کسب و کارهای اینترنتی, طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی, مخالفت با طرح صیانت از فضای مجازی, مسدود سازی اینستاگرام

کسب و کارهای اینترنتی, طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی

طرح صیانت از فضای مجازی شبکه‌های اجتماعی را مسدود می‌کند/ با این طرح کسب و کارها آسیب می‌ببنند

محمودزاده در صحن علنی مجلس: طرح صیانت از فضای مجازی شبکه‌های اجتماعی را مسدود می‌کند/ با این طرح کسب و کارها آسیب می‌ببنند

28/07/2021 12:09:00 ب.ظ

محمودزاده در صحن علنی مجلس: طرح صیانت از فضای مجازی شبکه‌های اجتماعی را مسدود می‌کند/ با این طرح کسب و کارها آسیب می‌ببنند

نماینده مجلس یازدهم با مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی، گفت: این طرح شبکه‌های اجتماعی خارجی را مسدود و این به کسب‌ و کار مردم و شرکت‌های دانش بنیان آسیب جدی می‌زند.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون فرهنگی هنوز به چارچوب فکری برای این طرح نرسیده و چندین پیشنهاد را فرستاده است، گفت: کمیسیون فرهنگی اول یک طرح بیست ماده‌ای و بعد طرح دیگری با ۵۰ ماده فرستاد و اکنون هم یک طرح با ۳۷ ماده را ارائه داده است، همین امر نشان می‌دهد که هنوز به چارچوبی نرسیده که ما بخواهیم آن را به کیمسیون ارجاع دهیم و مجلس را از روال قانون‌گذاری خارج کنند. باید همه نمایندگان را در مسائل مهم دخیل کنیم، چرا باید بحث مهم فضای مجاری را در اختیار عده‌ای خاص قرار دهیم؟ باید همه در مورد آن دخیل باشند. 

تصاویری از جارو برقی دریایی در تایوان روز جهانی پاک‌سازی زمین؛ ۵۰ میلیون نفر در ۱۸۰ کشور جهان زباله‌های رها شده در طبیعت را جمع کردند روایت آخرین حمله پهپادی آمریکا در کابل؛ وقتی کودکان به سوی پدر می‌دویدند موشک هل‌فایر به هدف خورد

نماینده مردم مهاباد با بیان اینکه درست است که بحث مسدودسازی شبکه‌های خارجی علنا در طرح نیامده، اما در طرح گفته شده اگر این شبکه‌ها ظرف چهار ماه دفاتر خودشان را در ایران نیاورند، فیلتر می‌شوند، گفت: این در حالی است که دلیل تحریم‌ها وعدم مراودات مالی، این شبکه‌ها نمی‌توانند در عرض این چهار ماه دفتر ایجاد کنند و نتیجه این می‌شود که به دلیل‌ عدم حضور آن‌ها این شبکه‌ها بسته خواهند شد و در نهایت با بسته شدن این شبکه‌ها کسب و کارها و مشاغلی که وجود دارند، تعطیل خواهند شد و بیشتر شغل‌های کشور را به تعطیلی خواهند کشاند. 

وی ادامه داد: همه نمایندگان می‌دانند در شرایط کرونایی بیشتر کسب و کارها به صورت مجازی هستند و مردم به علت تعطیلی بازار، کسب و کار و مسائل اجتماعی را از طریق فضای مجاری دنبال می‌کنند این طرح شبکه‌های مجازی را به طور کلی مسدود خواهد کرد و لطمه بزرگی به کسب و کارها می‌زند.  headtopics.com

محمودزاده گفت: همه نمایندگان در جریان وضعیت اقتصادی، معیشت مردم و کار کردن شرکت‌های دانش‌بنیان هستند که بدون در نظر گرفتن جایگزین مناسبی برای آن‌ها با مسدود کردن پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی باعث آسیب جدی به آن‌ها خواهد شد. وی با بیان اینکه در دوران کرونایی همه آموزش‌ها در شهرها دورافتاده از طریق واتساپ و شبکه‌های اجتماعی انجام گرفت، اگر این شبکه‌ها نبود آموزش و پرورش می‌توانست وظایف خودش را به خوبی انجام دهد؟ 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در ماده ۳۱ این طرح درباره ابزار وی پی ان صحبت شده و می‌گویند تولید، تکثیر، فروش و انتشار فیلتر شکن‌ها جرم محسوب شده و جریمه نقدی دارد و دو کلمه توزیع و انتشار شامل کسانی است که حتی در گروه خانوادگی از این ابزارها استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه در طول مطرح شدن این طرح کسانی که دارای کسب و کار در شبکه‌های اجتماعی بودند اعتراض کردند علاوه بر آن دولت نیز مخالف است و باید بگذاریم دولت جدید بیاید و اعلام نظر کند، گفت: همچنین طرح مخالف اصل ۷۵ قانون اساسی است، بار مالی دارد و دولت باید آن را به صورت لایحه مطرح کند و نمی‌تواند در مجلس و به صورت طرح اعلام شود باید دولت شکل بگیرد و بعد آن را مطرح کند.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

صدراعظمی به شیوه آنگلا مرکل

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بیشتر اروپایی‌ها معتقدند با خداحافظی آنگلا مرکل از قدرت، آلمان از دوران طلایی خود فاصله خواهد گرفت. اما چرا آنگلا مرکل، صدراعظم و رئیس بزرگ‌ترین حزب سیاسی آلمان، قدرتمندترین سیاستمدارِ زن جهان است؟

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.

سگ‌گردانی با ترس؛ آخر این کوچولو چه‌طور می‌تواند به کسی آسیب بزند؟سگ در اسلام نجس است .

اعتراض ۵۰۰ هزار نفر از کاربران به طرح ضداینترنتی مجلس ایران | DW | 27.07.2021قرار است طرح 'صیانت از کاربران در شبکه‌های اجتماعی' در مجلس تصویب شود. طرحی که با اعتراضات گسترده‌ای روبه‌رو بوده است. برخی می‌گویند تقلید از سیاست کره‌شمالی شکست خورده و از این طرح به عنوان طرح ضداینترنتی یاد می‌کنند. دویچه‌وله شده مثل چوب دوسر فلان بسیجیها میگن دشمنه ما مردم هم میگیم رفیق دشمنه خوش بمالید دویچه‌ایها این‌ها مدام از چین🇨🇳 و روسیه🇷🇺 مایه می‌گذارند!😂 ولی در چین و روسیه فقط فیلترینگ هست که نسبت آن به فیلترینگ ایران🇮🇷 هم خیلی کم است؛😏 ولی حکومت ایران🇮🇷 تاکنون نشان داده که به دنبال اینترنت به سبک کره شمالی🇰🇵 است!🤦‍♂️ یعنی حذف اینترنت و ارائه یک شبکه داخلی!😡

طرح توسعه ۱۴ برابری حرم امام حسین توسط ایران در حال اجراستاونوقت پولش از مالیاتی که ما میدیم نیست؟! یوسف_افضلی گه خورد

طرح جنجالی محدودیت اینترنت موقتا از دستور کار مجلس خارج شد | DW | 26.07.2021طرح محدودیت فضای مجازی موسوم به 'صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی' از دستور کار این هفته مجلس ایران خارج شد. سخنگوی مجلس ولی گفته است که بررسی این طرح متوقف نشده است.

شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردنددر این اعتراضات، مردم با طرح شعارهای تند ضد حکومتی، خشم و نارضایتی خود را از وضعیت اداره کشور ابراز داشتند. چرا میگید شعارهای سیاسی؟ رضا_شاه_روحت_شاد نکوشیمون یورو نیوز شعار های سیاسی ؟ تا کی میخوای خایه مالی جمهوری اسلامی بکنی قند تو دلتون آب نشه هیبت ملت ایران رو در تشییع پیکر شهید سلیمانی درک کنید یادتون که نرفته؟