طالبان: فعالیت دانشگاه‌های دولتی به‌زودی آغاز می‌شود

23/10/1400 10:39:00 ق.ظ

سرپرست وزارت آموزش عالی طالبان در افغانستان از بازگشایی دانشگاه‌های دولتی در آینده نزدیک خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سرپرست وزارت آموزش عالی طالبان در افغانستان از بازگشایی دانشگاه‌های دولتی در آینده نزدیک خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 13.01.2022 کابل/خبرگزاری آناتولی عبدالباقی حقانی، سرپرست وزارت آموزش عالی طالبان در افغانستان امروز پنجشنبه طی نشست خبری در کابل اعلام کرد: دانشگاه‌ها به دلیل وجود مشکلات اقتصادی بسته‌اند.

مشکلات اقتصادی در آینده نزدیک برطرف و دانشگاه‌ها بازگشایی خواهند شد.

وی با یادآوری اینکه در سراسرکشور 40 دانشگاه دولتی و 150 دانشگاه خصوصی فعالیت ‌می‌کنند ، افزود: دانشگاه‌های خصوصی به آموزش ادامه می‌دهند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ولادیمیر پوتین: روسیه در ماه ژوئیه تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در بلاروس مستقر خواهد کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از استقرار تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در خاک بلاروس در ماه آینده میلادی خبر داده است. امری که ناظران آن را تازه‌ترین دور از بالا گرفتن تنش‌ها میان مسکو و ناتو ارزیابی کرده‌اند. ادامه مطلب >>

سرپرست وزارت خارجه طالبان دیدار با احمد مسعود در تهران را تایید کرد🔺سرپرست وزارت خارجه طالبان دیدار با احمد_مسعود در تهران را تایید کرد آقای متقی پس از بازگشت از ایران در فرودگاه کابل گفت این دو می‌توانند بدون نگرانی به افغانستان بازگردند و طالبان برای‌ آنها مشکلی ایجاد نخواهد کرد. مذاکره چند بعلاوه چند بود؟😂😂😂😂😂

نمایش تصاویر کشته‌شدگان ۴ دهه جنگ در افغانستان؛ طالبان دستور جمع‌آوری صادر کرداین پرتره‌ها به قربانیان چهار دهه جنگ در افغانستان مربوط است. چهار دهه حضور قدرت‌ها و نیروهای مختلف سیاسی در این کشور که برای مردم افغانستان رهاوردی جز تداوم جنگ و ناامنی به همراه نداشته است.

در دیدار احمد مسعود با طالبان در تهران چه گذشت؟برخی رسانه‌های خبری در افغانستان به نقل از نزدیکان جبهه مقاومت ملی اعلام کردند که نمایندگان این جبهه در مذاکرات دو روزه با هیات طالبان در تهران بر تشکیل «دولت انتقالی» در کشورشان تأکید کرده‌اند.

انفجار در کابل؛ خودروی نیروهای طالبان هدف قرار گرفتوزارت کشور طالبان در افغانستان اعلام کرد که یک خودرو نظامی در منطقه نهم امنیتی شهر کابل هدف حمله انفجاری قرار گرفت که در پی آن دو تن از نیروهای طالبان زخمی شدند.

جبهه مقاومت ملی افغانستان: دیدار با طالبان در تهران نتیجه‌ای نداد | DW | 11.01.2022جبهه مقاومت ملی افغانستان در بیانیه‌ای ضمن تائید مذاکرات این جبهه با هیات طالبان در تهران اعلام کرد این دیدار نتیجه‌ای نداده است. این جبهه گفته است به مبارزه خود علیه طالبان ادامه می‌دهد. البته از تاجیکستان ادامه میدهند این ها مقاومت میکردن دیپو های اسلحه را رها کرده چرا فرار کردن این ها باداران شان امریکا اینها هم نجات داده نتوانست قبل از برامدن پدران امریکایی شان فرار کردن 😂😂😂 پدرسوخته پس چرا از پنجشیر مثل سگ فرار کردید رفتی دامنه اربابان خود ای تف به کم زاد آیا تا دو روز قبل وقوع همچو مذاکرات بطور موکد از طرف جبهه مقاوت رد نمی شد؟ امید که صحت خبر به نتیجه نرسیدن مذکرات هم مانند رد کردن وقوع اش باشد.