طرح جمهوریخواهان در سنای آمریکا برای تحریم چین بر سر شیوع کرونا

24/02/1399 08:17 ق.ظ

طرح جمهوریخواهان در سنای آمریکا برای تحریم چین بر سر شیوع کرونا جزئیات بیشتر🔽

طراحان این طرح به دونالد ترامپ این اختیار را داده اند تا پس از ۶۰ روز و در صورت عدم تحقق خواسته های مطرح شده تحریم هایی را علیه پکن وضع کند.درخواست گروهی از جمهوریخواهان: نفوذ چین در دانشگاه‌های آمریکا بررسی شودمصادره اموال، ممنوعیت ورود اشخاص و لغو ویزاهای ورود به آمریکا از جمله این تحریم ها خواهد بود. دولت ایالات متحده همچنین این اختیار را خواهد داشت تا دسترسی شرکت ها و بانک های چینی به بازار آمریکا را محدود کند.

درخواست گروهی از جمهوریخواهان: نفوذ چین در دانشگاه‌های آمریکا بررسی شود مصادره اموال، ممنوعیت ورود اشخاص و لغو ویزاهای ورود به آمریکا از جمله این تحریم ها خواهد بود. دولت ایالات متحده همچنین این اختیار را خواهد داشت تا دسترسی شرکت ها و بانک های چینی به بازار آمریکا را محدود کند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

چین باید منزوی بشه چین باید مجازات بشود. آخرش دیدید کرونا به نفع کی و ضرر کی شد، پس همچنان نظریه ساختگی بودن کرونا توسط آمریکا مطرح هست، بهانه‌ای کثیف برای از میان برداشتن بزرگترین رقیب تحریم تناهی امریکا رو چین اثر تاثیر گذار نداره ... این هیولا کثافت اون چین دهه ۷۰ تا ۲۰۰۰ نیس دیگه ...

کاهش ۳.۵درصدی بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران/ احتمال اجرای طرح ترافیک از ۲۹اردیبهشتدکتر زالی: آمار مراجعه مبتلایان به بیمارستان در تهران با شیب ملایمی در حال کاهش است و مجموع بستری‌های جدید ۳.۵٪ کم شده ترددها در سطح شهر به ویژه در محدوده مرکز شهر ۱۶۷٪ بیشتر شده احتمالا بعد از شب‌های قدر طرح ترافیک اجرا خواهد شد

زندان و محرومیت از شغل؛ سهم وکلا از عدالت در دستگاه قضایی

نگرانی از شیوع کرونا در کاخ سفید؛ کارکنان بخش اداری باید از ماسک استفاده کنندرئیس جمهوری ۷۳ ساله آمریکا پیش از این گفته بود که از ماسک استفاده نخواهد کرد. او تاکید کرده بود که نمی تواند تصور کند که هنگام دیدار با «روسای جمهور، نخست وزیران، پادشاهان، ملکه ها و دیکتاتورها» از ماسک استفاده کند.

طرح ویژه ترکیه برای نجات صنعت بحران‌زده گردشگری در دوران شیوع کرونابه گفته وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه اجرای این طرح سبب می‌شود که سفرهای گردشگری از بخش حمل و نقل و عبور از مرز گرفته تا بهداشت پرسنل و کلیه خدمات مسافرتی با اقدامات پیشگیرانه و تدابیر ویژه بهداشتی و درمانی همراه شود.

عدم بازگشایی مدارس استثنایی و شبانه روزی/ الزام استفاده از ماسک و دستکش در مدرسهمدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به بازگشایی مدارس از 27 اردیبهشت ماه، دانش آموزان و معلمانی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای هستند را مجاز به حضور در مدرسه ندانست و گفت: مدارس استثنایی، مدارس شبانه روزی و پیش دبستانی‌ها مستثنی هستند و فعلا باز نخواهند شد.

شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا از 63 هزار نفر گذشت

طراحان این طرح به دونالد ترامپ این اختیار را داده اند تا پس از ۶۰ روز و در صورت عدم تحقق خواسته های مطرح شده تحریم هایی را علیه پکن وضع کند.

درخواست گروهی از جمهوریخواهان: نفوذ چین در دانشگاه‌های آمریکا بررسی شود

مصادره اموال، ممنوعیت ورود اشخاص و لغو ویزاهای ورود به آمریکا از جمله این تحریم ها خواهد بود. دولت ایالات متحده همچنین این اختیار را خواهد داشت تا دسترسی شرکت ها و بانک های چینی به بازار آمریکا را محدود کند.

لیدنسی گراهم، سناتور بانفوذ و نزدیک به دونالد ترامپ نیز از جمله طراحان «قانون پاسخگویی برای کووید ۱۹» علیه چین است. رئیس جمهوری آمریکا و مایک پمپئو، وزیر خارجه این کشور از آزمایشگاه ویروس شناسی شهر ووهان در چین به عنوان منشاء احتمالی شیوع ویروس جدید کرونا یاد کرده اند.