طالبان هر گونه تاخیر در خروج آمریکا از افغانستان را غیرقابل قبول خواند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

طالبان: تاخیر در خروج نیروهای آمریکایی قابل پذیرش نیست جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نمایندگان دولت افغانستان و طالبان در نشستی در مسکو به توافق رسیدند تا به روند صلح در این کشور سرعت ببخشند.

در بخشی از نشست خبری، سهیل شاهین، سخنگوی طالبان با انتقاد از دموکراسی حاکم بر افغانستان گفت: «این چه دموکراسی است که در یک روز دو مراسم تحلیف برگزار می‌شود؟ آیا این دموکراسی مشکل مردم افغانستان را حل کرده است؟ ما به دنبال نظامی هستیم که تمام مردم از آن سود ببرند. هر نظامی که مخالف دین اسلام باشد از نظر ما غیر قابل قبول است.»

آقای برادر در ادامه افزود: «جامعه جهانی به جای اینکه به امارت اسلامی کمک کند، ابتدا ما را تحریم کرد و در ادامه آمریکا به افغانستان حمله کرد.» این نشست یک روزه با صدور بیانیه پایانی با ده بند به پایان رسید. در این بیانیه که به امضای ۴ کشور خارجی حاضر در نشست رسیده بر لزوم پیگیری و تسریع روند صلح در افغانستان تاکید شده است.همچنین در این بیانیه از دولت افغانستان خواسته شده با مذاکره و گفتگو با طالبان زمینه را برای حصول ثبات و امنیت در این کشور فراهم سازد. چهار کشور خارجی همچنین از طالبان خواستند بر لزوم کاهش خشونت‌ها در افغانستان پایبند بماند تا گفتگوهای صلح سریعتر به نتیجه برسد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر امور خارجه سعودی: هر گونه توافق جدید با ایران الزام‌آورترخواهد بودشاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، روز یکشنبه 4 آوریل 2021 گفت کشورش اینها چرا خودشونو قاطی میکنن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

هشدار رهبر گروه طالبان به آمریکا به دلیل تاخیر در خروج سربازانشهیبت الله آخندزاده رهبر گروه طالبان به تازگی از دولت افغانستان خواست به «امارت» بپیوندد و به آمریکا به دلیل تاخیر در خروج نیروهایش هشدار داد.وبسایت گروه هبت الله کجاست؟ عدم حضور وی این گمان را افزایش می دهد که رهبر طالبا مرده رهبر ارشد طالبان در جلسات مهم غایب بوده و ماه هااست که در محضر عام دیده نشده است، و که برخی از درونی ها مگویند که وی براثر کووید-۱۹ درگذشت. هههه در عکس شما جوان شده رنگ سیاه زیادشوده از پیش شما به نظر من آمریکا اگه طالبان رو جمع نکنه نباید از افغانستان بره .من به آمریکا قول میدم اگه این کارو نکنه منتظر ۱۱سپتامبر دیگه ای باید باشه. الله برکت الله
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عدم مشارکت در انتخابات به قدرت گرفتن نماینده اقلیتِ بهره‌مند از اقتصاد رانتی و رفاقتی منجر می‌شود/ عده‌ای با هر گونه رفتار عقلانی برای تامین منافع مردم، مخالفت می‌کنندفعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: انتخابات می‌تواند راهی و روزنه امیدی باشد که مردم بتوانند مطالبات خود را بیان کنند و از منافع ملی در برابر شبکه‌های پنهان و پیدایی که از فقر و تنگدستی و تحریم کاسبی می‌کنند، دفاع کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کرونا حداقل ۳ سال گرفتارمان می‌کند و هر ۶ ماه یکبار باید واکسن بزنیموزیر بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در کشور در زمینه ساخت و تولید واکسن کرونا و با بیان اینکه قطار تولید واکسن کرونا در کشور راه افتاد و هیچ ترمزی برای آن نیست، گفت: یکی از موثرترین واکسن‌های کرونا در جهان را در انستیتو پاستور ایران می‌بینیم. شبکه نخوردت نمکی!! خب مرده شور مدیریتت رو ببرن حال رهبری چطوره مادر پابلیک.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فرمانده کل سپاه: ایران به هر اقدام شرورانه صهیونیست ها واکنشی قوی تر نشان خواهد دادسرلشکر سلامی گفت: ایران به هر اقدام شرورانه رژیم صهیونیستی در همان اندازه یا قوی تر از آن واکنش نشان خواهد داد. آره........تا اینجاشم کاملا مشخصه😂😂. خبرگزاری ایسنا موج پنجم در راه هست چند صد هزار نفر کادر درمان قراره اردیبهشت در نقاط سیاه استانها ازمون ارشد بدن اکثرا ناقل هستند آزمونی که قانونا و طبق مصوبه خود سنجش پزشکی باید با فاصله ۹ ماهه از آزمون قبل برگزار بشه نه۵ ماهه!یکبار صدای ما باشید تعویق_ارشد_پزشکی تنها زبان قابل فهم در دیپلماسی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »