طالبان: ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان به معنی ادامه جنگ است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

طالبان: ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان به معنی ادامه جنگ است العربية

طالبان با انتشار اعلامیه‌ای، اظهارات جو بایدن در مورد عملی شدن توافق‌نامه صلح دوحه و خروج نیروهای خارجی از افغانستان را مبهم خوانده‌اند.

طالبان توافق‌نامه صلح دوحه را راه «بسیار معقول و کوتاه» برای ختم جنگ افغانستان و برقراری صلح در این کشور عنوان کرده‌اند. در اعلامیه طالبان ذکر شده: «افغانستان خانه افغان‌هاست، اینجا آوردن هرگونه نظام حق این ملت است و هیچ‌کسی از خارج نمی‌تواند هیچگونه سیستم و نظامی را بر افغان‌ها تحمیل کند و نه هم این حق را دارد».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه درگیری‌ها میان نیروهای کرد و نیروهای دولتی در قامشلی سوریهدرگیری‌ها در شهر قامشلی زمانی آغاز شد که یک گروه مسلح متحد دولت معروف به نیروهای «دفاع وطنی» به یک پست ایست و بازرسی که توسط نیروهای امنیتی کرد ایجاد شده بود، حمله کردند. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مقام‌های افغانستان از ادامه کمک آمریکا بعد از خروج نیروهای خارجی خبر دادند - BBC News فارسیشورای امنیت ملی افغانستان و شورای عالی مصالحه ملی اعلام کرده‌اند که دین تامپسون، دستیار وزیر خارجه آمریکا با سفر به کابل به مقام‌های افغانستان اطمینان داده که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، حمایت آمریکا از نیروهای امنیتی، توسعه و روند صلح این کشور ادامه خواهد یافت. روند خروج نیروهای خارجی نیز قرار است که اول ماه مه آغاز شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ادامه عملیات نیروهای امنیتی ترکیه علیه داعش در استانبولسه نفر از 14 مظنون که نیروهای امنیتی ترکیه در استانبول به اتهام همکاری با داعش دستگیر کرده‌ بودند، بازداشت شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش طالبان به اظهارات بایدن درباره خروج نیروهای خارجی از افغانستانگروه طالبان با انتشار اعلامیه‌ای به اظهارات اخیر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درباره خروج نیروهای خارجی از افغانستان واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی امريكاني ها مطابق توافقنامه دوحه بايد افغانستان را تا اول ماه مي ترك نمايند. در غير ان تلفات عساكر امريكايي و اروپايي دو باره در فغانستان آغاز خواهد شد. هيچ راه سومي وجود ندارد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درگیری ارتش افغانستان با نیروهای طالبان بیش از ۱۰۰ کشته برجای گذاشتنبرد میان نظامیان دولتی و نیروهای طالبان در حالی طی ماه‌های اخیر بدون وقفه ادامه دارد که تلاش‌های صلح برای پایان دادن به بیست سال مناقشه در این کشور هنوز به سرانجامی نرسیده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »