طرح پیش‌فروش نفت تا زمان توافق کلی سران قوا اجرایی نمی‌شود- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnim

27/05/1399 12:14:00 ب.ظ

حاجی‌بابایی: پیش‌فروش نفت تا زمان توافق سران قوا اجرایی نمی‌شود دولت برای فروش نفت به صورت سلف باید لایحه ارائه کند کلیات متن پیشنهادی دولت در جلسه سران سه قوه تصویب شد اما روی جزئیات آن هنوز توافقی انجام نشده است اوراق_سلف_نفتى

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به این‌که قرار است فردا (سه‌شنبه) در نشست کمیسیون برنامه و بودجه و با حضور مسئولان دستگاه‎های مختلف روند قانونی این طرح بررسی و حل شود، گفت: تا زمان توافق کلی سران قوا طرح پیش‌فروش نفت به مردم اجرایی نمی‌شود. ، حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به توقف عرضه اوراق سلف نفتی در بازار بورس به‌خلاف اعلام قبلی گفت: چند روز گذشته متوجه بیانیه‌ای شدیم که براساس آن قرار بود از امروز 500 هزار بشکه نفت به‌صورت اوراق به‌فروش برسد که بعد از بررسی‌ها مشخص شد این اوراق...

، حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به توقف عرضه اوراق سلف نفتی در بازار بورس به‌خلاف اعلام قبلی گفت: چند روز گذشته متوجه بیانیه‌ای شدیم که براساس آن قرار بود از امروز 500 هزار بشکه نفت به‌صورت اوراق به‌فروش برسد که بعد از بررسی‌ها مشخص شد این اوراق نیست بلکه تعدادی بشکه نفت را می‌خواهند به‌صورت سلف به‌فروش برسانند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سلفی که هم عناوین سلف را دارد و هم سود به آن تعلق می‌گیرد بنابراین این موضوع در واقع فروش نفت محسوب می‌شود نه اوراق، و ما در هیچ قسمتی از بودجه به دولت مجوز فروش نفت به‌شکل سلف را نداده‌ایم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

طرح فروش داخلی نفت نباید دولت بعدی را بدهکار کند/ اجرای این طرح باید در دولت دوازدهم به اتمام برسد/ روحانی می‌خواهد مجلس را خلع سلاح کندیک عضو کمیسیون انرژی بیان کرد: بحث مجلس در خصوص طرح فروش داخلی نفت این است که دولت دوازدهم باید در دوره خودش این فروش را انجام دهد در این دوره کار به اتمام برسد و بدهی برای دولت بعدی نگذارد.

فروش و عرضه نفت در بورس نباید برای دولت بعد بدهی به بار آورد/ این طرح می‌تواند آثار مخربی روی سود بازارهای سرمایه‌ای داشته باشدسخنگوی کمیسیون اقتصادی گفت: هنگامی که صحبت از فروش و عرضه نفت در بورس می‌شود باید حواسمان باشد این طرح بدهی برای دولت بعد به بار نیاورد و آثار مخرب بر روی بازارهای سرمایه ای نداشته باشد.

ابهام در اجرای طرح موسوم به گشایش اقتصادی در ایران - BBC News فارسییک نماینده مجلس ایران می‌گوید رؤسای مجلس و قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، مخالفت خود را با تصمیم دولت برای فروش اوراق سَلَف نفتی اعلام کرده‌اند.

مخالفت قالیباف و رئیسی با طرح دولت برای فروش اوراق سلف نفتی | DW | 16.08.2020روسای قوه مقننه و قضائیه ایران در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی با تصمیم دولت برای فروش اوراق سلف نفتی در بورس ایران مخالفت کردند. دولت قصد دارد بخشی از کسری بودجه عظیم خود را از طریق فروش این اوراق به مردم جبران کند.

"طرح ترافیک" از اول شهریور اجرا می‌شود- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimطرح_ترافیک از اول شهریور اجرا می‌شود رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران: لغو طرح ترافیک تاثیری را در تعداد مسافران مترو نداشته است ما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم اما لغو طرح ترافیک تشویق شهروندان به استفاده از خودرو شخصی است

پاسخ هاشمی به ادامه اجرای طرح ترافیک از اول شهریور/اجرا نشدن طرح ترافیک مشکلی را حل نکردپاسخ محسن هاشمی به ادامه اجرای طرح ترافیک از اول شهریور: عدم اجرای طرح ترافیک نه تنها مشکلی را حل نکرده، بلکه موجب آلودگی هوا و ترافیک نیز شده است