طالبان مدعی تصرف ولایت پنجشیر شد؛ جبهه مقاومت ملی افغانستان: صحت ندارد

15/06/1400 10:13 ق.ظ

گروه طالبان امروز دوشنبه ۱۵ سنبله/ شهریور (ششم سپتامبر) اعلام کرد که این گروه کنترل کامل دره پنجشیر که آخرین نقطه‌ خارج از کنترل آن‌ها بوده را به دست گرفته است.

گروه طالبان امروز دوشنبه ۱۵ سنبله/ شهریور (ششم سپتامبر) اعلام کرد که این گروه کنترل کامل دره پنجشیر که آخرین نقطه‌ خارج از کنترل آن‌ها بوده را به دست گرفته است. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای که بامداد دوشنبه ۱۵ سنبله/ شهریور (۶ سپتامبر) منتشر شد، گفت: «با این پیروزی (تصرف ولایت پنجشیر) کشور ما از این پس به صورت کامل از منجلاب جنگ خارج شده است و مردم دیگر در آزادی، صلح و رفاه زندگی خواهند...

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای که بامداد دوشنبه ۱۵ سنبله/ شهریور (۶ سپتامبر) منتشر شد، گفت: «با این پیروزی (تصرف ولایت پنجشیر) کشور ما از این پس به صورت کامل از منجلاب جنگ خارج شده است و مردم دیگر در آزادی، صلح و رفاه زندگی خواهند کرد.»

مجاهد مدعی شد: «شورشیان کشته شدند یا فرار کردند و مردم محترم پنجشیر از دست گروگان‌گیران نجات یافتند.» با این حال جبهه مقاومت ملی در پنجشیر، تصرف این دره مهم در افغانستان را توسط طالبان تکذیب کرد. توئیت احمد مسعود، فرمانده جبهه مقاومت ملی افغانستان

در روزهای گذشته و با تصرف پایتخت افغانستان و کنترل تمام این کشور به دست طالبان، درگیری‌های شدیدی در ولایت پنجشیر که در شمال کابل واقع شده است بین شبه نظامیان طالبان و نیروهای جبهه مقاومت ملی رخ داد. روز یکشنبه پنجم سپتامبر در حملات شبه نظامیان طالبان به ولایت پنجشیر، فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت ملی و ژنرال عبدالودود ذره، خواهرزاده و دستیار احمدشاه مسعود کشته شدند. headtopics.com

امروز پنج شیر در یک شیر بنام احمد مسعود جمع شده اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

حاصل دموکراسی_غربی میشه طالبان☺ پنجشیر با عکس گرفتن سر دروازه جاده عمومی تصرف نمی‌شود! پنجشیر ۲۲ دره فرعی در خود دارد که تسخیر هر دره ماه‌ها طول خواهد کشید؛ مطمئین باشید، تا یک پنجشیری زنده باشد نه خبری از بیعت است و نه خبری از تسلیمی! درود بر مقاومت پنجشیر✌️🤲🏻❤

طالبان مجددا مدعی 'تصرف کامل' پنجشیر شدند | DW | 06.09.2021سخنگوی طالبان اعلام کرده است که طالبان پس از محاصره پنجشیر موفق به تصرف آخرین دژ مقاومت در افغانستان شده‌اند. این گروه سه روز پیش نیز مدعی تصرف پنجشیر شده بود، اما مبارزه نیروهای 'مقاومت ملی افغانستان' ادامه یافت. The Taliban, with the help of the Pakistani army, carried out a genocide in panjshir StandWithPanjshir SavePanjshir اخرين لانه رژيم مجرم و جنايتكار غني و صالح در پنشير تصرف شد.

ادعاهای متناقض طالبان و جبهه مقاومت ملی درباره تصرف برخی مناطق «پنجشیر»‏جبهه مقاومت ملی افغانستان از وارد کردن خسارات سنگین به گروه طالبان در ولایت (استان) پنجشیر خبر داده است، اما طالبان ادعا دارد که کنترل بیشتر مناطق این لشکر جهل و سیاهی طالبان همراه جنگجویان تندرو و فناتیسم القاعده به پنجشیر حمله کرده اند، اما شکست خورده اند به همه مردم‌افغانستان و جهان معلوم است که طالبان تمام مناطق افغانستان را یا تبلیغات دروغین خود گرفتن و حالا هم در همان فکر استن که به تبلیغات میتوانند در پینجشیر پیروز شوند که هرگز در ابن دره کار ایای ندارد آنعده هم که داخل شدن مطمعین باشید که در همانجا دفن میشوند

حمله طالبان به تجمع زنان در کابل؛ درگیری‌ها در پنجشیر ادامه داردبا تشدید درگیری بین طالبان و نیروهای جبهه مقاومت ملی در پنجشیر، احمد مسعود بر ادامه مبارزه تاکید کرد؛ همچنین طالبان به تجمع گروهی از زنان در کابل یورش برد و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد چرا درباره جزئیات اخبار جدید پنچشیر و پیروزی‌های نیروهای مقاومت‌ نمینویسید؟! انفجار در کوهها، محاصره شدن صدها طالب، اسیر شدن صدها طالب بدست نیروهای مقاومت و صحنه‌های فرار طالبان از پنجشیر. آیا نمیبینید؟

ولایت پنجشیر افغانستان به کنترل طالبان درآمدولایت پنجشیر افغانستان به کنترل طالبان درآمد دروغ محض است

مسعود: درصورت خروج نیروهای طالبان از پنجشیر، با آنها گفت‌وگو می‌کنیمفرمانده نیروهای مقاومت پنجشیر در شمال افغانستان اعلام کرد در صورتی که طالبان از پنجشیر و اندراب خارج شود، با این گروه گفت‌وگو خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

بازوی رسانه‌ای جبهه مقاومت در نبرد با طالبان در پنجشیر کشته شداحمد مسعود پس از تحولات روز یکشنبه به نوعی مذاکره با طالبان پذیرفته و تاکید کرده که در صورت توقف حملات از سوی طرف مقابل حاضر به پذیرفتن درخواست شورای علمای افغانستان جهت پایان دادن به جنگ است. Breaking: Pakistani Air Force is actively bombarding Panjshir blindly & without any consideration to human rights violations! The world, POTUS UN, must stop this. The world must hold Pakistan accountable! جبهه مقاومت صدها بازوی رسانه‌یی دارد International terrorism (Taliban/Al Qaeda) is committing genocide tonight in Panjshir & the world is watching & observing.Saadi was wrong when he said “Human beings are like parts of a body/created from the same essence/when one part is in pain/ the others cannot remain in peace”

گروه طالبان اعلام کرد کنترل کامل دره پنجشیر، یعنی آخرین نقطه‌‌ای از افغانستان که خارج از کنترل آنها بوده را به دست گرفته است، اما جبهه مقاومت پنجشیر این خبر را تکذیب کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای که بامداد دوشنبه ۱۵ سنبله/ شهریور (۶ سپتامبر) منتشر شد، گفت: «با این پیروزی (تصرف ولایت پنجشیر) کشور ما از این پس به صورت کامل از منجلاب جنگ خارج شده است و مردم دیگر در آزادی، صلح و رفاه زندگی خواهند کرد.»

مجاهد مدعی شد: «شورشیان کشته شدند یا فرار کردند و مردم محترم پنجشیر از دست گروگان‌گیران نجات یافتند.»

با این حال جبهه مقاومت ملی در پنجشیر، تصرف این دره مهم در افغانستان را توسط طالبان تکذیب کرد.

توئیت احمد مسعود، فرمانده جبهه مقاومت ملی افغانستان

در روزهای گذشته و با تصرف پایتخت افغانستان و کنترل تمام این کشور به دست طالبان، درگیری‌های شدیدی در ولایت پنجشیر که در شمال کابل واقع شده است بین شبه نظامیان طالبان و نیروهای جبهه مقاومت ملی رخ داد.

روز یکشنبه پنجم سپتامبر در حملات شبه نظامیان طالبان به ولایت پنجشیر، فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت ملی و ژنرال عبدالودود ذره، خواهرزاده و دستیار احمدشاه مسعود کشته شدند.

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان روز یکشنبه گفته بود که بر اساس درخواست شورای علمای دینی افغانستان،است.

در هفته گذشته گروه طالبان چندین بار مدعی شده بود که موفق شده ولایت پنجشیر را به طور کامل به تسلط خود در آورد.

احمد مسعود، فرزند احمد شاه مسعود و شماری از شبه نظامیان محلی در پنجشیر و اعضای سابق ارتش افغانستان جبهه‌ای موسوم به «جبهه مقاومت ملی» را علیه طالبان تشکیل دادند.ولایت پنجشیر به عنوان منطقه ضد طالبان و محل فرمانده احمد شاه مسعود که در سال ۲۰۰۱ توسط گروه القاعده ترور شد، مشهور است. احمدشاه مسعود در دهه ۱۹۸۰ نیز با نیروهای شوروی جنگیده بود.

احمد مسعود امروز دوشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «طالبان با ما نمی جنگند بلکه ارتش پاکستان و سازمان اطلاعات این کشور آنها را رهبری می‌کنند. طالبان آنقدر قوی نیست که با ما درگیر شود اما ارتش پاکستان با آنها همکاری می‌کند.»

پیشتر اعلام شده بود که ژنرال فیض حمید، رئیس کل سازمان اطلاعات ارتش پاکستان روز شنبه ۴ سپتامبر به دعوت طالبان به کابل سفر کرده است و روز گذشته نیز اخباری در مورد حمله بالگردها و پهپادهای پاکستانی به پنجشیر منتشر شد.