طرح مالیات بر خانه‌های خالی موجب گسترش بازار مکاره دیگری می‌شود!/ نگرانی از انعقاد قراردادهای صوری برای فرار از مالیات

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

عضو هیأت مدیره کانون وکلا در گفت‌و‌گو با ایلنا: طرح مالیات بر خانه‌های خالی موجب گسترش بازار مکاره دیگری می‌شود!/ نگرانی از انعقاد قراردادهای صوری برای فرار از مالیات

ایران اخبار, ایران سرفصلها

علیرضا آذربایجانی، عضو هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی اظهار کرد: طرح پیشنهادی تعیین مالیات بر خانه‌های خالی، تکرار اشتباهی دیگر است.

این وکیل پایه یک دادگستری گفت: خالی گذاشتن خانه توسط مالک به هیچ عنوان از مصادیق استثنا ذکر شده نیست و این طرح با مسلمات قانونی و فقهی در تعارض است. وی اضافه کرد: همچنین خالی یا مورد استفاده قرار دادن خانه هر چند مبتنی بر تطبیق عرفی است اما به سادگی با قرار دادن مقداری اموال منقول و روشن گذاشتن چند لامپ جهت نشان دادن مصرف برق و مراجعات دوره‌ای برای باز گذاشتن شیر آب برای ایجاد قرینه مصرف و استفاده قابل تحقق است و به عبارت دیگر یک باب وسیعی در آینده باز خواهد شد تا مراجع قضایی را درگیر احراز تصرف و یا خالی بودن واقعی ملک کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از خودکشی تا مرگ بر اثر گرما/ چرا کسی به داد مشعلداران نفت نمی رسد؟نه خودکشی عمران روشنی مقدم ونه مرگ ابراهیم عرب زاده بر اثر گرمازدگی، هیچ کدام مسئولان را مجاب نکرده است که دیگر نباید پیمانکاران حضور داشته باشند، که دیگر بس است؛ بس است که یک گروه محدود به نام پیمانکاران نفت، نیروهای متخصص نفت و گاز را به اسارت گرفته و استثمار کنند اما خود پولهای کلان به جیب بزنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا از 930 هزار نفر فراتر رفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فائوچی از دسترسی آمریکایی‌ها به واکسن کرونا در ۲۰۲۱ سخن گفتمدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا: *خوش‌بینم که ما تا آخر امسال که وارد ۲۰۲۱ می‌شویم، به واکسن کرونا دست یابیم *فکر نکنم این رویا باشد *نشان خواهیم داد که این واقعیت است *در خصوص ایمنی واکسن‌های کووید-۱۹ که ساخته چین و روسیه باشند نگرانیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 17 میلیون و 771 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه جمعی از مداحان کشور در حمایت از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبریجمعی از مداحان کشور در حمایت از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم بیانیه‌ای را صادر کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک یادگار مهم از دولت اصلاحات/ رونمایی از یک مسیر جدید برای عبور نفتکش‌های ایرانییک کارشناس مسائل روسیه اظهار داشت: فعلا امکان استفاده از این آبراه را در سطح گسترده نداریم ولی به لحاظ ژئوپلیتیک و سیاسی یک پیام مهم برای طرف‌های غربی بود که ایران مسیر جایگزین دارد و کشورهایی هستند که حاضرند این مسیر را در اختیار ایران قرار دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »