طرح سناتورهای آمریکایی برای توقف کامل غنی‌سازی در ایران

22/11/1400 11:33:00 ب.ظ

دو سناتور آمریکایی طرحی را به سنای این کشور ارایه کرده‌اند که مطابق آن، لغو تحریم‌های ایران، تنها در صورتی قابل انجام است که این کشور کاملا از غنی‌سازی اورانیوم دست بردارد. اخبار_ایران

روز جمعه ۲۲ بهمن ۱۴۰۰، همزمان با برگزاری نشست‌های سه کارگروه اصلی در وین برای به نتیجه رساندن...

روز جمعه ۲۲ بهمن ۱۴۰۰، همزمان با برگزاری نشست‌های سه کارگروه اصلی در وین برای به نتیجه رساندن مذاکرات برجام، سناتور «باب منندز» از حزب دموکرات و «لیندسی گراهام»، سناتور ارشد جمهوری‌خواه، در طرح خود خواهان ساخت یک «بانک سوخت هسته‌ای» توسط آمریکا در خاورمیانه شده‌اند که همه کشورهای این منطقه بتوانند سوخت مورد نیاز خود را از آن تهیه کنند.

آن‌ها در این طرح، مشخص کرده‌اند که برای رفع تحریم‌های «اصلی» علیه ایران، مقامات جمهوری اسلامی هم سوخت خود را از بانک سوخت خاورمیانه تهیه خواهند کرد و دیگر نیازی به غنی‌سازی اورانیوم نخواهند داشت. این دو سناتور در طرح خود همچنین عنوان کرده‌اند که تصویب و اجرای طرح آن‌ها، از گسترش سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه جلوگیری خواهد کرد.

همچنین در طرحی که این دو سناتور ارائه کرده‌اند، به تجربه موفق بانک سوخت هسته‌ای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال ۲۰۱۹ در قزاقستان اشاره شده و خواهان گسترش این طرح یا اجرای طرحی جدید و مشابه آن برای منطقه خاورمیانه شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

پای صحبت‌های مدیرعامل هنرمندان پیشکسوت و درد دل‌های رضا بابک- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کاندیدای فرماندهی سنتکام: ایران بزرگترین تهدید امنیتی برای آمریکا در خاورمیانه استمایکل اریک کوریلا، ژنرال سه‌ستاره ارتش که کاندیدای اتخاذ فرماندهی ستاد کل نیروهای مسلح ایالات متحده «سنتکام» است، می‌گوید به‌رغم افزایش تهدیدهای روسیه و نه فقط خاورمیانه.بلکه در تمام دنیا و پدرتونو در میاریم

وزارت خارجه آمریکا حمله حوثی‌های یمن به فرودگاه ابها در عربستان سعودی را محکوم کردسخنگوی وزارت خارجه آمریکا حمله اخیر شورشیان حوثی مورد حمایت حکومت ایران به عربستان سعودی را محکوم کرد و گفت، همانطور که رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با پادشاه سعودی تاکید کرد، ما متعهدیم به عربستان برای دفاع از خودش کمک کنیم. ند پرایس با صدور بیانیه‌ای که روز پنجشنبه ۲۱ بهمن منتشر شد گفت:... آمریکا باید هم از تروریست های هم پیمان خود دفاع کند مرحبا و آفرین به غیور مردان یمنی که با دستان خالی عربستان چلغوز تا دندان مسلح شده توسط آمریکا و اسرائیل و اروپا را سر جایش نشانده است زنده باد ایران عزیز. زنده باد جمهوری اسلامی ایران. ۲۲بهمن ماه روز پیروزی انقلاب اسلامی و خفت و شکست استکبار جهانی مبارک باد خسته نباشید... کمر درد نگیره هی بیانیه و محکوم میکنیم و .... !!

ثبت رکورد جدید در حجم تجارت میان ترکیه و آمریکاحجم تجارت دوجانبه ترکیه و آمریکا در سال گذشته به رکورد 28 میلیارد دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا نیمی از سپرده‌های بانک مرکزی افغانستان در ایالات متحده را به قربانیان ۱۱ سپتامبر می‌پردازدرئيس جمهوری آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی، ۳ و نیم میلیارد دلار از پول‌های مسدود شده دولت افغانستان در ایالات متحده را به بازماندگان حادثه ۱۱ سپتامبر می‌پردازد. این در حالی است که سازمان‌های بین المللی نسبت به خطر قحطی در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند. عربستان زده پولشو از افغانستان میگیرن لعنت به امریکا و طرفدارانش It is the money that individual Afghans has deposited in personal accounts and then the Central Bank of Afghanistan has deposited in US banks for sake of earning interests. Now Biden is taking the Afghan individuals money, which will put all Afghans in worse situation,don't steal

نیروی دریای آمریکا به منطقه مسئولیت ناوگان ششم آمریکا در اروپا 4 فروند ناوشکن اعزام می‌کندنیروی_دریای_آمریکا به منطقه مسئولیت ناوگان ششم آمریکا در اروپا 4 فروند ناوشکن اعزام می‌کند آمریکا به‌دلیل تشدید بحران میان اوکراین و روسیه، به لهستان 3000 سرباز اضافی اعزام می‌کند.

آمریکا: روسیه نیروی بیشتری در مرزهای اوکراین مستقر کرده استآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه گفت روسیه نیروهای بیشتری در مرز اوکراین مستقر کرده و حمله به این کشور ممکن است در هر زمانی و احتمالا قبل از پایان المپیک زمستانی روی دهد. اگر ترامپ پیروز انتخابات میشد چین وروسیه جرات این اسلام💩💩💩💩💩خوری هارا داشتند؟؟؟