طرح جدید بیمه بیکاری امارات؛ تعیین کمک هزینه برای همۀ شهروندان و دارندگان اجازۀ کار

23/02/1401 04:31:00 ب.ظ

طرح جدید بیمه بیکاری امارات؛ تعیین کمک هزینه برای همۀ شهروندان و دارندگان اجازۀ کار جزئیات بیشتر🔽

کارشناسان معتقدند که این کار نه تنها برای کارمندان بلکه برای صاحبان کسب و کار نیز مفید است، زیرا آنها را قادر می‌سازد تا با ارائه پوشش‌های بیمه‌ای در سطح جهانی، بهترین کارمندان را جذب و استخدام کنند. زهرا کلارک، مدیر یکی از شرکت‌های جذب نیرو در امارات می‌گوید: «در دوران همه‌گیری ویروس کرونا ما دیدیم که چگونه مردم یک‌شبه و بدون هیچ هشداری شغل خود را از دست دادند و این کار چه تأثیر مخربی بر آنها و خانواده‌هایشان داشت.

تصور کنید که ناگهان خود را بدون درآمد ببینید، در حالی که باید اجاره، قبوض و حتی هزینه‌های مدرسه را پرداخت کنید.»

کارگران خارجی امارات و همه‌گیری کرونا؛ در برزخ ماندن، رفتن و بازگشتن اجازه اقامت در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از جمله امارات، جایی که بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول ۸۵ درصد جمعیت آن را خارجی‌ها تشکیل می‌دهند، به طور سنتی با شغل مرتبط است و از دست دادن شغل معمولاً به این معنی است که کارگر باید کشور را ترک کند.

در سال‌های اخیر و در چهارچوب رقابت‌های اقتصادی منطقه‌ای برای جذب استعدادها و سرمایه‌ها، قطر، عمان، کویت و عربستان سعودی برنامه‌هایی برای حمایت از شهروندانشان در دوران بیکاری به اجرا گذاشتند و بحرین نیز نوعی بیمه بیکاری را برای حمایت از کارگران مقیم غیرشهروند معرفی کرد. headtopics.com

در این سال‌ها عربستان سعودی به عنوان بزرگترین کشور حاشیۀ جنوبی خلیج فارس مجموعه گسترده‌ای از اصلاحات اجتماعی و اقتصادی را به اجرا گذاشت و امارات نیز برای حفظ موقعیت خود در این رقابت، ویزاهای جدیدی برای جذب و حفظ نیروی کار ماهر و خانواده‌های آنها معرفی کرد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

توضیحات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره دلایل اصلاح یارانه در کشوروزیر تعاون و رفاه اجتماعی: تا دو ماه یارانه نقدی برای مردم واریز می‌شود؛ چراکه هنوز زیرساخت کالابرگ الکترونیکی آماده نیست؛ اما به محض آماده‌سازی این کالابرگ، سهمیه‌های مناسبی برای مردم در چهار قلم ذکر شده اختصاص پیدا خواهد کرد سهمیه های مناسب مثلا ماهی یک کیلو مرغ دو عدد تخم مرغ یک لیوان شیر پارچ ببریم دو ملاقه روغن بریزن توش. دو کف دست نون. دو لیوان برنج امسال محرم نداریم چون خودمون مصیبتیم گریه کن نداریم لعنت بر یزید زمان

«نه به کار کودک» با رفع فقر در خانواده‌ها/ کودکان به اجبار راهی «کار و خیابان» می‌شوندبه گفته‌ی حاج یوسیفی برای تحققِ «نه به کار کودک» باید فقر در خانواده‌های کودکان کار کاهش یابد چراکه اکثر این کودکان علیرغم میل باطنی خانواده به دلیل فقر به کار مجبور می‌شوند.

حداد عادل:همه یک تلفن همراه دارند، کِش کار از دست همه در رفتهرئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و رئیس فرهنگستان زبان فارسی گفته است: «امروز هرکسی یک تلفن همراه دارد، کِش کار از دست همه در رفته؛ حتی متدینین و انقلابی‌ها تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.» حدادعادل رسانه تلفن_همراه شهریار خردمند در بهار شئونیزم فارسی ۸۰ سال پیش گفت الا طهرانیها انصاف کن خر توئی یا من؟! اکنون حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی هار شده روغن ۵کیلوئی ۸۵هزارتومانی را ۴۱۶ هزارتومان کرده تهران همچنان در خواب شئونیزم فارسی خفته!!! از شئونیزم فارسی زایمان کن بر علیه جاهلیت برخیز ابله این مملکتی که شماها درست کردید خیلی کش کشه . سر یکی دیگشو بگیر دستت .

معافیت تحریمی آمریکا برای مناطق تحت اشغال پ.ک.ک/ ی.پ.گ در سوریهمعافیت تحریمی آمریکا برای مناطق تحت اشغال پ.ک.ک/ ی.پ.گ در سوریه ویکتوریا نولند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی اعلام کرد که واشنگتن برای مناطق تحت اشغال گروه تروریستی پ.ک.ک/ ی.پ.گ در شمال شرق سوریه معافیت تحریمی در نظر خواهد گرفت. ما از هر تحرکی که تریکه را به کام مرگ بکشه کوتاهی نمیکنیم صاپورت میکنیم دوست خوبم (ی پ گ)

قطعنامه‌ سنای آمریکا برای معرفی روسیه به عنوان «حکومت حامی تروریسم»لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی و ریچارد بلومنتال، سناتور دموکرات کانه‌تیکت قطعنامه‌ای به سنای ایالات متحده ارائه کردند که مطابق آن روسیه

طراحی پنج روش برای واردات خودرو/مردم رفتار هیجانی نداشته باشندوزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام این خبر که مصوبه واردات خودرو هفته آینده نهایی خواهد شد، تاکید کرد که «محدودیتی در واردات نخواهیم داشت و همزمان با واردات و همچنین افزایش عرضه خودروسازان داخلی، بخش عمده‌ای از تقاضا بازار پاسخ داده خواهد شد. هماهنگی‌های لازم انجام شده تا این واردات در اسرع وقت انجام شود، اما دولت، واردکننده نخواهد بود بلکه شرایط را تسهیل خواهیم کرد.»