طرح دولت ابراهیم رئیسی برای «توزیع نان با کارت مخصوص»

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه ایران روز سه‌شنبه اعلام کرد اگر حذف ارز ترجیحی اجرا شود، دارو و نان حلقه آخر هستند و کارت مخصوص خرید نان به شهروندان داده خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه ایران از طرح دولت ابراهیم رئیسی برای توزیع نان با کارت مخصوص پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی خبر داد.

این برای نخستین بار است که ایران می‌خواهد برای خرید نان، کارت مخصوصی که در اصل به معنی «کوپن الکترونیکی» است به مردم بدهد. در دوران جنگ ایران و عراق نیز نان، کوپنی نبود. هم اکنون اختلاف ارز نیمایی و ترجیحی پنج برابر است و حذف ارز ترجیحی نه تنها باعث افزایش حداقل پنج برابری قیمت کالاهای ضروری وارداتی خواهد شد، بلکه ارائه ماهانه ۱۱۰ هزار تومان به هر شهروند، باعث افزایش سالانه ۱۱۰ هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور خواهد شد. نقدینگی مهمترین عامل تورم است و خود باعث شتاب‌گیری بیشتر قیمت کالاها و خدمات خواهد شد.

بر اساس طرح، هر شهروند ایرانی ماهانه ۱۵ لیتر بنزین دریافت خواهد کرد که به معنی ارائه روزانه ۴۱ میلیون لیتر ۱۵۰۰ تومانی و فروش بقیه بنزین مورد نیاز کشور به قیمت فوب خلیج فارس است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

از مقدار انتقال اسلحه به یمن و حقوق خرس الله کم نمیشه، ولی نان مردم رو جیره‌بندی می‌کنند رهبر_بی‌عرضه

شوروی قبل از فروپاشی

هر ماه شرایط بدتر خواهد شد. تا زمانی که مردم تحمل کنند.

😡

توپ تانک خمپاره ای ملت کون پاره از سر ماه ناموس ترگل برگل در برابر نان خشک کوسکش هل نده

چقدر وقیحید

به به پیشرفت اینع

دیگه جیره میدن بهمون اه و واویلا کو جهان ارا😅

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برنامه دولت ایران برای ارایه کارت نان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کارت واکسن، فقط ۵۰۰ هزار تومان!«کارت‌های دیجیتال برای دو دوز واکسن، تنها ۵۰۰ هزار تومان است و مبلغ پس از دانلود کارت دیجیتال بارکددار از صفحه اصلی وزارت بهداشت گرفته می‌شود. اگر متقاضی کارت، یک دوز واکسن تزریق کرده و تمایلی به دوز دوم نداشته باشد، نصف مبلغ یعنی ۲۵۰ هزار تومان پرداخت می‌کند. برای ثبت اطلاعات هم تنها ارائه کارت ملی، سال تولد و شماره تماس کافی است، نوع واکسن تزریقی هم انتخابی است، یعنی متقاضی هر واکسنی را که می‌خواهد، می‌تواند اعلام کند و در کارت دیجیتال درج می‌شود.»
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خرید و فروش سهمیه بنزین ممنوع شد / جریمه و مسدودی کارت در انتظار فروشندگان سهمیه- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimخرید و فروش سهمیه بنزین ممنوع شد در صورت احراز تخلف، علاوه بر مسدودی کارت هوشمند سوخت، متخلف مشمول جریمه‌ای معادل دو تا چهار برابر ارزش فرآورده خواهد شد چرا؟ مگه مالک سهمیه سوخت خودشون نیستند؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

برنامه دولت ایران برای ارایه کارت نان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ابراهیم رئیسی درباره کدام دستاوردهای اقتصادی دولت حرف می‌زند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نماینده ویژه آمریکا خواستار آزادی دوتابعیتی‌های زندانی در ایران شدرابرت مالی روز دوشنبه با انتشار توئیتی گفت دولت ایران برای چهارسال مراد طاهباز شهروند بریتانیایی- آمریکایی را در اوین زندانی کرده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »