طالبان چه نقشی در سرنوشت آوارگان افغانستانی بازی کرد؟

14/07/1400 09:34:00 ب.ظ

اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: طالبان چه نقشی در سرنوشت آوارگان افغانستانی بازی کرد؟ این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

گرچه تصور می‌شد بعد از تثبیت سلطه طالبان بر خاک افغانستان، آوارگان افغانستانی به خانه‌های خود بازگردند، اما به سبب سیاست‌های اخیر طالبان، شهروندان افغانستانی فعلاً حاضر نیستند سکونتگاه‌های خود را در ایران و پاکستان، به عنوان 2 همسایه افغانستان، ترک کنند. سید عماد حسینی- به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از روزنامه الکترونیکی العربی الجدید، پناهجویان افغانستانی که پیش از این به دلیل سلطه طالبان به پاکستان و ایران آمده بودند نه تنها قصد بازگشت به کشورشان ندارند بلکه شرایط اقتصادی بدی که طالبان ایجاد...

سید عماد حسینی- به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از روزنامه الکترونیکی العربی الجدید، پناهجویان افغانستانی که پیش از این به دلیل سلطه طالبان به پاکستان و ایران آمده بودند نه تنها قصد بازگشت به کشورشان ندارند بلکه شرایط اقتصادی بدی که طالبان ایجاد کرده باعث فرار تعداد بیشتری از مردم این کشور شده است.

به عقیده نویسنده این گزارش، بعد از عملیات انتقالی که در قالب آن هزاران نفراز افغانستانی‌ها به ایالات متحده و کشورهای مختلف اروپای منتقل شدند، تعداد زیادی از افغانستانی‌ها که شمار آنها مشخص نیست راه کشورهای همسایه پاکستان را در پیش گرفته و از مرز عبور می‌کنند، این در حالی است که هزاران نفر دیگر نیز به سوی ایران رهسپار شده‌اند تا خود را از طریق ترکیه به اروپا برسانند.

نجیب‌الله یکی از اهالی ولایت زابل در جنوب افغانستان است که به نوشته این روزنامه اکنون در ایران به سر می‌برد، او به این روزنامه می‌گوید: «من یکی از جوانانی هستم که برای خروج از افغانستان به صورت غیرقانونی وارد ایران شده‌ام و اکنون سعی دارم خودم را به ترکیه برسانم تا به اروپا پناهنده شوم.» headtopics.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

طالبان و تحصیل در افغانستان؛ دختران به مدارس بازگشتند اما محدود و تنها در یک ولایتبا وجود تاکید گروه طالبان در خصوص صدور اجازه تحصیل دختران، گزارش‌ها از افغانستان حاکی از آن است جز در مواردی معدود، عموم دختران افغان هنوز اجازه بازگشت به مدارس و مکتب‌خانه‌ها را پیدا نکرده‌اند. مدارس باید غیر مستقل از تحمیل و برداشت سلیقه ی طالبان در پوشش و دروس خود باشد! تحمیل بورفع برای دختران دانش آموز‌، دانش جو و کارمند نباید اجباری باشد!

عفو بین‌الملل: طالبان 13 شهروند هزاره را در افغانستان به قتل رسانده استسازمان عفو بین‌الملل، در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که طالبان 13 شهروند هزاره افغانستانی، از جمله یک دختر 17 ساله را در ولسوالی (شهرستان) «خدیر»

روز جهانی آموزگار در دوران طالبان؛ میرویس بلخی: سخنان ایدئولوژیک در حق معلمان جفاستوضعیت مبهم تحصیل دانش‌آموزان دختر و بازماندن بسیاری از آموزگاران زن از ادامه تدریس، در کنارِ نامشخص بودن آینده حرفه‌ای این قشر از جامعه فرهنگی افغانستان دلایلی است که برای متفاوت بودن برگزاری مراسم امسالِ روز جهانی آموزگار در افغانستان از آن یاد شده است. اتحادیه سوسیال اروپا باید شرمسار باشد که خواهان گفتگو با طالبان تروریست و مشروعیت دادن ب اَسلام گراهای ضد زن باشد. فاتحه حقوق بشر اروپایی خوانده شد

سفر هیأت بریتانیایی به کابل و شروط فرانسه برای به رسمیت شناختن طالبانبه‌رغم تاکیدهای مکرر آن مبنی بر عدم به رسمیت شناختن حکومت جدید التاسیس طالبان در افغانستان، دولت بریتانیا اعلام کرد که هیأتی از مسئولان این کشور با برخی از

نمایندگان انگلیس و طالبان در افغانستان ملاقات کردندلندن – ایرنا – یک ماه پس از خروج نیروهای ناتو از افغانستان، دفتر نخست وزیری انگلیس روز سه‌شنبه (۱۳ مهر ۱۴۰۰) از نخستین سفر مقامات دولت لندن به افغانستان برای ملاقات با نمایندگان ارشد طالبان پس از سقوط کابل خبر داد. نمایندگان محترم مجلس مادرجه داران ارتش حقوقمون از معلمین و سازمان زندانها و...ضعیف تره و اینطور نشه هرکس درب مجلس اعتراض کرد بهش برسید. هرچی به اونها اضاف کردید باید درراستای عدالت به حقوق ماهم اضافه کنید ما شغلمون ازاونها خیلی سخت تر و خاص تره.به امیدرفع تبعیض و عدالت

دیدار مقام ارشد بریتانیا با نمایندگان طالبان در افغانستان | DW | 05.10.2021گروهی از مقامات بریتانیا با هدف دیدار و گفت‌وگو با نمایندگان دولت طالبان در افغانستان به کابل سفر کرده‌اند. هدف از این سفر 'پیشبرد مبارزه با تروریسم و بهبود شرایط تحصیل و کار دختران و زنان در افغانستان' اعلام شده است. خخخخخخخ چقدر دروغ زشته نیازی به گفتن این اهداف مسخره نیست سیاست گوه خودتون را انجام بدین و خفه بشین امکان ندارن انگلیس در یک کثافت کاری در دنیا شریک نباشه بر خلاف این که میگن، روباه نیست بلکه گرد هست و برای لذت درندگی می‌کنه. امکان ندارن انگلیس در یک کثافت کاری در دنیا شریک نباشه بر خلاف این که میگن، روباه نیست بلکه گرگ هست و برای لذت درندگی می‌کنه.