طبق آمار رسمی ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶ نفر دیگر قربانی کرونا شدند

11/05/1399 02:19:00 ب.ظ

طبق آمار رسمی ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۶ نفر دیگر قربانی ویروس کرونا شدند

چندین استان از جمله تهران همچنان در وضعیت قرمز هستند با این حال وزیر بهداشت ایران در نشست ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد برای برگزاری آزمون های پیش رو مشکلی وجود ندارد. آمار رسمی مربوط به بیماری کووید ۱۹ نشان می دهد تنها در روز شنبه ۲۱۶ نفر به تعداد قربانیان ایران افزوده شده است. بنا بر اعلام رسمی وزارت بهداشت ۲۵۴۸ مورد ابتلای جدید نیز در همین مدت ثبت شده و تعداد کل مبتلایان کشور به مرز ۳۰۷ هزار نفر رسیده است.

۴ هزار نفر در وضعیت شدید این بیماری و تحت مراقبت های ویژه بیمارستانی قرار دارند. همزمان حسن روحانی گفته است که ۱۰ استان پیک بیماری را پشت سر گذاشته اند و ابراز امیدواری کرده پیک دوم در استان هایی که پیک اول را تجربه کرده اند، روی ندهد.

چندین استان ایران از جمله تهران همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند. استاندار تهران می گوید روزی دستکم ۷۰۰ مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان های پایتخت بستری می شوند و این درحالیست که مقامات ایران همچنان در مورد برگزاری کنکور سراسری و مراسم عزاداری محرم به نتیجه نهایی دست پیدا نکرده اند.

۷۲ میلیون نفر در۲۶ استان ایران در وضعیت قرمز و هشدار کرونایی قرار دارند آمار رسمی از مرگ نزدیک به ۱۷ هزار نفر بر اثر کووید۱۹ حکایت دارد. همزمان برخی از منابع داخلی به نقل از یکی از اعضای هیات رییسه مجلس از فشار مجموعه دولت بر وزارت بهداشت برای برگزاری کنکور صحبت به میان آورده اند و حسن روحانی، رییس جمهوری بر برگزاری مراسم محرم با تاکید بر ممنوعیت تجمعات اشاره کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

برگزاری آزمون دکتری در ایران همزمان با هشدار‌های کرونا - BBC News فارسیدر ایران، به رغم هشدارها، امروز کنکور دکترای تخصصی برگزار شد. برگزاری آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌ها هم که برای سه هفته دیگر برنامه ریزی شده بسیاری را نگران کرده است.

کرونا در ایران؛ از هر ۱۴ بیمار یک نفر می‌میرد، وزیر با مداحان جلسه می‌گذارد

اوج گرما با طعم کرونا در اروپا؛ آیا در صورت تعرق باید ماسک را عوض کرد؟در برخی از کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و فرانسه استفاده از ماسک در برخی مکان‌ها اجباری است و اگر کسی از این قوانین سرپیچی کند با جریمه‌های تقریبا سنگینی روبرو می‌شود اما طبق گفته برخی متخصصان استفاده ماسک در هوای بسیار گرم ممکن است منجر به گرمازدگی شود.

تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۱۶ هزار و ۷۶۶ نفر رسیدسخنگوی وزارت بهداشت ایران می‌گوید در ۲۴ ساعت اخیر ۱۹۷ نفر دیگر بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

پرزیدنت ترامپ در فلوریدا: بهترین راه مقابله با ویروس کرونا احساس مسئولیت است🔺پرزیدنت ترامپ در فلوریدا: بهترین راه مقابله با ویروس کرونا احساس مسئولیت است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در دیداری با فرماندار ایالت فلوریدا و دیگر مقامات این ایالت گفت آمار ابتلا و بستری در پی ویروس کرونا پایین آمده و کمتر هم می‌شود.

کرونا در ایران؛ فوت 216 بیمار دیگر و ثبت 2548 مبتلای جدیدکرونا در ایران؛ فوت 216 بیمار دیگر و ثبت 2548 مبتلای جدید