طبق آئین‌نامه مجمع تشخیص، «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شوند

15/11/2019 10:26:00 ق.ظ

ابوترابی در گفت‌وگو با #ایلنا: طبق آئین‌نامه مجمع تشخیص، «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شوند

ایلنا, مجلس شورای اسلامی

ابوترابی در گفت‌وگو با ایلنا : طبق آئین‌نامه مجمع تشخیص، «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شوند

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آئین‌نامه اگر مجمع تشخیص در مورد موارد ارسالی از شورای نگهبان تا یکسال اعلام نظر نکند رأی همان می‌شود که شورا داده است و باتوجه به این که این قضیه یکسال که مسکوت مانده است «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شوند.

نماینده مردم نجف آباد با اشاره به اینکه ایران تاکنون به ۳۸ اقدام جامعه عمل پوشانده است، بیان کرد: دولت برای انجام این اقدامات نیازی به مجلس نداشت اما برای ۴ لایحه نیاز به مجلس داشت تا آن‌ها را با توجه به قوانین داخلی اصلاح کند، بخصوص قانون مبارزه با پولشویی که اصلاحات خوبی در آن صورت گرفت.

وی ادامه داد: «پالرمو» و «CFT» به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شده است؛ طبق آئین نامه اگر مجمع در مورد موارد ارسالی از شورای نگهبان تا یکسال اعلام نظر نکند رأی همان می‌شود که شورا داده است و باتوجه به این که این قضیه یکسال است که مسکوت مانده است طبق آئین نامه مذکور «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مردم حق دارند که بدانند سود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار چه شدرئیس جمهور با تاکید بر اینکه زلزله زدگان آذربایجان شرقی در این سرما نباید زیر چادر بمانند بلکه خانه و اتاقی اجاره کنند و ما اجاره آنها را می پردازیم، از وزارت کشور ، ستاد بحران و همه دستگاه‌ها خواست برای اسکان زلزله زده ها به صورت استیجاری به فوریت عمل شود.

زنی که رویای فرمول یک در سر می‌پروراندچادویک از شهر بث انگلیس، هرچند رانندگی را از 13 سالگی شروع کرده، سنی که شاید برای آغاز کار رانندگان حرفه‌ای طبق استانداردهای مدرن دیر باشد، موفقیت چشمگیری داشته است. در سال 2015 جیمی چادویک اولین زنی بود که در مسابقات GT بریتانیا به قهرمانی رسید.

محمدهادی همایون؛ چهره‌ای که با «مظنونین همیشگی» به صحنه آمد

نامه دانشجویی که در لیون خودسوزی کرد:«زنده باد سوسیالیسم و خودگردانی»بخشی از نامه دانشجویی که در لیون خودسوزی کرد: «من مکرون، اولاند، سارکوزی و اتحادیه اروپا را متهم می کنم که با ایجاد عدم اطمینان نسبت به آینده‌مان، مرا به قتل رساند‌ند.»

مورالس؛ از اوج تا فرود رئیس جمهوری که نماد تغییرات بودمورالس که اولین رئیس جمهوری بومی بولیوی بود با عملکرد خود در سال های اخیر ریاست جمهوری گروه های زیادی از بومی ها را تبدیل به دشمنان خود کرد.

دشمن می‌داند که ناوهای هواپیمابرش دیگر در هیچ جای دنیا امنیت نداردفرمانده کل سپاه: *دشمن می‌داند که ناوهای هواپیمابرش دیگر در هیچ جای دنیا امنیت ندارد *از روزی که ترور دانشمندان هسته‌ای ما آغاز شد، جلوبرنده کار ما شد *در دنیای ذهن شهید تهرانی مقدم حذف رژیم صهیونسیتی یک آرزو بود، اما امکان تحقق داشت و دارد

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره تعیین تکلیف «FATF» از سوی ایران گفت: «FATF» اقدامی است که ۴۲ اقدام را در برمی‌گیرد که اگر جمهوری اسلامی ایران آن‌ها را انجام دهد عضو این سازمان می‌شود.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین  حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با طلب آمرزش برای درگذشتگان حادثه زلزله در استان آذربایجان شرقی و آرزوی صبر برای خانواده های آنان و همچنین طلب سلامتی و شفا برای مصدومان، تاکید کرد که همه باید تلاش کنیم مشکلات مردم این مناطق زلزله زده را که در سرمای این فصل در شرایط سختی زندگی می کنند،  در اسرع وقت حل کنیم./ جیمی چادویک، جوان مستعد اتومبیلرانی چادویک از شهر بث انگلیس، در حالی که هنوز در آغاز دوران حرفه‌ای خود به سر می‌برد، رکوردهای خیره‌کننده‌ای دارد.پخش ناقص فیلم ساخته‌شده در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران درباره فعالان محیط‌زیست زندانی با نام «مظنونین همیشگی» توجه‌ها را به دو چهره جلب کرد.

  نماینده مردم نجف آباد با اشاره به اینکه ایران تاکنون به ۳۸ اقدام جامعه عمل پوشانده است، بیان کرد: دولت برای انجام این اقدامات نیازی به مجلس نداشت اما برای ۴ لایحه نیاز به مجلس داشت تا آن‌ها را با توجه به قوانین داخلی اصلاح کند، بخصوص قانون مبارزه با پولشویی که اصلاحات خوبی در آن صورت گرفت. وی ادامه داد: «پالرمو» و «CFT» به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شده است؛ طبق آئین نامه اگر مجمع در مورد موارد ارسالی از شورای نگهبان تا یکسال اعلام نظر نکند رأی همان می‌شود که شورا داده است و باتوجه به این که این قضیه یکسال است که مسکوت مانده است طبق آئین نامه مذکور «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شود. رئیس جمهور تاکید کرد: از وزارت کشور ، ستاد بحران و از همه دستگاه‌ها می‌خواهم که برای اسکان زلزله زده ها به صورت استیجاری به فوریت عمل شود و بعد اقداماتی نظیر آواربرداری، خاکبرداری و طراحی را انجام دهند و مردم باید احساس کنند تنها نیستند و همه در کنارشان هستند و در اسرع وقت خانه‌های آنها بهتر از قبل ساخته می‌شود. این عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی افزود: چرا نمی‌خواهیم به «FATF» بپیوندیم، جواب روشن است در جرائم سازمان یافته کشورهای غربی گروهای مقاومت و جنبش‌ها را تروریست اعلام می‌کنند در صورتی که ما بسیاری از این گروه‌ها را مقاومت می‌دانیم. اعتمادآنلاین| منیژه موذن - جیمی چادویک در 21 سالگی سریع و چشم‌نواز می‌راند و با پیروزی غریبه نیست. وی ادامه داد: «FATF» گروه‌هایی را تروریست می‌داند که ما آن‌ها را تروریست نمی‌دانیم بنابراین اگر با آن‌ها رابطه داشته باشیم ما هم تروریست شناخته می‌شویم. رئیس جمهور با قدردانی از مسئولین، نیروهای مسلح، صدا و سیما و رسانه‌ها و همه آنهایی که در این راستا کمک کردند، گفت: این جای افتخار برای ملت و تاریخ ما است که هر کجا مشکلی برای گروهی از مردم پیش می‌آید، مردم به گونه‌ای عمل می‌کنند که نشان می دهد بنی‌آدم، اعضای یک پیکرند و این جزو افتخارات اخلاقی و فرهنگی ما و جزو همان میراث پیامبر(ص) و امام صادق(ع) است.  نماینده مردم نجف آباد خاطرنشان کرد: پالرمو یعنی اینکه ما یکسری سخت‌افزارهای ساخت آمریکا را در سیستم بانکی خودمان نصب کنیم تا این کشور به صورت آنلاین مراودات مالی ما را زیر نظر داشته باشد. جایی که «کاووس سیدامامی» نیز استاد آن بوده است.

در نظر داشته باشید اگر این سیستم‌ها نصب شود تمامی حساب‌های اشخاص حقیقی و حقوقی را می‌توانند رصد کنند که این کار خود به نوعی جاسوسی است. وی به وظایف رئیس جمهور طبق قانون اساسی اشاره کرد و گفت: ممکن است بعضی‌ها از اجرای این وظیفه خوشحال باشند و یا نباشند، از قدیم به ما گفتند، الحق مُر. چادویک می‌گوید این کار جزو اولین قدم‌های او در رسیدن به رویاهایش است. وی تاکید کرد: با این سیستم ما به آن‌ها اطلاعات می‌دهیم اما آن‌ها به ما اطلاعاتی نمی‌دهند و تمامی این روابط یک طرفه است. ابوترابی ادامه داد: مثالی برای شما از خطر پیوستن به این سیستم می‌زنم، فکر کنید ما به این سیستم وارد شدیم این‌ها به تمامی حساب‌ها دسترسی دارند به راحتی می‌توانند با یک هک حساب مردم آشوب اجتماعی به پا کنند و کشور را به هم بریزند. رئیس جمهور افزود: ما می‌گوییم بیاییم در این مبارزه با فسادی را که از سال ۹۲ شروع کردیم و الحمدالله بعضی دیگر هم آمدند و کمک می‌کنند، قاطعانه عمل کنیم و  این مبارزه با فساد را تبدیل به اختلاف نکنیم؛ بلکه تبدیل به وحدت کنیم. وی ادامه داد: طبق آن‌چه که تاکنون طرف‌های ما اعلام کردند برخی از افراد در داخل کشور نیز تحریم شده‌اند ما اگر به «FATF » بپیوندیم باید این افراد را در داخل هم تحریم کنیم و این کار یعنی رسمیت بخشیدن به تحریم‌های ظالمانه دشمن. بودن در اینجا باعث می‌شود من بفهمم اگر کارم را درست انجام دهم و در جای درست باشم، اگر فرصتش را به دست آورم، نزدیک شدن به هدف واقعی‌تر از همیشه است. این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ما نمی‌توانیم با پیش شرط وارد «FATF» شویم تا مشکلات موجود برطرف شود و اگر مشاهده کردیم اشکالی در کار است خارج شویم، گفت: تحریم بانکی ما که به خاطر پیوستن به «FATF» نیست به دلیل تحریم‌های ظالمانه است، متاسفانه به ما آدرس غلط می‌دهند. رئیس جمهوری با بیان اینکه باید متحد بوده و وحدت داشته باشیم، گفت: رئیس جمهور نمی‌تواند بگذرد و بحث این ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار را بار دهم است که تکرار می‌کنم و طی چند سال گذشته مداوم گفته‌ام. «حسین رضی»، یکی از دوستانش عکسی از پایان دوره دکترای آنان را منتشر کرده که در سال ۱۳۷۱ به دیدار «علامه فضل‌الله» ، از مراجع تقلید شیعه و چهره‌های نزدیک به حزب‌الله لبنان ،.

وی تاکید کرد: ما در «FATF» معلق هستیم اما عدم ارائه خدمات از سوی بانک‌ها به این دلیل نیست به خاطر زورگویی به نام آمریکا است که بالای سر همه نشسته است به همین دلیل بانک‌ها ترجیح می‌دهند با ما کاری نداشته باشند. ابوترابی ادامه داد: پیوستن به «FATF» یعنی اینکه با دست خودمان طناب دار به گردنمان بیندازیم.  روحانی خاطر نشان کرد: این را ۳ سال پیش در سخنرانی‌ام گفتم که اگر شما یکی را بگیرید و اعدام کنید کار درست نمی‌شود و ما دنبال اعدام نیستیم بلکه دنبال پول هستیم. هدف این رقابت‌ها بالا بردن استعداد و توانایی‌های رانندگان زن و در نهایت رساندن یک راننده زن به صحنه رقابت در فرمول یک است. وی افزود: اما در مورد پیش شرط بعضی از معاهدات که تعدادشان هم کم است حق شرطی ندارند و «FATF» هم از این دست معاهدات است که پیش شرطی ندارد و هرچه کشورهای عضو آن بگویند ما باید به آن عمل کنیم. . رئیس جمهور تصریح کرد: می‌گویند چرا رئیس جمهور تازه گفته است! ما تازه گفتیم؟ این ۲ میلیارد دلار را چند سال پیش در شورای امنیت ملی تصویب کردیم و چند سال پیش وزیر اقتصاد زمان ما به قوه قضائیه نامه رسمی نوشته است.