طرح استیضاح دونالد ترامپ به مجلس سنای آمریکا ارسال شد | DW | 16.01.2020

16/01/2020 03:46:00 ب.ظ

مجلس نمایندگان آمریکا موارد ناظر بر استیضاح ترامپ را برای تصمیم‌گیری نهایی به مجلس سنا تحویل داده است. مجلس سنای برای بررسی موارد مندرج در طرح استیضاح ترامپ تشکیل جلسه می‌دهد. احتمال تصویب استیضاح ناچیز ارزیابی می‌شود.

ترامپ, نانسی پلوسی

مجلس نمایندگان آمریکا موارد ناظر بر استیضاح ترامپ را برای تصمیم‌گیری نهایی به مجلس سنا تحویل داده است. مجلس سنای برای بررسی موارد مندرج در طرح استیضاح ترامپ تشکیل جلسه می‌دهد. احتمال تصویب استیضاح ناچیز ارزیابی می‌شود.

مجلس نمایندگان آمریکا موارد ناظر بر استیضاح ترامپ را برای تصمیم‌گیری نهایی به مجلس سنا تحویل داده است. مجلس سنای برای بررسی موارد مندرج در طرح استیضاح ترامپ تشکیل جلسه می‌دهد. احتمال تصویب استیضاح ناچیز ارزیابی می‌شود.

مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آرا قطعنامه ناظر بر استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را تصویب کرده و برای بررسی نهایی به مجلس سنا ارسال کرده است. قرار است نخستین جلسه مجلس سنا در ارتباط با این قطعنامه روز پنجشنبه ۲۶ دی (۱۶ ژانویه) برگزار شود.سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز پنجشنبه ۱۶ ژانویه با انتشار گزارشی از واشنگتن به موضوع ارائه قطعنامه استیضاح ترامپ به مجلس سنا پرداخته است.

قطعنامه ناظر بر استیضاح دونالد ترامپ با ۲۲۸ رای موافق در برابر ۱۹۳ رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید.بررسی موارد"تخلف" ترامپ که در این قطعنامه بازتاب یافته توسط گروهی از نمایندگان به ریاست آدام شیف، رئیس کارگروه اطلاعاتی مجلس نمایندگان هدایت می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

استیضاح ترامپ یه چیز علکیه واسه سر کار گذاشتن بقیه.به نظر من که ترامپ بازم رییس جمهور میشه و فشارو رو ایران نگه میداره.ایران باید یه راهکارای دیگه ای واسه حفظ خودش پیدا بکنه.مگر اینکه ترامپ خیلی کم رای بیاره که بعیده. نانسی پلوسی چندششششش پلوسي بدون شك زير خواب آخوندها بوده ! من نمیدونم چرا اینقدر از از پلوسی متتفر هستم

مجلس نمایندگان آمریکا با ارجاع بندهای استیضاح ترامپ به سنا موافقت کردمجلس نمایندگان آمریکا با ارجاع لیست اتهام دونالد ترامپ به سنا موافقت کرد یک مقام آمریکایی تاکید کرد که محاکمه ترامپ ترجیحا بیش از دو هفته طول نخواهد کشید آیا میدانستید که اکثریت بیشتر مجلس سنا متشکل از جمهوری خواهان است و ج.ا باید خواب این را ببیند که ترامپ برکنار شود؟

ارسال بندهای استیضاح ترامپ به مجلس سنای آمریکا تصویب شد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimارسال بندهای استیضاح_ ترامپ به مجلس سنای آمریکا تصویب شد مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه با ٢٢٨ رأی موافق در برابر ١٩٣ رأی مخالف، ارسال بندهای استیضاح دونالد ترامپ به مجلس سنا را تصویب کرد خدا حافظ ترامپ بای بای هورااا وزارت دفاع حمایتم کنه حاضرم تا خود اتاق این حرومزاده ترامپ برم و ترورش کنم رو میخام بگم ترامپِ بیشرف میبینم ب بیشرف ها توهین میشه

مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال طرح استیضاح دونالد ترامپ به سنا موافقت کردقرار است مجلس نمایندگان روز چهارشنبه قطعنامه‌ای را به رای بگذارد تا در چهارچوب آن نمایندگان موافقت رسمی خود را با ارسال طرح دو ماده‌ای استیضاح آقای ترامپ به سنا اعلام و بودجه لازم برای اجرایی کردن این استیضاح را تصویب کنند. دمش گرم. این عجوزه با شکست مفتضحانه ای که نهایتأ از سنا در زمینه استیضاح ترامپ میخورد ان شاالله دنیای سیاست را به قصد دنیای باقی ترک کند DemsAffairWithAyatollahs

بندهای استیضاح ترامپ در مجلس سنامجلس نمایندگان آمریکا بندهای استیضاح ترامپ را تحویل سنا داد نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: سوءاستفاده از قدرت و ایجاد مانع بر سر راه نمایندگان کنگره از دلایل مطرح شدن استیضاح رئیس جمهور بوده که تقدیم مجلس سنا شد. قراره بعدش بیاد ایران صیغه ی آغا بشه

اگر در رد صلاحیت‌ها تجدیدنظر نشود، مجلس آینده از افراد حر و آزاده خالی می‌شود🔻علی مطهری، عضو فراکسیون امید مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:اگر در رد_صلاحیت‌ها تجدیدنظر نشود، مجلس آینده از افراد حر و آزاده خالی می‌شود/با توجه به رد صلاحیت‌ها این شبهه به وجود می‌آید که انتخابات مهندسی می‌شود این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم👇 نامزدهایی که پیش از رای ملت ایران باید به تایید حکومت برسند هیچ زمان آزاده و حر نبوده اند یعنی انتخابات بدونه‌مهندسی داریم دراین۴۰سال؟؟!! شرکت درانتخابات موجب بسط فسادوظلم دستگاه حاکمه است،چپ وراست و اصلاح طلب واصولگرا همگی دلال ظلم هستند نفی انتخابات بهترین روش اعتراض و کم خرج ترین راه است.آب به آسیاب ظالمان نریزید نگذارید شما را فریب دهند.به فکر سعادت ایران باشید در رفراندم جمهوری اسلامی شرکت نکنید فریب نخورید

وام ازدواج 50 میلیون تومان شد/ مجلس پیشنهاد دولت را رد کرد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimوام_ازدواج ۵۰ میلیون تومان شد/ مجلس پیشنهاد دولت را رد کرد درحالی که وام ازدواج در لایحه بودجه از سوی دولت بدون تغییر و ۳۰ میلیون تومان تعیین شده بود، عصر امروز کمیسیون تلفیق با افزایش وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان موافقت کرده است کی داده،کی گرفته ،از اون حرف هاست کار نیست اصلا کن 200میلیون بازپرداختش چکار کنه جووون اخه. ضامناشوووووو یا پیغمبر میلیاردی هم بدن وقتی کار نیست و حقوق ها کفایت نمیکنه چطور باز پرداختش بکنه اخه چرا همه کار بی فکر انجام میشه اول پِی رو درست کنین

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رای‌گیری بر سر قطعنامه استیضاح دونالد ترامپ مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آرا قطعنامه ناظر بر استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را تصویب کرده و برای بررسی نهایی به مجلس سنا ارسال کرده است.به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، مجلس نمایندگان آمریکا با ارجاع بندهای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به مجلس سنا موافقت کرد که مقدمه‌ای برای فرایند استیضاح ترامپ خواهد بود.خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه با 228 رأی موافق در برابر 193 رأی مخالف، ارسال بندهای استیضاح دونالد ترامپ به مجلس سنا را تصویب کرد.Aa مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه با ارسال طرح دو ماده‌ای استیضاح دونالد ترامپ به سنای این کشور موافقت کرد.

قرار است نخستین جلسه مجلس سنا در ارتباط با این قطعنامه روز پنجشنبه ۲۶ دی (۱۶ ژانویه) برگزار شود. سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز پنجشنبه ۱۶ ژانویه با انتشار گزارشی از واشنگتن به موضوع ارائه قطعنامه استیضاح ترامپ به مجلس سنا پرداخته است. یک مقام آمریکایی تاکید کرد: محاکمه ترامپ هرگز ترجیحا بیش از دو هفته طول نخواهد کشید. قطعنامه ناظر بر استیضاح دونالد ترامپ با ۲۲۸ رای موافق در برابر ۱۹۳ رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید. روز گذشته سناتو «میچ مک‌کانل» رهبر جمهوری‌خواهان سنا -که اکثریت مجلس سنا را در اختیار دارند- اعلام کرد گام‌های مقدماتی برای آغاز فرآیند استیضاح ترامپ در سنا، از همین هفته برداشته خواهد شد و احتمالاً از سه‌شنبه آینده استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا در سنا رسماً کلید خواهد خورد. بررسی موارد"تخلف" ترامپ که در این قطعنامه بازتاب یافته توسط گروهی از نمایندگان به ریاست آدام شیف، رئیس کارگروه اطلاعاتی مجلس نمایندگان هدایت می‌شود. محاکمه مربوط به استیضاح بیل کلینتون، رئیس جمهوری اسبق آمریکا در ژانویه ۱۹۹۹ برای مدت پنج هفته به طول انجامید. در همین رابطه قرار است روز پنجشنبه ۱۶ ژانویه، ساعت ۱۴ به وقت محلی (ساعت ۲۰ به وقت اروپای مرکزی) جان رابرتز، دادستان عالی آمریکا در مجلس سنا حضور یافته و در ارتباط با طرح استیضاح ادای سوگند کند. جری نادلر، رئیس کمیتۀ قضایی مجلس نمایندگان که پس از پایان تحقیقات در کمیتۀ اطلاعات و جمع‌آوری ادلۀ کافی برای استیضاح آقای ترامپ، مسئولیت تهیۀ پیش‌نویس طرح دو ماده‌ای استیضاح و تصویب آن را عهده دار بود.

پس از آن ۱۰۰ سناتور آمریکا سوگند یاد خواهند کرد. انتهای پیام. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته کرده است. بنا بر قوانین آمریکا، در روند بررسی طرح استیضاح رئیس جمهور مجلس سنا نقش یک نهاد داوری (دادگاه) را به عهده می‌گیرد.  بر اساس اظهارات میتچ مک‌کونل، رهبر فراکسیون نمایندگان جمهوریخواه در مجلس سنا، قرار است بررسی قطعنامه استیضاح دونالد ترامپ روز سه‌‌شنبه ۲۱ ژانویه آغاز شود. کاخ سفید به طور منظم در جریان پیشرفت بررسی استیضاح ترامپ قرار خواهد گرفت. موارد"تخلف" در قطعنامه استیضاح ترامپ چند مورد"تخلف" در ارتباط با پرونده اوکراین منظور شده است. واکنش ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ برای سال ۲۰۲۰ برد پارسکال، رئیس ستاد تبلیغاتی آقای ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد: «روند استیضاح از همان ابتدا نیز شرم‌آور بود و نشان داد که تنها هدف دموکرات‌ها دخالت در انتخابات پیش‌رو است، انتخاباتی که کمتر از ۱۰ ماه دیگر برگزار می‌شود.

گفته می‌شود که دونالد ترامپ پرداخت کمک‌های مالی ۴۰۰ میلیون دلاری به اوکراین را منوط به همکاری ولودیمیر زلنسکی در ارتباط با پیگیری قانونی علیه هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رقیب اصلی انتخاباتی خود در انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری آمریکا کرده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید هدف دونالد ترامپ و وکیل شخصی او، رودی جولیانی از این اقدام آسیب رساندن به حیثیت جو بایدن عنوان شده است. افزون بر آن، گفته شده است که ترامپ در کار قوه‌قضاییه پیرامون این پرونده و پرونده مربوط به تماس‌های تیم انتخاباتی دونالد ترامپ با مقامات روسی در کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ کارشکنی کرده است. احتمال استیضاح پس از اندرو جانسون در سال ۱۸۶۸ و بیل کلینتون در سال ۱۹۹۹، این سومین باری است که رئیس جمهوری آمریکا در ارتباط با استیضاح ناگزیر به حضور در مجلس سنا می‌گردد. ریچارد نیکسون پیش از طرح استیضاح از مقام خود کناره‌گیری کرده بود. آقای ترامپ انتظار دارد که کاملا تبرئه شود.

در تاریخ سیاسی آمریکا استیضاح رئیس جمهوری آن کشور امری بی‌سابقه است. احتمال استیضاح دونالد ترامپ نیز بر اساس ارزیابی‌ها بسیار بعید به نظر می‌رسد. نمایندگان دموکرات که از استیضاح دونالد ترامپ دفاع می‌کنند، به دو سوم آرای مجلس سنا نیاز دارند. این در حالی است که اکثریت کرسی‌های مجلس سنای این کشور در اختیار نمایندگان جمهوریخواه است. دونالد ترامپ اعلام کرده است که تصویب قطعنامه استیضاح توسط نمایندگان دموکرات بخشی از کارزار انتخاباتی آنان برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور است. پیش از این در دوران استیضاح بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا مدیران استیضاح چند روز را صرف ارائه استدلال‌های خود در سنا و تیم حقوقی آقای کلینتون نیز چند روز را صرف دفاع از موکل خود کردند.

این در حالی است که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان و یکی از نمایندگان ارشد حزب دموکرات بر این باور است که موضوع استیضاح برای همیشه در کارنامه دونالد ترامپ ثبت خواهد شد و او هرگز قادر به پاک کردن آن از کارنامه زمامداری خود نخواهد شد. در همین زمینه: .