طالبان برای عید قربان سه روز در افغانستان آتش‌بس اعلام کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

طالبان برای عید قربان سه روز در افغانستان آتش‌بس اعلام کرد بیشتر بخوانید🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

گروه طالبان اعلام کرد که از روز جمعه به مناسبت عید قربان سه روز آتش بس در افغانستان را اجرا خواهد کرد.

طرح آتش بس سه روزه که روز سه شنبه از سوی گروه طالبان اعلام شد دومین پیشنهاد مشابه طی دو ماه اخیر است. ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان گفت: «به همه مجاهدین دستور داده شده است که طی سه شبانه روز عید قربان عملیاتی علیه دشمن انجام ندهند.» او با این حال افزود که طالبان به هرگونه «حمله دشمن» به شدت واکنش خواهد داد. دولت افغانستان هنوز به طرح طالبان برای اجرای آتش بس سه روزه واکنشی نشان نداده است.گروه طالبان در حالی طرح آتش بس سه روزه را اعلام کرده است که اشرف غنی، رئيس جمهوری افغانستان ساعاتی پیش از آن گفته بود مذاکرات صلح با طالبان ممکن است «ظرف یک هفته آینده» آغاز شود.

به گفته رئیس جمهوری افغانستان طرح مبادله زندانیان با طالبان تقریبا به پایان رسیده است. او افزود که دولت این کشور برای نشان دادن تعهد خود به صلح به زودی طرح آزادی پنج هزار زندانی طالبان را به پایان خواهد رساند.اشرف غنی همچنین از گروه طالبان خواست تا با «آتش بس دائمی و جامع» در جریان گفتگوهای صلح موافقت کند. رئيس جمهوری افغانستان گفت که «توپ اکنون در زمین طالبان و جامعه جهانی است.

گروه طالبان هفته گذشته برای آغاز مذاکرات صلح بلافاصله پس از عید قربان در صورت تکمیل روند مبادله زندانیان ابراز آمادگی کرده بود. دولت افغانستان و گروه طالبان برای عید فطر با اجرای آتش بس موافقت کرده بودند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان ملل: هزاران عضو طالبان پاکستان در افغانستان حضور دارند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازداشت سه نفر به اتهام شلیک به خانه‌های فرمانده بسیج در ماهشهر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل خواستار آغاز گفتگوهای صلح بین افغانستان و طالبان شد - BBC News فارسیسازمان ملل متحد در گزارشی خواهان شروع گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و طالبان شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دو غیرنظامی افغان در حمله طالبان به قندوز کشته شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقامات تخار: طالبان به دختری نوجوان تجاوز کرده‌اند؛ طالبان: تحقیق می‌شودمقامهای دولتی و کمیسیون حقوق‌ بشر افغانستان در تخار می‌گویند که مردان مسلح که به گفته آنها از اعضای 'طالبان' هستند، به دو دختر نوجوان تعرض و به یکی از آنها تجاوز کرده‌اند. سخنگوی طالبان به بی بی سی گفته است که عاملان این حادثه را بازداشت کرده‌اند. وی می‌گوید که مرتکبین این حادثه از اعضای طالبان نیستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حکم سه سال حبس کیوان صمیمی تایید شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »