طرح بایدن برای ملاحظات حقوق بشری بیشتر در صادرات تسلیحات | DW | 05.08.2021

05/08/2021 08:58:00 ب.ظ

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد سیاست صادرات تسلیحاتی کشورش را با تکیه بر ملاحظات حقوق بشری مورد بازبینی قرار دهد. این رویکرد برخلاف سیاست ترامپ است که منافع اقتصادی کنسرن‌های تسلیحاتی را در اولویت می‌دانست.

صادرات تسلیحات آمریکا

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد سیاست صادرات تسلیحاتی کشورش را با تکیه بر ملاحظات حقوق بشری مورد بازبینی قرار دهد. این رویکرد برخلاف سیاست ترامپ است که منافع اقتصادی کنسرن‌های تسلیحاتی را در اولویت می‌دانست.

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد سیاست صادرات تسلیحاتی کشورش را با تکیه بر ملاحظات حقوق بشری مورد بازبینی قرار دهد. این رویکرد برخلاف سیاست ترامپ است که منافع اقتصادی کنسرن‌های تسلیحاتی را در اولویت می‌دانست.

دولت بایدن حدود دو هفته پیش گروه کوچکی از دستیاران کنگره را از این طرح مطلع ساخت. یک کارمند امور اداری و یک دستیار کنگره که در این گروه شرکت داشته‌اند گفته‌اند با آنها این خواست وزارت خارجه آمریکا در میان گذاشته شده که موارد فروش تسلیحات مورد بازبینی"همه‌جانبه‌تر" با توجه به ملاحظات حقوق بشری صورت گیرد.

این دو منبع می‌گویند، جزئیات این طرح باید هنوز تکمیل شود و متن تکمیل شده آن به وزارت دفاع که حمایت بیشتری از صادرات تسلیحات می‌کند، ارسال خواهد شد. پنتاگون به طور سنتی از رساندن تسلیحات به هم‌پیمانان آمریکا حمایت می‌کند، تا نیروهای نظامی ایالات متحده بتوانند فراسوی اقیانوس بر توان نظامی این کشورها تکیه کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

👌👌👌 The Islamic Republic of Iran is a great danger to peace, security, happiness and humanity for all people world RaisiTerrorist No2IR In summer of 1988 RaisiTerrorist sent 1000s of people to saluter, yet he’s the newly (s)elected president of the Islamic regime. And sadly, the officials like enriquemora_ attending Raisi’s inauguration. Where The World Is Going? EUparliament SPDEuropa EU_Commission

SanctionPakistan FATFblacklistpakistan SanctionPakistan FATFblacklistpakistan SanctionPakistan FATFblacklistpakistan SanctionPakistan FATFblacklistpakistan SanctionPakistan FATFblacklistpakistan SanctionPakistan FATFblacklistpakistan

انتقاد بایدن از سیاست فرمانداران تگزاس و فلوریدا علیه کرونا | DW | 04.08.2021یک سوم همه موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا و به‌ویژه سویه دلتا در آمریکا به دو ایالت تگزاس و فلوریدا مربوط می‌شود. اکنون جو بایدن از سیاست فرمانداران جمهوریخواه این دو ایالت در مقابله با کرونا به شدت انتقاد کرده است.

انتقاد نرگس محمدی به خارجی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حضور در مراسم تحلیف رئیسی

تحلیف رئیسی؛ تدابیر امنیتی کم‌سابقه‌‌‌ در تهران | DW | 05.08.2021ادارات، بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی تعطیل شده‌اند و از صبح زود ماموران مسلح در میادین به چشم می‌خورند. نرگس محمدی در نامه‌ای به نماینده اروپا سرکوب مردم در خیابان‌ها و مرگ خاموش بیماران کرونا در خانه‌ها را یادآور شد. در کره شمالی کیم جون اون هست، در ج اسلامی که کپی کرده کی جون اونو گرفت! یعنی ابی قاتل رئیسی باید سخت مجازات شود.

شرط سفر به آمریکا: واکسیناسیون کامل در برابر ویروس کرونا | DW | 05.08.2021اتحادیه اروپا محدودیت سفر برای شهروندان آمریکایی را لغو کرده است. حال آنکه مرزهای آمریکا همچنان بسته است. اکنون گفته می‌شود آمریکا مجوز سفر به آن کشور را به واکسیناسیون کامل کرونا منوط کرده است. سیاستی که هنوز اجرایی نشده است.

آزار جنسی زنان؛ بایدن خواستار استعفای فرماندار نیویورک شد | DW | 04.08.2021جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از آندره کومو فرماندار ایالت نیویورک خواست به دلیل آزار جنسی زنان استعفا دهد. بایدن و کومو هر دو دمکرات هستند. فرماندار نیویورک اتهامات مربوط به آزار جنسی علیه زنان را رد کرده است. یه مشت بیمار جنسی دور هم حزب تشکیل دادن اسمش رو هم گذاشتن دموکرات یک چیزی هم به رئیسی میگفتی که قاتل چند هزار نفر هست

به گزارش خبرگزاری رویترز، دو دستیار معاون وزارت خارجه آمریکا قرار است روز جمعه ۶ اوت (۱۵ مرداد) درباره طرح فروش و انتقال سلاح‌های متعارف به کنگره گزارش دهند.جو بایدن یک سوم همه موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به دو ایالت تگزاس و فلوریدا مربوط می‌شود.«نرگس محمدی»، فعال برجسته حقوق بشر در نامه‌ای خطاب به «انریکه مورا»، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا از حضور او در تهران برای مراسم تحلیف ریاست جمهوری «ابراهیم رئيسی» به شدت انتقاد کرد.تمام ادارات، نهادهای عمومی، بانک‌ها، موسسات و شرکت‌های خصوصی برای"سهولت تردد و روان‌سازی ترافیک" در حین مراسم تحلیف تعطیل شده‌اند.

دولت بایدن حدود دو هفته پیش گروه کوچکی از دستیاران کنگره را از این طرح مطلع ساخت. یک کارمند امور اداری و یک دستیار کنگره که در این گروه شرکت داشته‌اند گفته‌اند با آنها این خواست وزارت خارجه آمریکا در میان گذاشته شده که موارد فروش تسلیحات مورد بازبینی"همه‌جانبه‌تر" با توجه به ملاحظات حقوق بشری صورت گیرد.» شیوع سویه دلتای ویروس کرونا در آمریکا به گونه‌ای شتابان در حال گسترش است. این دو منبع می‌گویند، جزئیات این طرح باید هنوز تکمیل شود و متن تکمیل شده آن به وزارت دفاع که حمایت بیشتری از صادرات تسلیحات می‌کند، ارسال خواهد شد. نرگس محمدی در نامه‌ای خطاب به انریکه مورا، ضمن یادآوری کشتار و زندانی کردن کودکان و نوجوانان معترض خوزستانی، کشتار آبان ۱۳۹۸ و وضعیت زندانیان نوشته است: « می‌خواهم از مرگ هزاران هزار زن و مرد و پزشک و کادر درمان بگویم که به دلیل عدم واکسیناسیون رایج در سراسر جهان، در خانه‌ها و بیمارستان‌ها، غریبانه و بی‌پناه جان می‌دهند. پنتاگون به طور سنتی از رساندن تسلیحات به هم‌پیمانان آمریکا حمایت می‌کند، تا نیروهای نظامی ایالات متحده بتوانند فراسوی اقیانوس بر توان نظامی این کشورها تکیه کند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید در ایالت‌هایی که میزان تزریق واکسن کرونا نازل‌تر از سایر ایالت‌ها است، موارد ابتلا به این ویروس بیشتر است. یک مشاور کنگره که در تنظیم گزارش در این باره مشارکت داشته است، می‌گوید از نظر او هر گونه تغییر سیاست در این زمینه، بیشترین تأثیر را بر فروش سلاح‌های سبک‌تر مانند سلاح‌های تهاجمی و تجهیزات مراقبتی خواهد گذارد؛ سلاح‌هایی که از سوی پلیس و یا نیروهای شبه‌نظامی علیه مردم خودشان به کار گرفته می‌شوند. این مراسم در صحن علنی مجلس، با تدابیر امنیتی بی‌سابقه، تعطیلی تهران، تعلیق چند ساعته پروازها و مسدود کردن خیابان‌های منتهی به محل مراسم همراه شده است.

یک مقام ارشد امور اداری دولت تأیید کرد که طرح سیاست جدید صادرات تسلیحات به آمریکا کمک خواهد کرد تا همکاری‌های راهبردی جدیدی شکل گیرند که ارزش‌ها و منافع ایالات متحده را بهتر بازتاب می‌دهند. بایدن خطاب به آن‌ها گفته است: «اگر شما حاضر به کمک کردن به مردم نیستید، دست‌کم راه را برای کسانی که مایلند در این راستا اقدام کنند، باز کنید.» متن کامل نامه را در زیر می‌خوانید: مسوول محترم سیاست خارجی اتحادیه اروپا جناب آقای انریک مورا با سلام و احترام؛ طبق اخبار منتشر شده در رسانه‌ها، حضرت‌عالی برای شرکت در مراسم تحلیف آقای رئیسی به عنوان ریاست جمهوری نظام جمهوری اسلامی ایران، روز ۱۴ مرداد در مجلس شورای اسلامی حضور خواهید داشت. شرکت‌های تجهیزات دفاعی و فعالان حقوق مدنی قرار است این گونه مقررات را مورد بررسی قرار دهند، زیرا منافع اقتصادی صادرکنندگانی مانند لاکهید مارتین و ریلتئون تکنولوجیز ناقض تعهدات دولت با حقوق بشر است. در همین زمینه: . در مدارس این دو ایالت الزام به رعایت ماسک وجود ندارد.