طرحی ناعادلانه برای همسان‌سازی عیدی بازنشستگان/ تامین اجتماعی از محل سرمایه‌گذاری‌ها «عیدی بازنشستگان» را افزایش دهد

21/11/1400 11:40:00 ق.ظ

ایلنا گزارش می‌دهد؛ طرحی ناعادلانه برای همسان‌سازی عیدی بازنشستگان/ تامین اجتماعی از محل سرمایه‌گذاری‌ها «عیدی بازنشستگان» را افزایش دهد

از محل برداشت از عیدی و پاداش شاغلان که نمی‌توان به بازنشستگان عیدی پرداخت؛ عیدی و پاداش مشمول حق بیمه نیست و نمی‌توان بیست درصد از دریافتی ناچیز کارگرانِ زیر خط فقر به این بهانه کاست. عیدی بازنشستگان کارگری، اصولاً با تصویب هیات دولت و با ابلاغ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود اما در سال‌های گذشته، میزان آن همیشه برابر با عیدی دریافتی کارمندان و بازنشستگان زیرمجموعه دولت بوده است.

میزان عیدی بازنشستگان هفدهم بهمن ماه، موسوی (مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی) در ارتباط با مبلغ عیدی و همچنین زمان پرداخت آن به بازنشستگان خاطرنشان کرد: ما همچنان منتظر مصوبه هیئت دولت هستیم و به محض اینکه این مصوبه به سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ شود فرآیند پرداخت آن انجام می‌شود. همچنین در ارتباط با مبلغ آن نیز منتظر تصمیم هیئت دولت هستیم.

با این حال، همیشه عیدی بازنشستگان کارگری، کارمندی بوده است؛ مثلاً سال گذشته، فقط یک میلیون و پانصد هزار تومان به تمام بازنشستگان کشور به عنوان عیدی پایان سال پرداخت شد، هرچند سازمان تامین اجتماعی از محل منابع داخلی خود، یک میلیون و دویست هزار تومان به عنوان عیدی اضافه به بازنشستگان پرداخت. در چنین شرایطی، یکی از مهم‌ترین مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی، افزایش عیدی پایان سال به اندازه‌ی کارگران شاغل است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سناریوهای عیدی امسال کارکنان؛ ۱.۵ میلیون به بالاسناریوهای عیدی امسال کارکنان درحال حاضر دو سناریو برای پرداخت عیدی سال۱۴۰۰ کارکنان مطرح است که یکی عدد یکسان در حد ۲ میلیون تومان برای همه و دیگری عددی متغیر از ۱.۵میلیون تومان به بالاتر. این درحالی است که طی سال‌های قبل عیدی کارکنان همواره مبلغی ثابت بود سناریو دفاع از رئیسی . اخه قرمساق با ۱.۵ یه جفت کفش نمیشه خرید

نیاز به ۱۲۰ هزار میلیارد برای اجرای لایحه جدید همسان سازی در ۱۴۰۱/ افزایش سالیانه مستمری و متناسب‌سازی باید مستمری را به ۹ میلیون تومان برسانندرئیس کانون بازنشستگان کارگری شهرستان تهران با اشاره به اعلام خبر ارسال لایحه جدیدی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: «بر اساس اعلام رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بودجه مورد نیاز برای تکمیل متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۲۰ هزار میلیارد تومان است در حالی که کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ تنها ۹۰ هزار میلیارد تومان بابت مطالبات سازمان تامین اجتماعی و ۴۰ هزار میلیارد تومان بابت اجرای قوانین مرتبط با بیمه ایثارگران اختصاص داده است. با این حساب دولت باید متوجه باشد که لایحه همسان‌سازی باید با محوریت مطالبات سازمان تامین اجتماعی و در نظر گرفتن سهم متناسب‌سازی ۱۴۰۱ در آن تنظیم شود.»

شامپانزه‌ها از حشرات به عنوان «دارو» برای معالجه زخم‌های یکدیگر استفاده می‌کننددانشمندان می‌گویند برای نخستین بار گروهی از شامپانزه‌ها را در حال استفاده از حشرات به عنوان «دارو» برای درمان زخم‌های یکدیگر مشاهده کرده‌اند.

سازمان ملل: با تشديد خشکسالی در شاخ آفریقا ۱۳ میلیون نفر با خطر گرسنگی روبه‌رو هستندتحت تاثیر خشکسالی بخش‌های زیادی از مزارع کشاورزی نابود شده و تعداد مرگ‌ومیر دام‌ها به شکل «غیرعادی» افزایش یافته است و در نتیجه جمعیت وسیعی از محل سکونت خود کوچ کرده‌اند.

سناریوهای عیدی امسال کارکنان؛ ۱.۵ میلیون به بالاسناریوهای عیدی امسال کارکنان درحال حاضر دو سناریو برای پرداخت عیدی سال۱۴۰۰ کارکنان مطرح است که یکی عدد یکسان در حد ۲ میلیون تومان برای همه و دیگری عددی متغیر از ۱.۵میلیون تومان به بالاتر. این درحالی است که طی سال‌های قبل عیدی کارکنان همواره مبلغی ثابت بود سناریو دفاع از رئیسی . اخه قرمساق با ۱.۵ یه جفت کفش نمیشه خرید

صعود ۵۰ درصدی شیبا اینو در یک هفته؛ رونق به بازار ارزهای دیجیتال بازگشتبرخی کارشناسان معتقدند که انتشار گزارش روند رو به رشد اشتغالزایی در اقتصاد آمریکا بسیاری از نوسان‌گیران حرفه‌ای را برای استفاده از فرصت‌ موجود برای ایجاد موج مثبت قیمتی در بازار رمزارزها ترغیب کرد؛ چرا که بهبود شرایط بازار کار آمریکا می‌تواند تردیدهای فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره را رفع کند.