صادرات تسلیحات آمریکا

صادرات تسلیحات آمریکا

طرح بایدن برای ملاحظات حقوق بشری بیشتر در صادرات تسلیحات | DW | 05.08.2021

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد سیاست صادرات تسلیحاتی کشورش را با تکیه بر ملاحظات حقوق بشری مورد بازبینی قرار دهد. این رویکرد برخلاف سیاست ترامپ است که منافع اقتصادی کنسرن‌های تسلیحاتی را در اولویت می‌دانست.

05/08/2021 08:58:00 ب.ظ

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد سیاست صادرات تسلیحاتی کشورش را با تکیه بر ملاحظات حقوق بشری مورد بازبینی قرار دهد. این رویکرد برخلاف سیاست ترامپ است که منافع اقتصادی کنسرن‌های تسلیحاتی را در اولویت می‌دانست.

دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا قصد دارد سیاست صادرات تسلیحاتی کشورش را با تکیه بر ملاحظات حقوق بشری مورد بازبینی قرار دهد. این رویکرد برخلاف سیاست ترامپ است که منافع اقتصادی کنسرن‌های تسلیحاتی را در اولویت می‌دانست.

دولت بایدن حدود دو هفته پیش گروه کوچکی از دستیاران کنگره را از این طرح مطلع ساخت. یک کارمند امور اداری و یک دستیار کنگره که در این گروه شرکت داشته‌اند گفته‌اند با آنها این خواست وزارت خارجه آمریکا در میان گذاشته شده که موارد فروش تسلیحات مورد بازبینی"همه‌جانبه‌تر" با توجه به ملاحظات حقوق بشری صورت گیرد.

اعدام در ملاعام در هرات؛ تقلید امارت اسلامی از نظام ولایی ‌مردم آمل سوگوار رحلت علامه حسن‌زاده / تجمع مردم در مقابل بیمارستان امام رضا(ع) ‌ + فیلم- اخبار مازندران - اخبار استانها تسنیم | Tasnim احمد مسعود: نظامی که نماینده بخشی از جامعه افغانستان باشد شکست می‌خورد | DW | 25.09.2021

این دو منبع می‌گویند، جزئیات این طرح باید هنوز تکمیل شود و متن تکمیل شده آن به وزارت دفاع که حمایت بیشتری از صادرات تسلیحات می‌کند، ارسال خواهد شد. پنتاگون به طور سنتی از رساندن تسلیحات به هم‌پیمانان آمریکا حمایت می‌کند، تا نیروهای نظامی ایالات متحده بتوانند فراسوی اقیانوس بر توان نظامی این کشورها تکیه کند.

یک مشاور کنگره که در تنظیم گزارش در این باره مشارکت داشته است، می‌گوید از نظر او هر گونه تغییر سیاست در این زمینه، بیشترین تأثیر را بر فروش سلاح‌های سبک‌تر مانند سلاح‌های تهاجمی و تجهیزات مراقبتی خواهد گذارد؛ سلاح‌هایی که از سوی پلیس و یا نیروهای شبه‌نظامی علیه مردم خودشان به کار گرفته می‌شوند. headtopics.com

یک مقام ارشد امور اداری دولت تأیید کرد که طرح سیاست جدید صادرات تسلیحات به آمریکا کمک خواهد کرد تا همکاری‌های راهبردی جدیدی شکل گیرند که ارزش‌ها و منافع ایالات متحده را بهتر بازتاب می‌دهند.شرکت‌های تجهیزات دفاعی و فعالان حقوق مدنی قرار است این گونه مقررات را مورد بررسی قرار دهند، زیرا منافع اقتصادی صادرکنندگانی مانند لاکهید مارتین و ریلتئون تکنولوجیز ناقض تعهدات دولت با حقوق بشر است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

چشم‌انداز: مقصر مرگ مشکوک شاهین ناصری، شاهد شکنجه نوید افکاری چه کسی است؟

پس از دو روز از انتشار گزارش‌ها درباره جان باختن شاهین ناصری در زندان سازمان زندان‌ها مرگ او را تایید کرد. از جزییات مرگ او که شاهد شکنجه نوید افکاری بود چه ...

👌👌👌 The Islamic Republic of Iran is a great danger to peace, security, happiness and humanity for all people world RaisiTerrorist No2IR In summer of 1988 RaisiTerrorist sent 1000s of people to saluter, yet he’s the newly (s)elected president of the Islamic regime. And sadly, the officials like enriquemora_ attending Raisi’s inauguration. Where The World Is Going? EUparliament SPDEuropa EU_Commission

SanctionPakistan FATFblacklistpakistan SanctionPakistan FATFblacklistpakistan SanctionPakistan FATFblacklistpakistan SanctionPakistan FATFblacklistpakistan SanctionPakistan FATFblacklistpakistan SanctionPakistan FATFblacklistpakistan

انتقاد بایدن از سیاست فرمانداران تگزاس و فلوریدا علیه کرونا | DW | 04.08.2021یک سوم همه موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا و به‌ویژه سویه دلتا در آمریکا به دو ایالت تگزاس و فلوریدا مربوط می‌شود. اکنون جو بایدن از سیاست فرمانداران جمهوریخواه این دو ایالت در مقابله با کرونا به شدت انتقاد کرده است.

انتقاد نرگس محمدی به خارجی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حضور در مراسم تحلیف رئیسی

تحلیف رئیسی؛ تدابیر امنیتی کم‌سابقه‌‌‌ در تهران | DW | 05.08.2021ادارات، بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی تعطیل شده‌اند و از صبح زود ماموران مسلح در میادین به چشم می‌خورند. نرگس محمدی در نامه‌ای به نماینده اروپا سرکوب مردم در خیابان‌ها و مرگ خاموش بیماران کرونا در خانه‌ها را یادآور شد. در کره شمالی کیم جون اون هست، در ج اسلامی که کپی کرده کی جون اونو گرفت! یعنی ابی قاتل رئیسی باید سخت مجازات شود.

شرط سفر به آمریکا: واکسیناسیون کامل در برابر ویروس کرونا | DW | 05.08.2021اتحادیه اروپا محدودیت سفر برای شهروندان آمریکایی را لغو کرده است. حال آنکه مرزهای آمریکا همچنان بسته است. اکنون گفته می‌شود آمریکا مجوز سفر به آن کشور را به واکسیناسیون کامل کرونا منوط کرده است. سیاستی که هنوز اجرایی نشده است.

آزار جنسی زنان؛ بایدن خواستار استعفای فرماندار نیویورک شد | DW | 04.08.2021جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از آندره کومو فرماندار ایالت نیویورک خواست به دلیل آزار جنسی زنان استعفا دهد. بایدن و کومو هر دو دمکرات هستند. فرماندار نیویورک اتهامات مربوط به آزار جنسی علیه زنان را رد کرده است. یه مشت بیمار جنسی دور هم حزب تشکیل دادن اسمش رو هم گذاشتن دموکرات یک چیزی هم به رئیسی میگفتی که قاتل چند هزار نفر هست