طرح ادعای تسریع واردات واکسن کرونا با چند تماس تلفنی یا ادعای ساده‌لوحانه است یا غرض ورزانه

28/06/1400 03:54 ب.ظ

یک منبع آگاه نزدیک به دولت تدبیر و امید در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین: نباید فراموش کنیم که بخش اعظمی از واکسن‌های وارداتی فعلی، در زمان دولت قبلی مذاکره و تبدیل به قرارداد شده است/در دوره دولت قبل برای خرید ۱۱۰ میلیون دُز واکسن مذاکره و قرارداد امضا شد

یک منبع آگاه نزدیک به دولت تدبیر و امید گفت: این ادعا که صرفا چند تماس تلفنی رئیس‌جمهور فعلی با روسای جمهور چین و روسیه منجر به تشدید واردات واکسن شده، ادعاهای ساده‌لوحانه‌ای است که اگر ناشی از بی‌اطلاعی نباشد، قطعا ناشی از غرض‌ورزی است. اعتمادآنلاین ارائه کرد. این منبع با انتقاد از دوقطبی‌سازی پیرامون سلامت مردم، بازی سیاسی با جان مردم را اقدامی ناپسند دانست و گفت: این سنت ناروا که در کشور ما در مقایسه عملکردها با اطلاعات ناقص دوقطبی‌سازی می‌شد، رسم پسندیده‌ای نیست.

روشن است که قضاوت در باره کارنامه دولت‌ها یا حتی مقایسه عملکرد آنها باید در محیطی عالمانه و بی‌طرفانه انجام شود.

او اذعان داشت: اگر پمپاژ برخی اخبار دروغین به افکار عمومی اتفاق نیفتاده و ابهامات بسیاری حول تامین واکسن در ذهن عموم مردم شکل نگرفته بود، دولت تدبیر و امید تا همین حد هم مایل به پاسخگویی به فضاسازی‌ها و خطوط تخریبی نبود، چرا که شکل‌گرفتن مجادلات سیاسی حول موضوعات مهم و ملی از جمله سلامت مردم و جامعه را ورای همه رقابت‌ها و بگومگوهای سیاسی می‌دانیم.

این منبع نزدیک به دولت پیشین، انتساب همه واردات واکسن به کشور به دولت جدید و اتهام‌زنی به دولت سابق در این زمینه را اقدامی ناشی از بی‌اطلاعی یا غرض‌ورزی دانست و عنوان کرد: آنچه در زمینه واکسیناسیون از ابتدای آغاز تاکنون انجام شده، عین به عین طبق محتوای سند ملی واکسیناسیون است که در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسیده است. مواردی همچون ترتیبات تامین واکسن چه در داخل و چه از خارج تا ترتیب تزریق واکسن همه در این سند نهایی شده است. سندی که مصوب ستاد فرا قوه‌ای و فراجناحی مبارزه با کروناست . headtopics.

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

سلام دولت تدبیر وامید = دولت دروغ و فریب

ادامه‌ی چالش حقوق و دستمزد/ تعهدات انجام ناشده‌ی دولت دوازدهم به دولت سیزدهم رسیدبخش بزرگی از تعهدات به بازنشستگان و نیروی انسانی شاغل در دستگاه‌های اجرایی برمی‌گردد که حالا دولت سیزدهم باید در عمل قدرت پاسخگویی خود را به آنها به بوته‌ی آزمایش بگذارد.

۱۲ فعال مدنی اردبیلی به اتهام توهین به رهبری به دادگاه احضار شدندآخر آزادسازی قره باغ که برنامه یک مشت پان ترکه چه ربطی به ایران داره. مرگ بر تجزیه طلب لطفا دقت کنید اینها فعال مدنی نیستند ،تجزیه طلب هستند وآشکارا اعلام می کنند شما نمی دانم چطور متوجه نمی شوید !؟شاید هم در یک جهتید.

دولت بایدن قول داد روند اخراج پناهجویان با هواپیما را تسریع کندجمهوریخواهان جو بایدن را متهم می‌کنند که با کلی‌گویی درباره «سیاست مهاجرتی انسانی‌تر» پناهجویان را به حرکت به سوی ایالات متحده ترغیب می‌کند. کار شان باید به نفع مهاجرین باشد بایدن فاشیست بوی از انسانیت نبرده اروپا و آمریکا باید تمام 35 میلیون جمعیت افغانستان در سرزمین دیگری جای دهند بعد تمام کوهها و معادن آنرا چرب کنید تا پای دامنه اش در کونتان فرو کنید جاکش های دزد!

ترسی برای بازی دادن به بازیکنان جوان و بومی نداریم/بزرگ‌ترین مشکل استقلال چنددستگی استسرمربی استقلال خوزستان وجود مشکلات و کمبودها در تیم‌ها را همیشگی دانست و گفت: نگاهمان به بازیکنان جوان و بومی است و ترسی برای بازی دادن به آن‌ها نداریم. همچنین کمبود‌ها و مشکلات دلیل قانع کننده‌ای نیست که در لیگ یک آینده با قدرت ظاهر نشویم.

حامد اسماعیلیون: مأیوس‌کننده است که در انتخابات کانادا اشاره‌ای به پرواز پی‌اس۷۵۲ نشد

آیا ملا برادر با ادامه اختلافات طالبان و حقانی به حاشیه خواهد رفت؟منابع مطلع می‌گویند که در درگیری اخیر میان رهبران گروه طالبان از سویی و شبکه حقانی از سوی دیگر در کاخ ریاست جمهوری افغانستان در کابل، برخی‌ها تلاش کردند در یک مشت کثافت این گزارش برای قدسیت بخشیدن به غنی برادر بود؟ اینها چی شبکه حقانی/آی اس آی و چی جناح قندهاری طالبان همش آدم کش و خونخوار هستند و هیچ اعمالی توجیه برای کارکرد های آنها شده نمی‌تواند