طرح گشایش اقتصادی دولت و اعتراض مجلس به نقش تماشاچی نمایندگان

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وعده گشایش_اقتصادی حسن_روحانی که قرار است دوشنبه۲۰مرداد در جلسه شورای_عالی_هماهنگی_اقتصادی_سران_قوا به تصویب برسد، نمایندگان مجلس را دلواپس جایگاه ازدست‌رفته مجلس_شورای_اسلامی کرده است. بخوانید 👇 اخبار_ایران طرح_گشایش_اقتصادی_دولت مجلس_یازدهم

وعده گشایش اقتصادی «حسن روحانی»، رییس‌جمهور که قرار است فردا دوشنبه ۲۰ مرداد در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به تصویب برسد، نمایندگان مجلس را دلواپس جایگاه ازدست‌رفته مجلس شورای اسلامی کرده است، نهادی که طبق قانون اساسی تنها نهاد قانون‌گذار کشور است ولی به ابتکار رهبر ایران اختیاراتش به شوراها و نهادها همچون شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تفویض شده است.

به گفته زنگنه، در شرایط کنونی عملا و تلویحا پذیرفته‌ایم که بسیاری از اختیارات مجلس به سران قوا تنفیذ شود و مجلس در خصوص مسایل اساسی جامعه عملا کنار گذاشته شده است. هنوز جزییات و ماهیت این طرح روشن نیست اما برخلاف حسن روحانی که نظرات سران قوا را در خصوص این طرح به هم نزدیک دانست، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی به نمایندگان اطلاع داد که اختلاف‌نظرهایی در خصوص این طرح وجود دارد. او گفت: «در این زمینه اختلاف‌نظرات کارشناسی وجود دارد و هنوز هیچ طرحی قطعی نشده است لذا باید صبر کرد و اجازه داد این بحث‌ها در فضای کارشناسی بررسی شده و به نتیجه نهایی برسد.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاسخ قالیباف درباره راه «گشایش اقتصادی» در زندگی مردمرییس مجلس شورای اسلامی با بیان این روزها درباره گشایش اقتصادی در جامعه سوالاتی مطرح است، گفت: ما تحقق آینده‌ ای خوب را از مسیری سخت ممکن می‌دانیم ولی همانطور که قبلا هم تصریح کردم نباید توقع حل مشکلات را در هفته و ماه داشت بلکه اثر اقدامات در «فصل های پیش رو» دیده خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هاشمی: حمل‌ونقل عمومی پایتخت با لغو طرح ترافیک شلوغ‌تر شدحمل‌ونقل عمومی پایتخت با لغو طرح ترافیک شلوغ‌تر شد | رئیس شورای شهر : مسئولان اصرار داشتند که با لغو طرح، حمل‌ونقل عمومی خلوت می‌شود و قرار شد طرح ترافیک برای مدتی و به صورت آزمایشی تعلیق شود اما آمارها نشان می‌دهد حمل و نقل عمومی شلوغ‌تر هم شده است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

حریری: معیشت مردم جای طرح معما و پازل نیست!رییس اتاق بازرگانی ایران و چین در مورد انتشار مطالبی در شبکه های اجتماعی مبنی بر در راه بودن یک اتفاق مهم اقتصادی برای ایران می‌گوید گمانه زنی‌ها درباره گشایش اقتصادی اگر به اتفاقی بزرگ ختم نشود، نتیجه ای جز عصبانی‌تر کردن جامعه که در ماه‌های اخیر فشارهای اقتصادی جدی را تحمل کرده نخواهد داشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روسیه طرح تازه‌ای‌ از فضاپیمای بالدارِ شوروی سابق را جایگزین سویوز می‌کندرئیس سازمان فضایی روسیه: «باید سفینه‌ای با ویژگی‌های کاملاً متفاوت بسازیم، چیزی شبیه سفینهٔ بوران که بتواند روی باند فرود بیاید.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تجمع هزاران لبنانی معترض در خیابان‌های بیروت؛ ماموران از گاز اشک‌آور استفاده کردنددر پی فراخوان گروهی از فعالان مدنی لبنان برای برگزاری تجمعی خیابانی در اعتراض به «ناکارامدی و فساد مسولان دولت»،هزاران نفر در حوالی میدان «‌شهدا» در بیروت تجمع کردند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

انفجار بیروت؛ وزیر اطلاع‌رسانی لبنان استعفا کرد - BBC News فارسیمنال عبدالصمد نجد اولین وزیر کابینه دولت لبنان است که در اعتراض به شیوه مدیریت انفجار مرگبار بیروت از دولت کنار می‌رود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »