طرح جدید مجلس درباره شبکه‌های ماهواره‌ای؛ قوانینی که هیچ کس به آن‌ها پایبند نیست

29/10/1400 10:42:00 ب.ظ

چند روز پیش، یعنی روز ۲۴ دی ،تعدادی از نمایندگان مجلس طرحی را با عنوان«الحاق یک ماده به قانون ممنوعیت به‌کارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره»تقدیم قوه مقننه کردند.توزیع و استفاده از ماهواره در سال ۱۳۷۳ برای شهروندان ممنوع و جرم‌انگاری شده است. اطلاع‌_رسانی

دی ، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را با عنوان «الحاق یک ماده به قانون ممنوعیت به‌کارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره» تقدیم قوه مقننه کردند.

۱۳۷۳ هم‌اکنون تعدادی از نمایندگان «دلواپس» مجلس به این فکر افتاده‌‌اند که این قانون پاسخ‌گوی خواسته‌های آن‌ها نیست و باید دایره ممنوعیت‌ها در ارتباط با شبکه‌های ماهواره‌‌ای بیشتر از این گسترش یابد.

از این مقدمه به روشنی می‌توان متوجه شد که نمایندگان برخورد سخت‌افزاری با ماهواره را کافی ندانسته و به دنبال برخورد نرم‌افزاری با آن هستند. در این راستا، در این طرح پیش‌بینی شده است: «تبلیغ هرگونه کالا، خدمات و آثار هنری ایرانی از طریق شبکه‌ها، رسانه‌ها، بسترها و پلتفرم‌های غیرمجاز (اعم از ماهواره‌ای یا بر بستر پهن باند) که فهرست آن توسط کارگروه تخصصی ماهواره متشکل از نمایندگان سازمان صداوسیما، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی و دادستانی کل کشور هر سه ماه یک‌بار اعلام می‌گردد، ممنوع و مستلزم مجازات درجه پنج تا هفت است.»

۱۹ قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شوند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

تصاویری از هلند؛ توزیع دسته گل رایگان به مناسبت روز ملی لاله در آمستردامکانال‌های آبی آمستردام به دلیل اهمیت فرهنگی و تاریخی، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است.

بازگشت مجدد لایحه رتبه‌بندی معلمان از شورای نگهبان به مجلس

بازگشت لایحه رتبه‌بندی معلمان از شورای نگهبان به مجلس؛ دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران بازداشت شدیکی از ایرادات اصلی شورای نگهبان به ماده ۵ لایحه رتبه‌بندی معلمان و بحث افزایش بار مالی آن است که با اصل ۷۵ قانون اساسی مغایر دانسته شده است. سخنگوی شورای نگهبان گفته است بااهداف این لایحه موافق است و «فقط برای رفع برخی ابهامات و اشکالات» به مجلس برگردانده شده است. فقط لایحه های افزایش بودجه حوزه ها و مکانهای چپاول خودشان بار مالی نداره

حملات هوایی ائتلاف عربستان به حوثی‌ها پس از حمله به امارات؛ دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدندخبرگزاری رویترز این مطلب را از قول این رسانه‌ها و همچنین شهروندان ساکن مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد و نوشت که این یکی از مرگبارترین حملات ائتلاف عربستان از سال ۲۰۱۹ است.

دفاع از سیاست 'نگاه به شرق' در آستانه سفر رئیسی به روسیه | DW | 18.01.2022در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به مسکو مشاور رهبر جمهوری اسلامی این سفر را بخش مهمی از عملیاتی کردن 'نگاه به شرق' خواند. همزمان، انتقاد از کسانی که این سیاست را مغایر شعار 'نه شرقی نه غربی' می‌دانند ادامه دارد. این نگاه به شرق نیست فروش به شرقه. شوروی نمیخواد از چین عقب بیفته

بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های آمریکا بودوزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را یکی از بدترین تصمیمات سیاست خارجی آمریکا خواند. کدام تصمیم امریکادرمورد نحوه برخورد باایران درست بوده که بلینکن تصمیم کشورش بخروج از برجام را اشتباه اعلام کرده است.؟ترامپ برای خشنودی لابی اسراییل و عربستان لازم بود امریکا را هم آتش میزد.