طالبان در مورد ادامه جنگ در افغانستان به ناتو هشدار داد

25/11/1399 08:02 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو قرار است در هفته پیش رو در مورد این که آیا حدود ۱۰ هزار نیروی نظامی این سازمان – که اغلب ماموریت پشتیبانی دارند – باید در افغانستان بمانند یا از آن کشور خارج شوند، به گفت‌وگو بپردازند.

طالبان در بیانیه‌ای گفت: «پیام ما به نشست آتی وزیران ناتو این است که ادامه اشغال و جنگ نه به نفع شما است و نه به نفع مردم شما و مردم ما ... درست مانند دو دهه گذشته، هرکسی که دنبال تمدید جنگ و اشغال‌گری باشد مسئول خواهد بود.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، سال گذشته میلادی به توافقی با طالبان رسید. تحت آن توافق آمریکا موافقت کرده است در ازای پذیرش بعضی شرایط از سوی طالبان، از جمله قطع رابطه آن گروه با القاعده و آغاز مذاکرات صلح با دولت کابل، نیروهای نظامی خارجی تا ماه مه ۲۰۲۱ از افغانستان خارج خواهند شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

عفو بین‌الملل: از ۱۶ مورد اعدام زنان در جهان، ۹ مورد در ایران صورت گرفته است

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

ادامه اعتراضات در بلوچستان ایران؛ قطعی اینترنت ادامه داردخشم و اعتراض پراکنده کماکان در تعدادی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران در واکنش به کشتار 10

ادامه مذاکرات «آژانس هسته‌ای» در مورد نقض تعهدات برجامی ایراننشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین، یک روز پس از هشدار دبیرکل این سازمان در مورد

طالبان: ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان به معنی ادامه جنگ استگروه طالبان، شامگاه جمعه 26 مارس، در واکنش به اظهارات جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد ادامه

Print this pageصدای آمریکا – در حالی که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، قرار است خروج برنامه‌ریزی شده از افغانستان را ارزیابی کند، طالبان روز شنبه ۲۵ بهمن به این اتحادیه نظامی غربی در مورد «ادامه جنگ» هشدار داد.

وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو قرار است در هفته پیش رو در مورد این که آیا حدود ۱۰ هزار نیروی نظامی این سازمان – که اغلب ماموریت پشتیبانی دارند – باید در افغانستان بمانند یا از آن کشور خارج شوند، به گفت‌وگو بپردازند.

طالبان در بیانیه‌ای گفت: «پیام ما به نشست آتی وزیران ناتو این است که ادامه اشغال و جنگ نه به نفع شما است و نه به نفع مردم شما و مردم ما ... درست مانند دو دهه گذشته، هرکسی که دنبال تمدید جنگ و اشغال‌گری باشد مسئول خواهد بود.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، سال گذشته میلادی به توافقی با طالبان رسید. تحت آن توافق آمریکا موافقت کرده است در ازای پذیرش بعضی شرایط از سوی طالبان، از جمله قطع رابطه آن گروه با القاعده و آغاز مذاکرات صلح با دولت کابل، نیروهای نظامی خارجی تا ماه مه ۲۰۲۱ از افغانستان خارج خواهند شد.

جو بایدن، رییس جمهوری جدید آمریکا، گفته است این توافق را مورد بازبینی قرار خواهد داد و در عین حال وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، نیز آن گروه شورشی افغان را متهم کرده است که به تعهدات خود در کاهش خشونت عمل نکرده است.