ایلنا, مجلس شورای اسلامی, برجام, Fatf

ایلنا, مجلس شورای اسلامی

طبق آئین‌نامه مجمع تشخیص، «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شوند

ابوترابی در گفت‌وگو با #ایلنا: طبق آئین‌نامه مجمع تشخیص، «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شوند

15/11/2019 10:26:00 ق.ظ

ابوترابی در گفت‌وگو با ایلنا : طبق آئین‌نامه مجمع تشخیص، «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شوند

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آئین‌نامه اگر مجمع تشخیص در مورد موارد ارسالی از شورای نگهبان تا یکسال اعلام نظر نکند رأی همان می‌شود که شورا داده است و باتوجه به این که این قضیه یکسال که مسکوت مانده است «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شوند.

نماینده مردم نجف آباد با اشاره به اینکه ایران تاکنون به ۳۸ اقدام جامعه عمل پوشانده است، بیان کرد: دولت برای انجام این اقدامات نیازی به مجلس نداشت اما برای ۴ لایحه نیاز به مجلس داشت تا آن‌ها را با توجه به قوانین داخلی اصلاح کند، بخصوص قانون مبارزه با پولشویی که اصلاحات خوبی در آن صورت گرفت.

وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید آمادگی حمله به ایران را دارند مصاحبه العربیه با نصرالله مرندی زندانی سیاسی سابق و شاهد پرونده حمید نوری لغو پرواز باعث شد زن ۵۱ ساله یک میلیون دلار در بخت‌آزمایی برنده شود

وی ادامه داد: «پالرمو» و «CFT» به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شده است؛ طبق آئین نامه اگر مجمع در مورد موارد ارسالی از شورای نگهبان تا یکسال اعلام نظر نکند رأی همان می‌شود که شورا داده است و باتوجه به این که این قضیه یکسال است که مسکوت مانده است طبق آئین نامه مذکور «پالرمو» و «CFT» رد شده محسوب می‌شود.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی افزود: چرا نمی‌خواهیم به «FATF» بپیوندیم، جواب روشن است در جرائم سازمان یافته کشورهای غربی گروهای مقاومت و جنبش‌ها را تروریست اعلام می‌کنند در صورتی که ما بسیاری از این گروه‌ها را مقاومت می‌دانیم. headtopics.com

وی ادامه داد: «FATF» گروه‌هایی را تروریست می‌داند که ما آن‌ها را تروریست نمی‌دانیم بنابراین اگر با آن‌ها رابطه داشته باشیم ما هم تروریست شناخته می‌شویم. نماینده مردم نجف آباد خاطرنشان کرد: پالرمو یعنی اینکه ما یکسری سخت‌افزارهای ساخت آمریکا را در سیستم بانکی خودمان نصب کنیم تا این کشور به صورت آنلاین مراودات مالی ما را زیر نظر داشته باشد. در نظر داشته باشید اگر این سیستم‌ها نصب شود تمامی حساب‌های اشخاص حقیقی و حقوقی را می‌توانند رصد کنند که این کار خود به نوعی جاسوسی است.

وی تاکید کرد: با این سیستم ما به آن‌ها اطلاعات می‌دهیم اما آن‌ها به ما اطلاعاتی نمی‌دهند و تمامی این روابط یک طرفه است.ابوترابی ادامه داد: مثالی برای شما از خطر پیوستن به این سیستم می‌زنم، فکر کنید ما به این سیستم وارد شدیم این‌ها به تمامی حساب‌ها دسترسی دارند به راحتی می‌توانند با یک هک حساب مردم آشوب اجتماعی به پا کنند و کشور را به هم بریزند.

وی ادامه داد: طبق آن‌چه که تاکنون طرف‌های ما اعلام کردند برخی از افراد در داخل کشور نیز تحریم شده‌اند ما اگر به «FATF » بپیوندیم باید این افراد را در داخل هم تحریم کنیم و این کار یعنی رسمیت بخشیدن به تحریم‌های ظالمانه دشمن.این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ما نمی‌توانیم با پیش شرط وارد «FATF» شویم تا مشکلات موجود برطرف شود و اگر مشاهده کردیم اشکالی در کار است خارج شویم، گفت: تحریم بانکی ما که به خاطر پیوستن به «FATF» نیست به دلیل تحریم‌های ظالمانه است، متاسفانه به ما آدرس غلط می‌دهند.

وی تاکید کرد: ما در «FATF» معلق هستیم اما عدم ارائه خدمات از سوی بانک‌ها به این دلیل نیست به خاطر زورگویی به نام آمریکا است که بالای سر همه نشسته است به همین دلیل بانک‌ها ترجیح می‌دهند با ما کاری نداشته باشند.ابوترابی ادامه داد: پیوستن به «FATF» یعنی اینکه با دست خودمان طناب دار به گردنمان بیندازیم. headtopics.com

تورم ۲۵۰ درصدی در ونزوئلا؛ ۶ صفر از بولیوار تا دو ماه دیگر حذف می‌شود شرکت‌های نوپای آلمانی با تولید پرتابگر «اسپیس ایکس» را به چالش می‌کشند پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

قایق‌رانی با لباس‌های فانتزی در سن‌پترزبورگ

شرکت‌کنندگان تنها به شرط واکسینه‌بودن یا ارائه نتیجه منفی تست کووید مجاز به پارو زدن بودند.

مردم حق دارند که بدانند سود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار چه شدرئیس جمهور با تاکید بر اینکه زلزله زدگان آذربایجان شرقی در این سرما نباید زیر چادر بمانند بلکه خانه و اتاقی اجاره کنند و ما اجاره آنها را می پردازیم، از وزارت کشور ، ستاد بحران و همه دستگاه‌ها خواست برای اسکان زلزله زده ها به صورت استیجاری به فوریت عمل شود.

زنی که رویای فرمول یک در سر می‌پروراندچادویک از شهر بث انگلیس، هرچند رانندگی را از 13 سالگی شروع کرده، سنی که شاید برای آغاز کار رانندگان حرفه‌ای طبق استانداردهای مدرن دیر باشد، موفقیت چشمگیری داشته است. در سال 2015 جیمی چادویک اولین زنی بود که در مسابقات GT بریتانیا به قهرمانی رسید.

محمدهادی همایون؛ چهره‌ای که با «مظنونین همیشگی» به صحنه آمد

نامه دانشجویی که در لیون خودسوزی کرد:«زنده باد سوسیالیسم و خودگردانی»بخشی از نامه دانشجویی که در لیون خودسوزی کرد: «من مکرون، اولاند، سارکوزی و اتحادیه اروپا را متهم می کنم که با ایجاد عدم اطمینان نسبت به آینده‌مان، مرا به قتل رساند‌ند.»

مورالس؛ از اوج تا فرود رئیس جمهوری که نماد تغییرات بودمورالس که اولین رئیس جمهوری بومی بولیوی بود با عملکرد خود در سال های اخیر ریاست جمهوری گروه های زیادی از بومی ها را تبدیل به دشمنان خود کرد.

دشمن می‌داند که ناوهای هواپیمابرش دیگر در هیچ جای دنیا امنیت نداردفرمانده کل سپاه: *دشمن می‌داند که ناوهای هواپیمابرش دیگر در هیچ جای دنیا امنیت ندارد *از روزی که ترور دانشمندان هسته‌ای ما آغاز شد، جلوبرنده کار ما شد *در دنیای ذهن شهید تهرانی مقدم حذف رژیم صهیونسیتی یک آرزو بود، اما امکان تحقق داشت و دارد