایران در آینده خواهد شد. مگر این‌که ضمانت دهد که منافع امنیت ملی آمریکا و متحدان ما حفظ خواهد شد.»

مارکو روبیو، سناتور ایالت فلوریدا نیز ضمن انتقاد از توافق هسته‌ای با ایران گفت، این توافق «نه تنها به‌نفع رژیم تهران بلکه به همان اندازه به‌نفع حزب کمونیست چین است.»

تام تیلیس، از دیگر امضاکنندگان این طرح نیز تصریح کرد: «باید از شکست توافق هسته‌ای با ایران بیاموزیم.هرگونه توافق بین ایالات متحده و ایران در آینده باید شامل این ضمانت باشد که تهران به حمایت خود از گروه‌های تروریستی و وابستگی مالی به حزب کمونیست تمامیت‌خواه چین پایان می‌دهد.»