طرح حمایت از زنان چه زمانی اجرایی خواهد شد؟/ مسئله زنان، دغدغه اصلی مجلس یازدهم نیست

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اشرف بروجردی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ طرح حمایت از زنان چه زمانی اجرایی خواهد شد؟/ مسئله زنان، دغدغه اصلی مجلس یازدهم نیست

اشرف بروجردی اولین رئیس زن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دولت دوازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که چقدر ضرورت دارد لایحه حمایت از زنان در مجلس به سرانجام برسد، گفت: ما امروز در کشور خود قانون کم نداریم و در مورد زنان هم کمابیش قوانینی داریم اما مهم اجرای آن قوانین است که به دلیل نوع رویکرد و سیاست مجریان قانون، آن قانون عملیاتی شود یا نشود.

بروجردی در پاسخ به این سوال که اگر این طرح نهایی و اجرایی شد چه نهادهایی باید پاسخگو باشند و شکل این حمایت باید به چه صورتی انجام شود، گفت: همه ارکان جامعه و نظام باید پاسخگو باشند. برای مثال، در مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی امنیت ملی یک خانم حضور ندارد. درحالی که در بخش امنیت زنان باید رویکرد و نگاه آنان هم در مجموعه لحاظ شود. بنابراین همه کسانی که به شکلی مجری قانون هستند باید پاسخگو باشند.

بروجردی در پاسخ به این سوال که چرا طرح حمایت از زنان هنوز به تایید نرسیده است، گفت: دلایل مختلفی را می‌توان برای آن برشمرد. مهم‌ترین دلیل این است که زنانی که در مجلس حضور دارند، مسائل زنان دغدغه‌شان نیست و حساسیتی به این موضوع ندارند. به اعتقاد من زنان حاضر در مجلس فعلی هیج رویکرد خاصی نسبت به این طرح ارائه نکردند. دلیل بعدی که می‌توان گفت این است که این افراد اصلا قانون را مطالعه نکردند. به دلیل آنکه همه شقوق مورد نیاز بحث زنان در آن دیده شده و یک قانون جامع است.

این فعال سیاسی گفت: این قانون کامل و جامعی است. نکات ریزی در آن وجود دارد که برخی حضرات با آن نکات مخالف هستند. مانند خانه‌های امن و سلامت برای زنانی که در هرجایی خشونت دیده هستند و از آنان صیانت کرده و حق آنان را حفط می‌کند تا آسیب کمتری ببینند. اما چیزی که امروز متاسفانه در جامعه ما رخ می‌دهد و دیدیم، بحث قتل‌ها و خودسوزی‌هایی است که قرار نیست تمام شود و به شکل اجباری اتفاق افتاده است برای همه این موارد راهکار دیده شده و حتی در بحث قتل راهکارهایی سنجیده شد تا دیه زن و مرد برابر باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_پس_از_۱۰_سال_بلاتکلیفی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برنامه هفتم توسعه بر اساس حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی تدوین شودرئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به نام‌گذاری سال 1401 به «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» گفت: با توجه به اینکه تدوین برنامه هفتم توسعه در دستور کار سال پیش‌ روست، این برنامه باید با تمرکز بر حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی تدوین شود.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

استولتنبرگ: ناتو به حمایت از کی‌یف ادامه می‌دهد اما با روسیه وارد درگیری مستقیم نمی‌شوددبیرکل ناتو پیش از نشست رهبران کشورها و دولت‌های عضو ائتلاف در بروکسل گفت: ناتو به حمایتش از اوکراین ادامه می‌دهد اما مسئول جلوگیری از درگیری مستقیم با روسیه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حمایت از پوتین در ایران؛ سیاست یا ایدئولوژی‌زدگی؟حمایت‌های مستقیم و تلویحی در عرصه رسمی ایران از اعمال جنایتکارانه و کشورگشایی پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، بار دیگر مشکل نگاه ایدئولوژیک به مسائل را برجسته کرده است. ارباب پوتین یعنی جمهوری اسلامی برده و نوکرشه. دم پوتین گرم پراگم بزنه انشالا دربدر شید حرومزاده های جاکش 😂😂🍆🍆🍆
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اسکان بیش از ۵۰۰نفر از گرفتارشدگان برف و کولاک اردبیل در مساجدمدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل از اسکان بیش ۵۰۰ نفر از گرفتار شدگان برف و کولاک جاده‌های استان در شبانه روز گذشته در مساجد و روستاهای استان خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روسیه از توقیف ۷۸ هواپیمای خود در خارج از کشور خبر داداتحادیه اروپا حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسی بسته است اما وزیر حمل‌ونقل روسیه می‌گوید هواپیماها حتی «در کشورهای دوست مانند ترکیه، آذربایجان و ارمنستان» نیز توقیف شده‌اند حالا پوتین باید با لیزر جای دوست و دشمن را نشون بده(اگه میمونا قبول رقابت کنند)! این جنگ داره به جاهای باریک میکشه فکر کنم جنگ سوم داره استارت میخوره
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مهاجم عرب پس از کشتن چهار اسرائیلی در یک مرکز خرید از پای درآمدیک عرب بادیه‌نشین تابع اسرائیل شامگاه سه‌شنبه، دوم فروردین، پس از آن‌که چهار شهروند اسرائیلی را در محوطه یک مرکز خرید در شهر جنوبی بئرشبع کشت، خود با شلیک گلوله از پای درآمد. اونوقت آسیایی ها اعتراض دارند چرا مردم سراسر دنیا به اکراینی ها خوشامد میگویند ولی به دیگران نه! در لهستان یک میلیون اکراینی در منازل مردم و با انها زندگی میکنند، تصورکنید اگر بجای انها عربها یا… بودند چقدر قتل و .. صورت میگرفت!! جمله بندی«یک عرب بادیه نشین» نشان از حجم عظیم نژاد پرستی و کثافتی است که اگر قانونی می بود باید چوب توی آستین سازنده خبر می‌کردند که به این شکل نفرت آفرینی میسازد و به این راحتی انتشار می دهد. بادیه نشین با شاسی بوده؟؟آخه تهیه کننده شتر الاغ
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »