طرح مجلس ایران برای مکلف کردن دولت به نابودی اسرائیل تا سال ۱۴۲۰ | DW | 04.01.2021

15/10/1399 05:20 ب.ظ

شماری از نمایندگان مجلس ایران طرحی ارائه داده‌اند که دولت را مکلف به 'ایجاد ترتیبات' برای نابودی اسرائیل تا ۱۴۲۰ می‌کند. مشخص نیست پنج دولتی که در ۲۰ سال آینده بر سرکار می‌آیند کدام بخش از این تکلیف را بر عهده دارند.v

شماری از نمایندگان مجلس ایران طرحی ارائه داده‌اند که دولت را مکلف به 'ایجاد ترتیبات' برای نابودی اسرائیل تا ۱۴۲۰ می‌کند. مشخص نیست پنج دولتی که در ۲۰ سال آینده بر سرکار می‌آیند کدام بخش از این تکلیف را بر عهده دارند. شماری از نمایندگان مجلس ایران طرحی ارائه داده‌اند که دولت را مکلف به"ایجاد ترتیبات" برای نابودی اسرائیل تا ۱۴۲۰ می‌کند. مشخص نیست پنج دولتی که در ۲۰ سال آینده بر سرکار می‌آیند کدام بخش از این تکلیف را بر عهده دارند.

هفته گذشته طرح شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد که جزئیات آن دیروز و امروز (۱۴ و ۱۵ دی) در برخی رسانه‌های داخلی ایران منتشر شده است. یکی از عجیب‌ترین بخش‌های این طرح ۱۶ ماده‌ای ماده پنجم آن است که دولت را مکلف به"ایجاد ترتیبات" نابودی اسرائیل تا سال ۱۴۲۰ می‌کند.

تعیین این تاریخ ظاهرا با توجه به پیش‌بینی پنج سال پیش رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای انجام شده که گفته بود تا ۲۵ سال دیگر"به فضل الهی، چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت". به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید headtopics.com

اینا مغزشان فندقی است

MehdiJami چرت و پرت گفتند به نفع اسراییل🤦‍♀️

MehdiJami قبل از انتشار خبر حداقل یک بار به عکس نگاه میکردید

ادامه مطلب:
dw_persian »

اون مادرجنده نماینده طوزکهارو ببین اسمش یادم رفته، عفریته هست اون، بی ناموس این یعنی اینکه یحتمل تا ‌۲۰‌سال آینده‌ روال‌ در منطقه و خلیج فارس به همین منوال می مونه و امیدی به رهایی از تحریم ها و درگیری هتی منطقه ای و مشکلات اقتصادی ناشی از اون نباید ‌داشت. چیزی هم که ملت زیاد دارن ظاهرا عمر‌ و وقت اضافی هست.

نزدیک است آن روز...برای_سرباز حکومت یاقیها و دجالان و دزدان دریایی سپاه پاسداران در ابتدای تاسیسش از لاترین و مجرمترین افراد جامعه انزمان بناشده و امروز خود را صاحب مملکت میداند که هیچ نشانه ای از یک دولت استاندارد ندارد .حکومت یاقیها و پناگاه ادمکشهای حرفه ای یعنی جمهوری اسلامی 20 سال آینده را خواهد دید؟!

کارت ملی 🤣🤣🤣🤣 به اصطبل ولایت با منطق الاغها خوش آمدید ، “البته بلانصبت خر و با عذر خواهی از او”مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه و خامنه‌ای_جنایتکار که ۴۲ سال است ملت ایران را سر کار گذاشتن البته مردم ایران دیگه فهمیدند این قمپوز در کردنها بسیجی‌های مشنگ را هم دیگه فریب نمیده

لغو طرح قطعنامه علیه ایران؛ فرصتی دیگر برای جمهوری اسلامی | DW | 04.03.2021مقام‌های ایران لغو طرح قطعنامه علیه ایران در نشست شورای حکام را حاصل تلاش‌های دیپلماتیک تهران، تروئیکا و چین و روسیه دانستند. آمریکا آنرا فرصتی برای ایران به منظور برطرف کردن نگرانی‌ها دانست. مقامات ایرانی شکر خوردند. مادر قهرمانها. به ناناز مادرشون خندیدند.

رسما یعنی برعلیه یه کشور دیگه اعلام جنگ کردنه توله های حرام زاده خودشون رو هم فرستادن اروپا و امریکا خودشون هم کمر به چاپیدن مملکت بستن ویروس کرونا و اعلان معجزه‌ی شفا و بهبودی، بدون واکسن و یا دارو الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني 5- جمادی الأوّل - 1442 هـ 20 - 12 - 2020 مـ ۳۰ آذر- ۱۳۹۹ه.ش.

دو طرح جدید در کنگره برای افزایش تحریم‌ها علیه حکومت ایرانتعدادی از قانونگذاران جمهوری‌خواه ایالات متحده در کنگره، روز جمعه دو طرح جدید با هدف افزایش حتما ایندفعه میخوان اکبرجوجه رو تحریم کنن 😂 الان نه سال نوعه بزارین بعد تروریست های سعودی در ۱۱ سپتامبر ، ۲۹۷۷ آمریکایی را در خاک آمریکا کشتند ، اون هم با کمک سفارت سعودی!! حالا کیا دارند حرف میزنند😂😂

مجلس اجرای طرح جوانی جمعیت برای هفت سال را تصویب کرد

تلاش در مجلس برای تصویب طرح دوفوریتی لغو توافق با آژانس | DW | 22.02.2021مجلس در اعتراض به توافق دولت با آژانس انرژی اتمی از روحانی، رئیس جمهور به قوه قضائیه شکایت کرد. نمایندگان مجلس خواستار 'مجازات متخلفین' و تصویب یک طرح دوفوریتی برای لغو توافق ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شدند. شو تبلیغاتی طویله ولایی جنگ زرگری!!!!

طرح مجلس برای نابودی اسرائیل دراماتیک و مضحک استسید احمد نقیب‌زاده، استاد دانشگاه تهران، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:این مجلس مایه شرمندگی ملت ایران است آب به آسیاب دشمن می‌ریزند/هر اندازه هم که ما رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناسیم، این شیوه قانون‌گذاری اشتباه است اینجا_بخوانیم👇 ملّت به این شرمندگیها عادت کردن... ایشون بیشتر نگران امّت باشن از کی تا حالا ایشان سید شدند ما خبر نداریم؟😄 توسریال آقازاده برعکس واقعیات دست نیافته، خاوری دستگیر میشه ولی مشخص نیست به کجا وصل بوده. اون سکانس کیف پر از دلار واضح اوضاع قضایی و حقوقی مملکت رو نشون میده. الان هم داستان مجلس ماست یکسری گزینشی و مرتبط به هم، سیستم رو اشغال کردن و مردم رو با انتظار تغییر یکروزه سرکار گذاشتن.

طرح مجلس: افزایش بودجه سپاه قدس برای انتقام کشتن سلیمانی | DW | 03.01.2021نمایندگان مجلس ایران با ارائه طرحی خواهان افزایش بودجه نیروی قدس سپاه پاسداران شده و این را 'انتقام مناسب' از آمریکا دانسته‌اند. آنها می‌گویند که این اعتبار باید از محل صادرات غیرنفتی به عراق تأمین شود. افزایش اعتبار برای ساخت گیم تا امریکا را شکست دهند 😱 اينم از انتقام سخت 😂 نمایندگان مفت خور و بز دل ؛ به فکر معیشت مردم باشید ، انتقام نون آب برای مردم نمیشه .. نمایندگان خودشان هم از آخور می خورند ، و هم از توبره ، گردن شان مثل یابو کلفت شده و نمی فهمند گرانی و فقر چه مفهومی دارد ...

ایران

طرح مجلس ایران برای مکلف کردن دولت به نابودی اسرائیل تا سال ۱۴۲۰

شماری از نمایندگان مجلس ایران طرحی ارائه داده‌اند که دولت را مکلف به"ایجاد ترتیبات" برای نابودی اسرائیل تا ۱۴۲۰ می‌کند. مشخص نیست پنج دولتی که در ۲۰ سال آینده بر سرکار می‌آیند کدام بخش از این تکلیف را بر عهده دارند.

اعتراض نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کشته شدن قاسم سلیمانی، نشست علنی ۱۵ دی ۱۳۹۸

هفته گذشته طرح شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد که جزئیات آن دیروز و امروز (۱۴ و ۱۵ دی) در برخی رسانه‌های داخلی ایران منتشر شده است.

این طرح زیر عنوان"اقدام متقابل ایران در برابر ترور شهید قاسم سلیمانی" ارائه شده اما تکلیف‌های آن برای دستگاه‌ها، نهادها و وزارت‌خانه‌های مختلف چنان ابعاد وسیعی دارد که بیشتر مصداق"سنگ بزرگ علامت نزدن" به نظر می‌رسد.

یکی از عجیب‌ترین بخش‌های این طرح ۱۶ ماده‌ای ماده پنجم آن است که دولت را مکلف به"ایجاد ترتیبات" نابودی اسرائیل تا سال ۱۴۲۰ می‌کند.

خامنه‌ای و محو اسرائیل تا ۱۴۲۰

تعیین این تاریخ ظاهرا با توجه به پیش‌بینی پنج سال پیش رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای انجام شده که گفته بود تا ۲۵ سال دیگر"به فضل الهی، چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت".

طراحان طرح یاد شده برای تحقق این"فضل الهی" دو وظیفه مشخص برای پنج دولت آینده تعیین کرده‌اند که یکی از آنها"شکست حصر غزه با ارسال کالاهای اساسی از مبادی رسمی دریایی" است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در این طرح آمده است که ارسال این کمک‌ها"در مقابل وجه یا رایگان" انجام می‌شود و دولت موظف است حداکثر شش ماه پس از تصویب این طرح و قانونی شدن آن"اولین محموله، حداقل شامل کمک‌های مردمی و نهادهای خصوصی" را به غزه بفرستد.

انجام کاری که با پول و سلاح نشد؟

نمایندگان مجلس توضیح نداده‌اند که این کار چگونه زمینه‌ساز نابودی اسرائیل می‌شود، به خصوص آنکه مقام‌های ایرانی و فلسطینی بارها گفته‌اند که دست‌کم ارسال پول نقد و تجهیزات نظامی به غزه در دهه‌های قبل همواره انجام می‌شده است.

امضاء کنندگان طرح دومین وظیفه دولت برای زمینه‌سازی نابودی اسرائیل را چنین بیان می‌کنند: «پیگیری ارائه خدمات و زیرساخت‌های رفاهی – اقتصادی – امنیتی جهت حمایت از پیاده‌روی مردمی"حق بازگشت آوارگان فلسطینی" و حمایت از توسعه آن در دیگر مرزهای سرزمین اشغالی تحت عناوینی از قبیل"بازگشت به قدس"،"آزادسازی جولان"،"زیارت قدس" به صورت سالانه تا این مرزها.»

به عبارت دیگر در حالی که ده‌ها سال کمک مالی و نظامی به گروه‌های فلسطینی و حزب‌الله لبنان برای مقابله به اسرائیل به اهداف مورد نظر نرسیده اکنون قرار است با"ارسال کالاهای اساسی" به باریکه غزه و"پیاده‌روی مردمی" زمینه نابودی این کشور فراهم شود.

هزینه کردن ۱۷ میلیارد دلار در منطقه

محمدرضا نقدی، معاون عملیات سپاه پاسداران به تازگی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفته که جمهوری اسلامی در سه دهه گذشته دست‌کم ۱۷ میلیارد دلار در منطقه هزینه کرده است.

میرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران نیز در گفت‌وگویی به مناسبت سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی (۱۳ دی) گفته است که"هر آنچه از توان موشکی در غزه و لبنان می‌بینید" با حمایت جمهوری اسلامی به وجود آمده است.

محمود الزهار، عضو ارشد گروه اسلامگرای افراطی حماس هم حدود یک هفته پیش گفته بود در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد ۲۲ میلیون دلار پول نقد از قاسم سلیمانی دریافت کرده است. او می‌گوید قرار بود پول بیشتری دریافت کنند اما چون گروه اعزامی به تهران ۹ نفر بودند چمدان‌های آنها دیگر جا نداشت.

در طرح"اقدام متقابل" که دهم دی ماه اعلام وصول شده به جز تکالیف کلی دولت، برای برخی دیگر از نهادها و دستگاه‌ها هم وظایفی تعریف شده که دامنه آن بسیار گسترده است و اغلب غیرعملی به نظر می‌رسد.

سپاه پاسداران، سازمان بسیج، نیروی قدس، نیروهای مسلح، قوه قضائیه، بانک مرکزی و وزارت‌خانه‌های خارجه، کشور، اقتصاد، صنعت، بهداشت، دفاع و ... از جمله نهادهایی هستند که در طرح مجلس برای آنها وظایفی تعریف شده که از نظر نمایندگان در مسیر گرفتن انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی قرار دارند.

"پول بین‌المللی در محور مقاومت"

در یکی از بندهای این طرح آمده است: «بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی با همکاری وزارت امور خارجه موظف به پیگیری تعریف پول بین‌المللی با پشتوانه غیر اعتباری و ایجاد یک ناحیه پولی تحت سازمانی از کشورهای مختلف، با دعوت از کشورهای محور مقاومت می‌باشد.»

محور مقاومت از نظر جمهوری اسلامی شامل کشورهایی مانند یمن، سوریه، لبنان و گروه‌های فلسطینی باریکه غزه می‌شود که وضع اقتصادی همه آنها مانند ایران بسیار وخیم و بحرانی است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

طراحان طرح همچنین به نیروی قدس اجازه داده‌اند که برای افراد یا گروه‌هایی که در"برخورد با عوامل دخیل" در کشته شدن سلیمانی اقدام کنند جایزه پرداخت کند.

اعطای تابعیت جمهوری اسلامی به شبه‌نظامیان گروه‌های نیابتی و ممنوعیت واردات هرگونه کالا از آمریکا از دیگر تدابیر پیش‌بینی شده در طرح"اقدام متقابل" در برابر کشته شدن فرمانده سابق نیروی قدس است.

اینها تنها بخش کوچکی از"سنگ بزرگی" است که شماری از نمایندگان برداشته‌اند و بعید است در صورت تصویب نهایی در مجلس هم، به دلیل تعارض با قوانین دیگر و مشکل‌آفرین بودن بخش‌هایی از آن به تائید شورای نگهبان برسد.

نگاهی تصویری به فرازهایی از زندگی قاسم سلیمانی

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی پیش از کشته شدن قاسم سلیمانی در تقدیر از عملکرد او، عنوان"شهید زنده" را برایش انتخاب کرده بود و پس از مرگ در ۱۳ دی ۱۳۹۸ / ۳ ژانویه ۲۰۲۰ درجه قاسم سلیمان، فرمانده سپاه قدس را به"سپهبدی" ترفیع داد.

نگاهی تصویری به فرازهایی از زندگی قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی در سال‌های اخیر لقب‌های دیگری نیز داشت."فرمانده مرموز"،"ژنرال حاج قاسم"،"کابوس دشمن"،"ژنرال بین‌المللی" و"فرمانده سایه" تنها چند نمونه از این القاب است.

نگاهی تصویری به فرازهایی از زندگی قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی متولد ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در کرمان از زمانی شهرتش جهانی شد که حضور نیروی قدس سپاه با افزایش نقش ایران در عراق و سپس در سوریه و کشورهای دیگر خاورمیانه برای رسانه‎های خارجی مطرح شد.

نگاهی تصویری به فرازهایی از زندگی قاسم سلیمانی

هواداران قاسم سلیمانی از او با عنوان"قهرمان ملی" یاد می‌کردند که جبهه دفاع از ایران را در خارج از مرزهای کشور فرماندهی می‌کند تا ایران در آرامش به سر ببرد و مخالفان، او را مسئول بسیاری از بی‌ثباتی‌های منطقه می‌دانستند که که امنیت منطقه را به خطر انداخته است.

نگاهی تصویری به فرازهایی از زندگی قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی که تا پیش از حضور علنی در جنگ علیه داعش در عراق، از حضور در انظار عمومی پرهیز می‌کرد، نقش مهمی در تقویت توان نظامی حزب‌الله لبنان، تاثیرگذاری در جنگ افغانستان، شکل‌دهی به فضای سیاسی عراق پس از سرنگونی صدام حسین، تغییر روند جنگ داخلی سوریه و مقابله با داعش در عراق داشت.

نگاهی تصویری به فرازهایی از زندگی قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی در سال‌های ابتدای جوانی از پیمانکاران سازمان آب کرمان بود و پس از انقلاب ۱۳۵۷ و تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این نهاد پیوست. با پایان یافتن جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۷ فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله را برعهده گرفت و تا هنگام انتصاب به فرماندهی سپاه قدس، این سمت را عهده‌دار بود.

نگاهی تصویری به فرازهایی از زندگی قاسم سلیمانی

نیویورک تایمز در سپتامبر سال ۲۰۱۳ او را به عنوان"دشمنی که هم مورد تنفر و هم مورد تحسین است" توصیف کرده بود. مجله وایرد نیز او را در نخستین جایگاه فهرست"خطرناک‌ترین افراد جهان" قرار داده بود. خبرگزاری فرانسه نیز پیش از این از سلیمانی به عنوان"چهره‌ای مرموز" نام برده بود.

نگاهی تصویری به فرازهایی از زندگی قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی در ۳ ژانویه ۲۰۲۰/۱۳ دی ۱۳۹۸ در نزدیکی فرودگاه بغداد در حمله راکتی بالگردهای آمریکایی کشته شد. در این حمله ابومهدی مهندس از فرماندهان گروه شبه‌نظامی عراقی طرفدار ایران حشد شعبی، هم کشته شد. وزارت دفاع آمریکا بلافاصله پس از این حمله، اعلام کرد که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالت متحده صادر کرده ‌است.

نگاهی تصویری به فرازهایی از زندگی قاسم سلیمانی

سه روز پیش از کشته‌شدن سلیمانی و در پی حمله‌هایی که به سفارت آمریکا در بغداد انجام شده بود، دونالد ترامپ گفته بود که ایران بابت این رویداد بهایی سنگین خواهد پرداخت و تاکید کرده بود که این موضوع"هشدار نیست، تهدید است".

نگاهی تصویری به فرازهایی از زندگی قاسم سلیمانی

در پی کشته شدن قاسم سلیمانی به دست نیروهای آمریکایی در عراق هشتگ‌های مربوط به این اتفاق ترندهای جهانی شدند. هشتگ قاسم_سلیمانی به فارسی پنجمین ترند جهانی شد. بسیاری از چهره‎های اجتماعی و سیاسی مطرح در ایران با نشر عکسی یا تعریف خاطره‎ای از او از قاسم سلیمانی یاد کرده‌اند. کشته شدن قاسم سلیمانی جهان را در بهت فرو برده است و بسیاری با نگرانی پیامدهای این حادثه را دنبال می‌کنند.