طالبان: کلاس‌های مختلط در دانشگاه مغایر اسلام است | DW | 12.09.2021

21/06/1400 08:46:00 ب.ظ

گروه طالبان که پس از سلطه بر افغانستان ادعای تحول داشت و اطمینان خاطر می‌داد که رویکردهایش به نسبت ۲۰ سال قبل تغییر کرده، درس خواندن دانشجویان دختر و پسر در کنار یکدیگر را مخالف شرع و عرف دانسته است.

دانشگاه‌های افغانستان در آینده تفکیک جنسیتی می‌شوند و کلاس‌ها زنانه و مردانه خواهند بود. عبدالباقی حقانی، وزیر آموزش عالی طالبان، تحصیل مشترک را مغایر اصول شرع و ارزش‌ها و سنن ملی خوانده است. گروه طالبان که پس از سلطه بر افغانستان ادعای تحول داشت و اطمینان خاطر می‌داد که رویکردهایش به نسبت ۲۰ سال قبل تغییر کرده، درس خواندن دانشجویان دختر و پسر در کنار یکدیگر را مخالف شرع و عرف دانسته است.

طبق اعلام وزیر آموزش عالی طالبان، جداسازی جنسیتی تنها مشمول کلاس درس نخواهد بود، بلکه در کل محوطه دانشگاه‌‌ها نباید هیچ دختر و پسری با هم برخورد داشته باشند. حقانی گفته است: «اگر چنین امکانی فراهم نبود، برای اطمینان از رعایت اصول، باید کلاس‌ها به طور متناوب برگزار شوند.»

گروه طالبان ترجیح می‌دهد استادان زن را برای تدریس دانشجویان زن به کار گیرد اما در عین حال حضور اساتید مرد در کلاس‌ها را به شرط رعایت احکام شرعی ممنوع نکرده است. عبدالباقی حقانی گفت، پوشش کامل اسلامی دانشجویان از جمله این شروط هستند.

طالبان از اواسط ماه اوت کنترل اوضاع در افغانستان را به دست گرفته‌‌اند و زنان این کشور نگران بازگشت به گذشته و به قهقرا رفتن حقوقی هستند که در سال‌های گذشته کسب کرده‌اند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید headtopics.com

چرا در مورد یهودیان کسی صحبت نمیکنه، ؟ !!! وما هر کاری که مسلمانان انجام میدن رسانه ها اعتراض میکنن.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

نرگس محمدی: در تظاهرات علیه طالبان در تهران به زنان تعرض شد | DW | 11.09.2021نرگس محمدی، فعال مدنی می‌گوید در تظاهرات حمایت از مردم افغانستان مقابل سفارت پاکستان در تهران به عده‌ای تعرض شد. او روایت می‌کند در این تظاهرات ماموران نیروی انتظامی 'جلاوار و تجاوزگرانه' به زنی تعرض جنسی کرده‌اند. NoToTaliban انتر 🍆 خودی ایران طالب است ضرور نیست تظاهرات کنید.

زنان نقاب‌پوش و برقع‌پوش در حمایت از طالبان در یکی از دانشگاه‌های کابل گردهم آمدندزنان حاضر در گردهمایی روز شنبه در دانشگاه «شهید ربانی» که تعداد آنها حدود ۳۰۰ نفر گزارش شده است پرچم‌های سفید طالبان را در دست داشتند. زنان مسلمان عقب مانده و فرودست حقیقتی است که نمیتوان انکار کرد! چه در افغانستان و چه در ایران فرهنگ اسلامی با قدمت 1400 سال بخشی از زنان جامعه در هر 2 کشور هم خواستار حقوق خود، برابری کامل و ... هستند! اما اینها اقلیتی بیش نیستند! اگر اینها اکثریت بودند که ج.ا ماندگار نبود! به زبانی دیگر،ماندگاری ج.ا نه تنها ناشی از سرکوب و ... ،بلکه نیروی اجتماعی قدرتمند در جامعه از جنس همین ها و تناقضی جدی وجود ندارد! هر وقت لازم بوده پشت این حکومت و شریک در کل جنایت یا ساکت و خنثی! اینها هیچگاه به جنایاتی که علیه کردها شده و میشود اعتراضی نداشته و نخواهند داشت! افغانستان طالبان_تروریست پنجشیر قهرمان -آیا نظامی که ازاین نوع کارهای مسخره میکند ( تازه از پرچم ملی افغانستان که همه قومیت ها زیر آن متحد میشوندنیز خبری نیست ) ، ازحمایت آمریکا برخوردار است ویا خامنئي نفع وسود میبرد؟

رئیس کمیسیون یازده سپتامبر: شواهد نقش داشتن ایران در حملات تروریستی زیاد استرئیس «کمیسیون یازده سپتامبر» اعلام کرد هنگامی که برای نگارش گزارش حملات 11 سپتامبر 2001، بزرگترین حادثه تروریستی در خاک آمریکا که به مرگ حدود سه هزار نفر گه نخور رد پای تروریسم ایران در تمام عملیات تروریستی در سراسر جهان وجود دارد. خامنه‌ای شخصا در رأس تروریسم حکومتی قرار دارد. رژیم فاشیستی حاکم بر ایران باید از جامعه جهانی طرد و مقاومت ایران برای سرنگونی این رژیم به رسمیت شناخته شود. خامنئي_رأس_الإرهاب ارهاب_النظام_الإيراني

سازمان ملل: همه گیری کرونا، خطر خودکشی را در دنیا افزایش داده استسازمان ملل: همه گیری کرونا، خطر خودکشی را در دنیا افزایش داده است یک آژانس بهداشتی سازمان ملل در گزارشی هشدار داد: همه گیری کرونا، فاکتورهای خطرزا در اقدام به خودکشی را در نقاط مختلف جهان افزایش داده است

وضعیت غیرقابل قبول تخصیص ارز ترجیحی درگذشته در دست بررسی استرئیس جمهور اظهار داشت: هرکسی در هر کجا به نام نظام اسلامی خدمت می‌کند، باید تلاشش این باشد که در جامعه اعتمادآفرینی کند.

یونسکو: افغانستان با خطر فاجعه نسلی در زمینه آموزش مواجه استیونسکو روز جمعه با انتشار بیانیه ای، پیش بینی کرد که با افزایش تعداد آوارگان افغان، خطر تشدید موانع آموزشی در مقابل کودکان و رخ دادن «فاجعه نسلی» وجود دارد، به گونه‌ای که «این فاجعه می‌تواند بر توسعه پایدار افغانستان در سال‌های آینده تأثیر منفی بگذارد.» از ابتدا معلوم بود واقعن که تکان دهنده است نسل امروزی وطن نسل 20 سال پیش نیست دختران شجاع این سر زمین فریاد عدالت خواهی میدهند و قیام سرتاسری میدهند این جوانان توسط طالبان وحشی در جاده های کابل و افغانستان شکنجه و لت کوب میشوند جزیات را در کلیب دنبال کنید