طرح سه سناتور آمریکایی برای متوقف کردن فروش سلاح به امارات متحده عربی | DW | 19.11.2020

19/11/2020 11:03:00 ق.ظ

برنامه دولت آمریکا در راستای معامله کلان تسلیحاتی با امارات متحده عربی با مخالفت فراحزبی شماری از سناتورهای این کشور روبرو شده است. سه سناتور دموکرات و جمهوری‌خواه قصد دارند برای جلوگیری از این معامله طرحی ارائه دهند.

دونالد ترامپ, عادی سازی مناسبات کشورهای عرب با اسرائیل

برنامه دولت آمریکا در راستای معامله کلان تسلیحاتی با امارات متحده عربی با مخالفت فراحزبی شماری از سناتورهای این کشور روبرو شده است. سه سناتور دموکرات و جمهوری‌خواه قصد دارند برای جلوگیری از این معامله طرحی ارائه دهند.

برنامه دولت آمریکا در راستای معامله کلان تسلیحاتی با امارات متحده عربی با مخالفت فراحزبی شماری از سناتورهای این کشور روبرو شده است. سه سناتور دموکرات و جمهوری‌خواه قصد دارند برای جلوگیری از این معامله طرحی ارائه دهند.

به باور گروهی از سناتورهای آمریکا دولت ترامپ با شتاب در تلاش برای فروش تسلیحات پیشرفته به امارات متحده عربی و نیز دور زدن روند بررسی و ارزیابی فروش تسلیحات در کنگره ایالات متحده است.به گزارش خبرگزاری رویترز باب منندز و کریس مورفی، سناتورهای دموکرات و رند پاول سناتور، جمهوری‌خواه، اعلام کرده‌اند، با ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای به مجلس سنا می‌خواهند جلو فروش تسلیحات پیشرفته به امارات متحده عربی را بگیرند.

دولت آمریکا بر آن است که در چارچوب معامله‌ای تسلیحاتی به ارزش ۲۳ میلیارد دلار تا ۵۰ فروند هواپیمای جنگنده اف ۳۵، پهپادهای مسلح"ام کیو ۹ بی" و موشک‌های هوا‌به‌هوا به امارات متحده عربی بفروشد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدمایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده هفته گذشته در چارچوب روند عادی‌سازی مناسبات اسرائیل و امارات متحده عربی در کنگره آمریکا رسما از برنامه دولت ترامپ برای انجام چنین معامله‌ای خبر داده بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

اشتباه میکنن بیخود نیست آمریکا چند روزه موضوع حمله نظامی به ایران مطرح کرده باز خواب دیده برای خالی کردن جیب این اعراب حاشیه خلیج فارس😁😂

پایگاه آمریکایی بلد در شمال بغداد هدف سه راکت قرار گرفت | DW | 20.02.2021مقامات امنیتی عراقی از اصابت سه راکت کاتیوشا به پایگاه هوایی بلد در شمال بغداد خبر دادند. این دومین حمله موشکی ظرف کمتر از یک هفته به محل استقرار نیروهای آمریکایی‌ است. یک پیمانکار عراقی در حمله مجروح شده است. بهترین پاسخ به این تحرک ها گفت و گو بین ایران و امریکا و رفع اختلاف هاست. به جمهوری اسلامی بها بدهید از این بهتر نمی‌شود.

بازگشت به زمین؛ پایان ماموریت سه فضانورد روس و آمریکایی در ایستگاه فضایی بین‌المللیخانم کتلین روبینز پیش از این در جریان ماموریت خود در سال ۲۰۱۶ میلادی، برای اولین بار موفق به تعیین توالی پروتئین «دی ان ای» در ایستگاه فضایی بین‌المللی شد. یه خواننده فرانسوی هم به زبان کوردی و هم به زبان ترکی ترانه های بسیاری سروده و به دو زبان تسلط دارد !؟ باور نکردنی است

واکنش مجلس سنای افغانستان به دستگیری سه سناتور به اتهام «گرفتن رشوه»مجلس سنای افغانستان سه‌شنبه 29 دسامبر در واکنش به دستگیری سه سناتور افغان به اتهام «گرفتن 40 هزار

پس از سه سال حبس؛ اعزام به مرخصی سه فعال محیط زیستی زندانیهمه_زندانيان_سياسي_آزاد_بايد_گردند

سه حمله موشکی در سه روز به مواضع آمریکا در عراق | DW | 04.05.2021به موازات برگزاری گفت‌وگوهای ناظر بر احیای برجام، حملات موشکی به مواضع آمریکایی‌های مستقر در عراق تشدید شده است. حمله موشکی به پایگاه هوایی عین_الاسد سومین حمله موشکی به مواضع آمریکا در عراق طی سه روز گذشته بوده است. القاء نکنید! حملات موشکی گروههای عراقی ربطی به جمهوری اسلامی ایران ندارد خاک بر سر بایدن بیشعور 😡😡😡😡

انفجارهای بی‌پایان کابل؛ سه انفجار در سه ساعت در اولین روز هفتهانفجار دوم در منطقه «کارته پروان» مرگبارترین انفجار امروز کابل بود چهره واقعی سگ های هار طالبان همینه، رژیم آخوندی هم پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از این گروه میکنه

جنگنده‌های اف ۳۵ به باور گروهی از سناتورهای آمریکا دولت ترامپ با شتاب در تلاش برای فروش تسلیحات پیشرفته به امارات متحده عربی و نیز دور زدن روند بررسی و ارزیابی فروش تسلیحات در کنگره ایالات متحده است.پایگاه هوایی بلد در شمال بغداد - عکس از آرشیو - فوریه ۲۰۱۸ پایگاه نظامی بلد که محل استقرار سربازان و پیمانکاران آمریکایی است، برای چندمین مرتبه هدف حمله راکتی قرار گرفت.ناسا شرکت اسپیس‌ایکس را برای مأموریت سفر انسان به ماه انتخاب کرد فرستادن فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی تا سال گذشته در انحصار روس‌ها بود.دالر رشوه» واکنش نشان داد و گفت، جزئیات بیشتر در این مورد شریک نشده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز باب منندز و کریس مورفی، سناتورهای دموکرات و رند پاول سناتور، جمهوری‌خواه، اعلام کرده‌اند، با ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای به مجلس سنا می‌خواهند جلو فروش تسلیحات پیشرفته به امارات متحده عربی را بگیرند. دولت آمریکا بر آن است که در چارچوب معامله‌ای تسلیحاتی به ارزش ۲۳ میلیارد دلار تا ۵۰ فروند هواپیمای جنگنده اف ۳۵، پهپادهای مسلح"ام کیو ۹ بی" و موشک‌های هوا‌به‌هوا به امارات متحده عربی بفروشد. این پایگاه در ۶۴ کیلومتری شمال بغداد و جنوب استان صلاح‌الدین قرار دارد و پیش‌تر نیز مورد اصابت خمپاره یا موشک قرار گرفته است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده هفته گذشته در چارچوب روند عادی‌سازی مناسبات اسرائیل و امارات متحده عربی در کنگره آمریکا رسما از برنامه دولت ترامپ برای انجام چنین معامله‌ای خبر داده بود.۹ میلیارد دلاری امضا کرده است. پمپئو در این رابطه تصریح کرد که انجام این معامله راستای تلاش‌های آمریکا برای منزوی کردن جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است. مقامات اسرائیل نیز در پی توافق با امارات متحده عربی اعلام کردند که هیچگونه مخالفتی با فروش جنگنده‌ای اف ۳۵به این کشور ندارند. لغو عضویت دو سناتور افغان متهم به فساد اداری محمد اشرف غنی رییس‌ جمهوری افغانستان دوشنبه 28 دسامبر 2020 عضویت دو عضو انتصابی مجلس سنای این کشور را لغو کرد.

اسرائیل اما پیش از توافق با امارات سرسختانه با فروش هواپیماهای جنگنده از آمریکا به کشورهای عربی مخالفت ورزیده بود. این منابع در این گمانه‌زنی، به سوابق گروه‌های یاد شده در حمله‌های مشابه اشاره کرده‌اند. جلوگیری از رقابت تسلیحاتی خبرگزاری فرانسه به نقل از کریس مورفی، سناتور دموکرات گزارش داد: «من از عادی‌سازی مناسبات اسرائیل و امارات متحده عربی پشتیبانی می‌کنم، اما چیزی در توافق‌نامه ما را متعهد نمی‌سازد که سیلی از سلاح راهی منطقه کنیم و این رقابت تسلیحاتی خطرناک را تشدید کنیم». کریس مورفی، سناتور دموکرات به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مورفی در این ارتباط به گزارش‌هایی اشاره کرد که طبق آن‌ها تسلیحات ارتش امارات متحده عربی در جنگ‌ و درگیری‌ها در لیبی و در یمن مورد استفاده قرار گرفته‌اند. وقتی این پایگاه در دسامبر ۲۰۱۹ نیز هدف حمله راکتی قرار گرفت، دیوید شنکر، دستیار وزیر خارجه وقت آمریکا احتمال دست داشتن ایران در حمله را مطرح کرده بود. کمیته‌های روابط خارجی سنا و مجلس نمایندگان می‌توانند در جریان بررسی رسمی پیشنهاد دولت، مانع فروش این تسلیحات به امارات شوند؛ تجربه اما نشان داده که تلاش‌های آنها الزاما نتیجه‌بخش نخواهد بود. در سال گذشته میلادی کنگره آمریکا تمامی تلاش خود را کرده بود تا جلو معامله کلان تسلیحاتی دولت ترامپ با عربستان سعودی را بگیرد، اما رئیس جمهوری آمریکا با استفاده از حق وتوی خود این تلاش‌ها را نقش بر آب کرد. مسئولیت این حمله را گروهی با نام"اولیاء الدم" برعهده گرفت. شایان ذکر است که در گذشته نیز شماری از اعضای شورای ملی افغانستان به فساد اداری متهم شده بودند.

در همین زمینه: .