طالبان: برای حفظ و مراقبت آثار قدیمی افغانستان تلاش کنیم

03/12/1399 10:58:00 ق.ظ

طالبان: برای حفظ و مراقبت آثار قدیمی افغانستان تلاش کنیم العربية

گروه طالبان به تازگی با نشر اعلامیه‌ای به افراد شان دستور داد در راستای حفظ و مراقبت آثار قدیمی در این اعلامیه آمده: «چنانکه افغانستان کشوری پر از آثار تاریخی و عتیقه است، نیز این آثار بخشی از تاریخ، هویت و فرهنگ کشور ماست، همه مکلفیت داریم که از آثار متذکره به‌جدیت محافظت و مراقبت نمائیم.

در هیچ جا به هیچ کسی اجازه نیست که آثار قدیمه را از زمین بکشد، انتقال دهد و بفروشد و یا به عنوان دیگری از کشور بیرون ببرد».

در این اعلامیه ذکر شده: «تمام مجاهدین از کندن این آثار قدیمه جلوگیری نمایند، از اماکن تاریخی؛ مثل قلعه‌های کهنه، منارها و برج‌های تاریخی و دیگر جاهای قدیمی به‌خوبی مراقبت نمایند، تا از تخریب و ویرانی مصون شوند».

در این اعلامیه تاکید شده: «فروش، قرارداد و نقل‌وحمل هرگونه مواد تاریخی ممنوع است. هیچ کسی کوشش نکند که در اماکن یاد شده تصرف بکند و نه هم به فکر برداشتن فایده ازان جا‌ها باشد». از سوی دیگر، شاه‌حسین مرتضوی مشاور رئیس‌جمهوری افغانستان یک‌شنبه 21 فوریه در این مورد در توییتی نوشت: « دروغگویی و ریاکاری سیاسی. طالبان از یک‌سو ماشین کشتار جمعی را فعال کرده‌اند، از طرف دیگر اعلامیه برای حفظ و مراقبت آثار قدیمی صادر می‌کنند». headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

طالبان خودش خرابشن نكنه هيچکی خرابشن نمیکنه! دقیقا مثل تلاشی که جمهوری اسلامی برای آثار باستانی ایران میکنه برای تخریب آثار

ویدئو؛ استفاده از ربات‌ پیشخدمت در میکده‌های سِویل برای حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی«اسپات»، یکی از این ربات‌ها است که به صورت مشترک توسط «بوستون داینامیکس»، شرکت معروف آمریکایی و شریک اسپانیایی‌اش در این پروژه یعنی «ماکو روبوتیکس» ساخته شده است.

بنیامین نتانیاهو مسئول تشکیل کابینه شد؛ کار سخت نخست وزیر برای حفظ قدرترئيس جمهوری اسرائيل بار دیگر آقای نتانیاهو را مسئول تشکیل کابینه کرد. او برای این امر ۲۸ روز فرصت خواهد داشت و در صورت ناکامی می‌تواند ۲ هفته دیگر نیز این زمان را تمدید کند.

تحلیل‌گران: آنکارا برای حفظ مزایای اقتصادی روابطش با چین، معترضان اویغور ساکن ترکیه را سرکوب می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. این ایغوریها آلت دست عربستان و وهابیهای صهیونیست هستند والسلام

استعفا یا برکناری آشنا برای حفظ ظریف بودحمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:استعفا یا برکناری آشنا برای حفظ ظریف بود/صحبت‌های ظریف خلاف سیاست‌های کلان نظام بود/روحانی و دولت باید موضع خود را درباره بخش‌های ساختارشکن صحبت‌های ظریف روشن کنند این حجم از مو رو سر این بنده خدا با این سن همخونی نداره.فقط در یه صورت میشه و اون این که این بابا هیچ فکر و خیالی توی زندگی نداره. یعنی شاشیدم تو اون دغدغه نداشته ات مغز متفکر

حزب «آلترناتیو برای آلمان» بدلیل گرایش های راست افراطی تحت مراقبت های امنیتی قرار گرفتسازمان امنیت داخلی دولت آنگلا مرکل، حزب «آلترناتیو برای آلمان» را به دلیل گرایش های راست افراطی طبقه بندی شده و خلاف قانون اساسی آلمان، تحت مراقبت و نظارت قرار داد.