طبق یک نظرسنجی، بوریس جانسون پیروز قاطع انتخابات پارلمانی بریتانیا است | DW | 28.11.2019

07/09/1398 06:41 ب.ظ

نتایج یک نظرسنجی معتبر نشانگر 'پیروزی قاطع' بوریس جانسون و حزب محافظه‌کار او در انتخابات پارلمانی بریتانیا است. اگر این پیش‌بینی به واقعیت بپیوندد، بوریس جانسون می‌تواند بریتانیا را از بن‌بست دو ساله برگزیت خارج کند.

نتایج یک نظرسنجی معتبر نشانگر 'پیروزی قاطع' بوریس جانسون و حزب محافظه‌کار او در انتخابات پارلمانی بریتانیا است. اگر این پیش‌بینی به واقعیت بپیوندد، بوریس جانسون می‌تواند بریتانیا را از بن‌بست دو ساله برگزیت خارج کند. نتایج یک نظرسنجی معتبر نشانگر"پیروزی قاطع" بوریس جانسون و حزب محافظه‌کار او در انتخابات پارلمانی بریتانیا است. اگر این پیش‌بینی به واقعیت بپیوندد، بوریس جانسون می‌تواند بریتانیا را از بن‌بست دو ساله برگزیت خارج کند.

نتایج نظرسنجی مؤسسه معتبر"یوگو" نشان می‌دهد که بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، و حزب محافظه‌کار او اکثریت مطلق در انتخابات آتی پارلمانی این کشور را که ۱۲ دسامبر آینده برگزار خواهد شد، به دست خواهند آورد.

طبق این نظرسنجی که به سفارش روزنامه"تایمز" انجام شده، اگر امروز پنجشنبه هفتم آذر (۲۸ نوامبر) انتخابات بریتانیا برگزار شود، حزب محافظه‌کار آقای جانسون ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی پارلمان این کشور، یعنی ۴۲ کرسی بیشتر از آخرین انتخابات در سال ۲۰۱۷ میلادی را تصاحب خواهد کرد.در مقابل حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین تنها ۲۱۱ کرسی، یعنی ۵۱ کرسی کمتر از انتخابات قبلی را به دست خواهد آورد. حزب ملی اسکاتلند (SNP) به رهبری خانم نیکولا استورجن ۴۳ کرسی را تصاحب کرده و لیبرال دمکرات‌ها نیز ۱۳ کرسی پارلمان را به خود اختصاص خواهند داد. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

نماینده خامنه‌ای در سپاه: دشمن برای فتنه دیگری برنامه‌ریزی کرده است | DW | 28.11.2019نماینده خامنه‌ای در سپاه از برنامه‌ریزی 'دشمن' برای یک 'فتنه دیگر' خبر داد. یک نماینده نیز از کشته شدن تعدادی 'اتباع بیگانه' در اعتراضات سخن گفت. وزارت اطلاعات هم مدعی بازداشت هشت مرتبط با 'سرویس اطلاعاتی آمریکا' است. . این نجس‌چهره کاملا درست می‌گه، ما هم گفتیم هیچ چیز تموم نشده! . جمهوری_عسلامی_مرده_است . خامنه ای کم مونده تو سرویس بهداشتی های جاده ها هم نمایندگی بزنه ! یا صاحب صبر هر فتنه ایی هم باشد به بزرگی فتنه شما نخواهد شد.....

خشونت از خیابان تا صدا و سیما؛ 'نکشید، زجرکُش کنید' | DW | 28.11.2019گفت‌وگوی شبکه یک صداوسیما با 'کارشناسی' که از 'زجرکش' کردن به عنوان مجازات معترضان می‌گوید، جنجال زیادی بر پا کرده و بر نگرانی‌ها درباره سرنوشت بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر افزوده. مخاطب صدا و سیما این روزها کیست؟ اگر این حرفها به درستی در جامعه عمل و اجرا میشد ارازل و اوباش یابو ورشون نمی‌داشت که با جان و ناموس و آبروی مردم و امنیت جامعه درگیر بشن ، این حرومی ها میخوان ایجاد رعب و وحشت کنند در حالی که خودشون تمبون هاشونو خیس کردن ملت همینجوریش هم دارن زجر کش میشن منتها به روش دموکراتیک، وقتی ملتی اینهمه توی رنج و عذاب باشن اسمش چیه. اتفاقا نظر کارشناس یعنی اینکه ملتو از زجر کش کردن ازاد کنیم و سریعتر بکشیمشون ، اگه به اینها باشه میگن کل مردمو بکشیم که فقط خودمون زنده باشیم و ایران مال خودمون تنها باشه

'پناهجویان اخراج شده افغان مستعد پیوستن به تروریست‌ها هستند' | DW | 28.11.2019پناهجویان افغان اخراج‌شده از اتحادیه اروپا بیشتر از سایر شهروندان افغانستان مستعد پیوستن به گروه‌های تروریستی هستند. اغلب آنها برای رساندن خود به اروپا مبالغ کلانی قرض گرفتند و پس از بازگشت اجباری به کشورشان بیکار هستند.

موگرینی: موضع اروپا درباره تظاهرات در ایران ربطی به برجام ندارد | DW | 28.11.2019هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دشوار شدن نجات برجام سخن گفته است. موگرینی مواضع اروپا نسبت به ناآرامی‌ها در عراق، ایران و لبنان را اعلام کرده و خواستار انجام تحقیقات مستقل پیرامون سرکوب معترضان شده است. تحقیقات مستقل یعنی کشششش بدیم تا به معامله ای جور بشه. یک مشت بیخاصیت، گشنه ی یکی دو میلیون یورو معامله تجاری. جهانیان بداند همان دستی که مردم ایران را می‌کشند و تظاهرکنندگان را با بدترین شکل سرکوب می کند ،همان دستی ست که مردم لبنان و عراق را می‌کشد و تظاهرکنندگان را سرکوب می کند مرگ بر خامنه ای دیکتاتور و نظام فاسد مسترابی پليدي موج ميزند...

نگارنده شور و شیفتگی | DW | 28.11.2019نگارنده شور و شیفتگی ۱۳۸ سال پیش در چنین روزی استِفان تسایگ در وین پایتخت اتریش زاده شد. می‌گفت: 'سیاست یعنی چیرگی روش بر روان'. روزشمار_چهره‌های_تاریخی

'زنان روسای بهتری هستند' | DW | 28.11.2019نتیجه مطالعه‌ای که توسط دانشگاه استکهلم صورت گرفته نشان می‌دهد نگاه جامعه به نقش جنسیت در پست‌های مدیریتی در حال تغییر است. تصویر مردان قوی در پست‌های مدیریتی کلیشه‌‌ای‌ قدیمی است و حال مدیریت نیازمند بصیرت و ظرافت است. شما هم خودتونو کشتید از بس از زنان خبر گذاشتی فلانن بهمانن روزی نیست از این جور اخبار کار نکنید چقدر هم زور میزنید عین همون قضیه راست گرایی و راسیسم تو آلمان که بگید کمه و تحت کنترل هی بگید زنان خوبن در همه عرصه ها و داره بهشون ظلم میشه ول کن بابا alirezammh

طبق یک نظرسنجی، بوریس جانسون پیروز قاطع انتخابات پارلمانی بریتانیا است

نتایج یک نظرسنجی معتبر نشانگر"پیروزی قاطع" بوریس جانسون و حزب محافظه‌کار او در انتخابات پارلمانی بریتانیا است. اگر این پیش‌بینی به واقعیت بپیوندد، بوریس جانسون می‌تواند بریتانیا را از بن‌بست دو ساله برگزیت خارج کند.

نتایج نظرسنجی مؤسسه معتبر"یوگو" نشان می‌دهد که بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، و حزب محافظه‌کار او اکثریت مطلق در انتخابات آتی پارلمانی این کشور را که ۱۲ دسامبر آینده برگزار خواهد شد، به دست خواهند آورد.

طبق این نظرسنجی که به سفارش روزنامه"تایمز" انجام شده، اگر امروز پنجشنبه هفتم آذر (۲۸ نوامبر) انتخابات بریتانیا برگزار شود، حزب محافظه‌کار آقای جانسون ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی پارلمان این کشور، یعنی ۴۲ کرسی بیشتر از آخرین انتخابات در سال ۲۰۱۷ میلادی را تصاحب خواهد کرد.در مقابل حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین تنها ۲۱۱ کرسی، یعنی ۵۱ کرسی کمتر از انتخابات قبلی را به دست خواهد آورد. حزب ملی اسکاتلند (SNP) به رهبری خانم نیکولا استورجن ۴۳ کرسی را تصاحب کرده و لیبرال دمکرات‌ها نیز ۱۳ کرسی پارلمان را به خود اختصاص خواهند داد.

بدین‌ ترتیب بر اساس نتایج این نظرسنجی، محافظه‌کاران با اکثریتی ۶۸ درصدی پیروز قاطع انتخابات پارلمانی بوده و حزب کارگر نیز دومین شکست سنگین خود پس از جنگ جهانی دوم را تجربه خواهد کرد.

دیگر نظرسنجی‌ها نیز پیش از این حزب محافظه‌کار را به‌وضوح پیشتاز انتخابات آتی معرفی می‌کردند.

نظرسنجی‌های مؤسسه"یوگو" از معتبرترین نظرسنجی‌ها محسوب می‌شوند. این مؤسسه پیش از انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۷ نیز پیش‌بینی کرده بود که نتیجه آن انتخابات با پیروزی قاطع یک حزب همراه نخواهد بود؛ امری که سپس دقیقا به وقوع پیوست.

در نظرسنجی اخیر این مؤسسه ۱۰۰ هزار نفر را در عرض یک هفته مورد پرسش قرار گرفته و در جریان آن نیز شاخص‌هایی مانند سن، جنسیت و اوضاع سیاسی محلی در نظر گرفته شده است.مهم‌ترین وعده انتخاباتی محافظه‌کاران اجرای برگزیت بر اساس توافق بوریس جانسون و اتحادیه اروپا تا مهلت مقرر در روز ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ است.

حزب کارگر هم وعده می‌دهد که در صورت پیروزی، در عرض سه ماه مذاکره بر سر قرارداد جدید خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به سرانجام برساند. در نهایت نیز بریتانیایی‌ها بایستی در همه‌پرسی دومی درباره نوعی از برگزیت با پیوند تنگاتنگ با اتحادیه اروپا یا ماندن در این اتحادیه تصمیم‌گیری کنند.

عملی نشدن خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در دوران نخست‌وزیری جانسون، باعث شده تا برای پایان"رخوت" انتخابات زودهنگام در دستور کار قرار گیرد.

در صورت متحقق شدن پیش‌بینی مؤسسه"یوگو"، این احتمال که بوریس جانسون بتواند با اکثریت مطلق خود در پارلمان به بن‌بست دو ساله برگزیت در بریتانیا پایان دهد، بیشتر می‌شود.