طرح صیانت از فضای مجازی شبکه‌های اجتماعی را مسدود می‌کند/ با این طرح کسب و کارها آسیب می‌ببنند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

محمودزاده در صحن علنی مجلس: طرح صیانت از فضای مجازی شبکه‌های اجتماعی را مسدود می‌کند/ با این طرح کسب و کارها آسیب می‌ببنند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، جلال محمودزاده نماینده مجلس یازدهم در مخالفت با طرح صیانت از فضای مجازی امروز چهارشنبه ششم مردادماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی دارای مشکلات زیادی است، اظهار داشت: یکی از مشکلات درخواست برای اصل ۸۵ شدن آن است.

نماینده مردم مهاباد با بیان اینکه درست است که بحث مسدودسازی شبکه‌های خارجی علنا در طرح نیامده، اما در طرح گفته شده اگر این شبکه‌ها ظرف چهار ماه دفاتر خودشان را در ایران نیاورند، فیلتر می‌شوند، گفت: این در حالی است که دلیل تحریم‌ها وعدم مراودات مالی، این شبکه‌ها نمی‌توانند در عرض این چهار ماه دفتر ایجاد کنند و نتیجه این می‌شود که به دلیل‌ عدم حضور آن‌ها این شبکه‌ها بسته خواهند شد و در نهایت با بسته شدن این شبکه‌ها کسب و کارها و مشاغلی که وجود دارند، تعطیل خواهند شد و بیشتر شغل‌های کشور را به...

محمودزاده گفت: همه نمایندگان در جریان وضعیت اقتصادی، معیشت مردم و کار کردن شرکت‌های دانش‌بنیان هستند که بدون در نظر گرفتن جایگزین مناسبی برای آن‌ها با مسدود کردن پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی باعث آسیب جدی به آن‌ها خواهد شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سگ‌گردانی با ترس؛ آخر این کوچولو چه‌طور می‌تواند به کسی آسیب بزند؟سگ در اسلام نجس است .
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض ۵۰۰ هزار نفر از کاربران به طرح ضداینترنتی مجلس ایران | DW | 27.07.2021قرار است طرح 'صیانت از کاربران در شبکه‌های اجتماعی' در مجلس تصویب شود. طرحی که با اعتراضات گسترده‌ای روبه‌رو بوده است. برخی می‌گویند تقلید از سیاست کره‌شمالی شکست خورده و از این طرح به عنوان طرح ضداینترنتی یاد می‌کنند. دویچه‌وله شده مثل چوب دوسر فلان بسیجیها میگن دشمنه ما مردم هم میگیم رفیق دشمنه خوش بمالید دویچه‌ایها این‌ها مدام از چین🇨🇳 و روسیه🇷🇺 مایه می‌گذارند!😂 ولی در چین و روسیه فقط فیلترینگ هست که نسبت آن به فیلترینگ ایران🇮🇷 هم خیلی کم است؛😏 ولی حکومت ایران🇮🇷 تاکنون نشان داده که به دنبال اینترنت به سبک کره شمالی🇰🇵 است!🤦‍♂️ یعنی حذف اینترنت و ارائه یک شبکه داخلی!😡
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

طرح توسعه ۱۴ برابری حرم امام حسین توسط ایران در حال اجراستاونوقت پولش از مالیاتی که ما میدیم نیست؟! یوسف_افضلی گه خورد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

طرح جنجالی محدودیت اینترنت موقتا از دستور کار مجلس خارج شد | DW | 26.07.2021طرح محدودیت فضای مجازی موسوم به 'صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی' از دستور کار این هفته مجلس ایران خارج شد. سخنگوی مجلس ولی گفته است که بررسی این طرح متوقف نشده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردنددر این اعتراضات، مردم با طرح شعارهای تند ضد حکومتی، خشم و نارضایتی خود را از وضعیت اداره کشور ابراز داشتند. چرا میگید شعارهای سیاسی؟ رضا_شاه_روحت_شاد نکوشیمون یورو نیوز شعار های سیاسی ؟ تا کی میخوای خایه مالی جمهوری اسلامی بکنی قند تو دلتون آب نشه هیبت ملت ایران رو در تشییع پیکر شهید سلیمانی درک کنید یادتون که نرفته؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »